Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi igénytelen "szürke" lány Budapesten? Azokra gondolok, akik nem sminkelnek, de az arcápolással se törődnek, idejétmúlt igénytelen ruhákban és tornacipőben mászkálnak, a frizurájuk, a körmük elhanyagolva.

Figyelt kérdés

Ők vajon miért ilyenek? A legtöbb mogorva és befelé forduló, (gondolom mer nincs barátjuk - kinek kellene egy ilyen lány) és még csodálkoznak?

Vagy fő a természetesség? Még akkoris ha az ember nagyon sokat javíthat magán egy kis ügyességel, és igényességgel?


2014. okt. 31. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és azt még hozzátenném, hogy még a Főnök sem öltönyben, nyakkendőben és lakkcipőben tárgyal, hanem farmerban, félelegáns cipőben, egyszínű pólóban és zakóban.


Igen, az a munkaruhájuk, ezt mondom én is. Fontos munkával jól keresnek, mégsem szükséges hozzá a a skatulyából kivett külső.

Valahol elvárás a kosztüm/öltöny, de a legtöbb helyen nem, ezt akarom megértetni veled.

2014. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm, köszönöm, tudtam hogy én nyertem!


Most megyek és lefőzök egy kávét smink nélkül és szöszmöszmackóban. Majd jövök, hátha lehet még szájkaratézni és trollkodni egy kicsit :-)

2014. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
18%
Én értem! :D Ez a business casual! Egy nőnél ez más, mint a pasiknál! :) Én sem kosztümben járok minden nap! :D Meg is őrülnék!
2014. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
30%
De ezt ejtsük is, mert a kérdéstől már jó messze járunk! :) Arra viszont már leírtam a véleményemet... :) Megyek én is, csinálok reggelit! Mackóban és mamuszban! :D
2014. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont érted, amit mondok, akkor szeretném tudni, miért álltál neki sértegetni ("Te sem fogsz felelősségteljes, érdemi munkát végezni annál a cégnél."), amikor én nem mondtam Rád semmi sértőt, és nem kezeltelek le. Ellenben én egyből azt kaptam, hogy csak egy senki lehetek, és lenézel, amiért nem sminkelek és bakancsot hordok...
2014. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy majd' 80 éves nagymamám mondja: "Aki elmúlt 30 éves és nem sminkel, az vagy igénytelen, vagy beképzelt."

Anyukám erre azt felelte az anyósának, hogy nagymama, akkor én így vagyok gyönyörű. (és milyen igaza van :))


18L

2014. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a kérdező nem azokra gondolt, akik jól néznek ki smink nélkül, természetes hajszínnel is, hanem azokra, akik nem. Ha valakinek hatalmas fekete árkok vannak a szeme alatt, kráteres a bőre, repedezettek az ajkai, stb, és láthatóan semmit nem tesz ellene, az tényleg igénytelenség. Egyedül a ruha olyan téma, amibe én is bele tudnék kötni, mert tényleg annyi előnytelenül öltözött embert látni (nőket, férfiakat egyaránt). Felveszik az össze nem illő, az alakjukhoz nem passzoló ruhákat, amikben gyakran röhejesen néznek ki. Értem én hogy vagy ízléstelen szegény, vagy neki ez tetszik, de attól még látom és megnézem, és ha engem "zavar" ez valamennyire, akkor másokat is. Nem kell sok pénz ahhoz, hogy valaki próbálja meg kihozni magából a legjobbat, de ezek az emberek mintha magasról tojnának az egészre. Nem érdekli őket, vagy nem értik, hogy teljesen rossz képet közvetítenek magukról. Fontos a jó megjelenés, és nem csak a mai világban, ahogy sokan szeretik szajkózni, mert az igényesség, a csinosság mindig is fontos volt, minden korban. Hogy higgyem el valakiről, hogy ő egy értelmes, értékes ember, ha a külseje lepusztult? A haja korpás és rossz a fazonja, a bőre elhanyagolt, a körme ronda, a ruhái meg úgy állnak rajta, mint tehénen a gatya? Ilyen külsővel nincs semmiféle jó kisugárzás. Nem kell talpig strasszban meg festékben lemenni a sarki boltba, de sokan összekeverik a természetességet az igénytelenséggel.
2014. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor én még egyszer hozzátenném: tizen-huszon éves lányok döntő többsége nem sminkel abszolút semmit, vagy maximum kihúzza a szempilláját és ennyi. A nagy sminkdömping akkor kezdődik a nőknél, amikor 35-40 évesen megjelennek az első kis ráncok és néhányan nem tudják feldolgozni, hogy öregednek. A kérdés viszont lányokra vonatkozik, lányok alatt meg gondolom maximum 25 éves korig értjük ugye a szebbik nem tagjait. Úgyhogy szerintem tök fölösleges ilyen állásinterjús példákat felhozni. Arra az egy alkalomra úgyis mindenki kicsípi magát.

Amúgy megértem a sminkelés pártolóit bizonyos szintig, mert azt állítják, hogy ők nem viszik túlzásba, csak az a gond hogy mindig ezt állítják. Ha valóban tényleg nem viszik túlzásba, akkor ez nekik nem szól, de az ilyen kikent-tiptop huszonéves csajokat általában nem az eszükért veszik fel irodai melókra, hanem mert tudnak rájuk nyomulni a főnökök, meg 1-2 ilyen szőkeség fokozza kicsit az ott dolgozó férfiak hangulatát. Hiresen üres a fejük.

2014. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
32%

"Híresen üres a fejük"...

Ezt a legegyszerűbb állítani olyan nőkre, akik a munkahelyen és az élet más területein is megállják a helyüket, szépek, csinosak, és esetleg a férfiak is kedvelik a társaságukat. Nyilván vannak olyanok is, akikről te írsz! De ugyanúgy vannak híresen üres fejű barna vagy fekete vagy akár vörös hajú lányok, vannak híresen üres fejű husibb lányok, sőt, vannak híresen üres fejű férfiak is. Általánosítani nagyon egyszerű, de annál rondább dolog. Magyarországon nagyon menő sztereotipikusan ráfogni bizonyos emberekre, hogy miért vannak ott ahol, miért értek el olyan dolgokat, amiket. Persze, ezzel a legegyszerűbb nyugtatnia magát az embernek! :D

2014. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 A kérdező kommentje:

Nem teljesen csak lányokra gondoltam, és legfőképpen nem a tinikre. 16-30 évesekre főleg.

Az állásinterjús dologhoz meg annyit tennék hozzá, hogy szánalmasnak tartom, hogy vannak emberek, akik úgy érzik, csak akkor kell igényesnek lenni ha minimum az életed (munkád) múlik rajta. Vagy valami nagy esemény az életedben, amiről fotó is készül...

Aztán másnap visszabújik a kis szakadt tornacsukájába azt jólvan. (Félreértés ne essék lehet néha tornacipőt hordani csak a legtöbben igénytelen módon öltözködnek és ennek általában tornacipő a része)

Meg lehet ám kapni egy állást, csak meg is kell tartani... lehet h könnyen felvesznek aztán egy ideig jól el vagy kis munkákkal, de ha majd 30 évesen is tininek kezelnek mer úgy nézel ki, és nem küldenek tárgyalni vagy nem bíznak rád komolyabb projektet, embereket az a te hibád lesz csakis.

És lehet h van főnök aki farmerben megy tárgyalni, de mégse ugyanaz mintha egy nő menne farmerben tárgyalni :D mondjuk ezt lehet csak én érzem így...

2014. nov. 1. 17:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!