Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi igénytelen "szürke" lány Budapesten? Azokra gondolok, akik nem sminkelnek, de az arcápolással se törődnek, idejétmúlt igénytelen ruhákban és tornacipőben mászkálnak, a frizurájuk, a körmük elhanyagolva.

Figyelt kérdés

Ők vajon miért ilyenek? A legtöbb mogorva és befelé forduló, (gondolom mer nincs barátjuk - kinek kellene egy ilyen lány) és még csodálkoznak?

Vagy fő a természetesség? Még akkoris ha az ember nagyon sokat javíthat magán egy kis ügyességel, és igényességgel?


2014. okt. 31. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem az életét kell kikérdezned, hanem figyelni a gesztusait és beszédét. Minden sminknél többet mond. Igaz, ehhez át kell lépni a 100-as IQ-n és a 20. életéveden (vagy legalábbis a női magazinokon).


A "ne ítélj a külsőről" soha nem volt közhely, ugyanis egy utasítás nem igazán lehet közhely. Maximum az a közhely, hogy abszolút nem számít a külső, mert igen, számít, ha mocskos és büdös vagy, nem fognak felvenni dolgozni, ha láthatóan protestálsz a munkahelyi ruhakódex ellen akkor kirúgnak, ha temetésre hawaiigatyában mész, akkor kinéznek, stb.


A "ne ítélj a külsőről" arra szolgál, hogy az olyan bárdolatlan tahók, aki 5 perc alatt ruházat és smink alapján leszűri a másikról a megmásíthatatlan elmarasztaló véleményét, az is elgondolkozzon három percre. Talán nem így kéne, mert sok változót (anyagi helyzet, egészségügyi vagy lelkiállapot, társadalmi körülmény, stb) nem vesz figyelembe.


Ennek két oka lehet:

- az illető fiatal és tapasztalatlan - majd nő egy kicsit, és rájön, hogy a világ nem fekete meg fehér, a saját értékrendszere is változik, mondhatni alakítja az élet,

- egész életében nem érte soha olyan trauma, veszteség, esemény, ami miatt "igénytelennek" (továbbra sem értem ez mit jelent) kellett lennie sokáig - ez esetben nagyon szerencsés, örüljön neki.


(Van még egy opció, a szimplán ostoba, de ezzel nem lehet mit kezdeni.)


Nálad úgy gondolom, hogy a kettő együtt zavart be, mert 79-es válaszoló leírását rezignáltan fogadtad, bele sem tudtál/akartál helyezkedni egy súlyos traumát átélő helyzetébe. Valószínűleg ilyen típusú dolog nem ért, ami nagyon örvendetes, viszont nem kizárólag saját "bőrön" tapasztalás útján kéne empátiát és szolidaritást kialakítani és tanulni... ebből a szempontból szomorú az egész kommented :-( Lelkileg nagyon gyerek vagy, és Isten ne adja, hogy egyszer egy óriási pofára esés tanítsa meg neked, hogy milyen helyzetbe kerülhetnek emberek önhibájukon kívül.

2014. nov. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kérdezőt és a hozzá hasonló felszínes embereket. Neked az miért baj, hogy én nő létemre tornacipőben vagyok és nem magassarkúban vagyok egész nap. Már ne haragudj, de sokkal kényelmesebb egy farmar mint egy szűk szoknya, ha nem teszik, akkor ne nézd.

Teljesen egyetértek a 79-es válaszolóval és 5x5 rubikkockával..

Szabad megkérdeznem hány éves vagy?

2014. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim válasza:
77%

Pff...en inkabb azt kerdeznem hogy miert van ennyi tulsminkelt sznob p*csa.

Mi az hogy nem penzkerdes. De az. Nem azt mondom hogy a szerenyebben elo emberek nem tudnak jol kinezni csak esssseeetleg nem tudnak minden heten fodraszhoz rohanni es atfesteni a hajukat vagy manikuroshoz menni. Oh es hidd el sokkal elobb fog kelleni egy fiunak,egy allitasod szerint 'szurke' lany mint egy magadfajta csaj. Maximum azoknak a szvegyolo "naonmenofiuk"-nak kelletek.

2014. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim válasza:
100%

Én a szürkék közé tartozom, de valahogy jó itt :) Viszont valamelyik előttem szóló említette, hogy ne ítélj, míg nem tudod az okait, és valamennyire igaza van.


Smink: Egyszer kisminkeltem magam egyfajta terápiaként, hiszen van egy enyhe szenzoros integrációs zavarom (hárítom a taktilis ingereket), így számomra elég nagy erőfeszítés megtűrni bármilyen krémet a bőrömön(gondolhatod, mekkora küzdelem nyáron a naptej). De gondoltam, elvégre a szenz. int. terápia lényege, hogy ilyen ingereket adunk, szóval ha akarom, ha nem, kisminkelten fogok bemenni az egyetemre. Nem használtam sok sminket, de a másfél órás utazás alatt majd megőrültem. Úgy éreztem, lerohad a fejem, megérinteni meg nem mertem, nehogy elkenődjön, az orrfújásról nem is beszélve :) Ráadásul velem szemben az út nagyrészén egy fiú ült, aki egy csomószor, mikor azt hitte nem látom, engem bámult, amitől eszembe jutott, hogy mégis mit néz, hiszen engem nem szoktak bámulni, így felmeült, hogy lehet, tényleg lerohadt az arcom :) Beérve az utam azonnal a mosdóba vezetett. Szóval többet én nem sminkelek. :) Igénytelenség?


Frizura: fodrász drága, ösztöndíjam 10 000 Ft, így havi 1x tudok menni, akkor megkérem, hogy vágja nagyon rövidre, mert akkor 1 hónapig kitart. Nem festem, mert minek..Viszont hajat mosok, szóval nem korpás, nem töredezett, nincs gond vele. Igénytelenség?


Köröm: régebben nagyon erős teljesítményszorongásom volt, csak az 5-ös volt számomra az elfogadható. Több mint 10 évig rágtam a körmöm emiatt. Most itt az egyetemen így harmadik évre már nem szorongok, úgyhogy nagyon büszke vagyok magamra, mert már 1 teljes éve egyáltalán nem rágtam a körmöm, így az megnőtt, sőt felfedeztem, hogy a körömlakkot elviselem, így folyton befestem. Viszont nagyon hosszúra nem tudom növeszteni, bár az mostanság úgy látom divatos, de mivel lovagolok, a hosszú köröm esélytelen. Manikűröshoz nem járok, mert nincs pénzem, meg minek.


Öltözködés: Napi 3 órát utazok. Olyat hordok, ami kényelmes. Az ízléses magassarkút, mint előbb valaki említette, sem órákon át tartó ácsorgásra tervezték, így az kilőve. Tornacipőt meg nem hordok, mert vékony a talpa és túl egyenes. Olyat hordok, ami nem teszi tönkre az ízületeimet. Nem veszek drága ruhákat, általában blézereket hordok. Nadrágnak leginkább farmert hordok, mert kényelmes, de olyat, amiben nem leszek vesebeteg, vagyis nem a mostani divat szerintit. Télen pedig végképp nem a mostani divat szerinti bársonynadrágot veszek fel, mert kényelmes és meleg (melegebb a bélelt farmernél), és nem kell attól tartanom, hogy felfázok. Igénytelenség?


Szóval érdemes lenne az igénytelenség fogalmát jobban meghatározni, bár meglehetősen nehéz. Ugyanolyan, mint a normalitás kérdése. Túl szubjektív.

Amúgy ajánlom a Smith és Mackie féle Szociálpszichológia könyvet, abban rengeteg érdekes dolgot találsz.

Az meg nem igaz, hogy senkinek sem kellenek. A barátnőm úgy gondolta, mivel ő kerekesszékes,soha senki nem fogja észrevenni, így semmit sem tett ezügyben. Most boldog párkapcsolatban él egy teljesen ép (és mellesleg jóképű) férfival. :)

2016. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!