Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Fülplasztika témában segíthetek?

Fülplasztika témában segíthetek?

Figyelt kérdés
Bárkinek, bármiben, akár priviben is szívesen állok rendelkezésre. Kérdezzetek bátran!

2011. okt. 9. 15:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
Már ez is lóvéba kerül... Egyik ismerősöm most 55 éves. És 18 éves korában, tehát már több, mint 30 éve műtötték a füleivel, mert iszonyúan elálltak. Mutatott képet is, hát igen, NAGYON durván elálltak! Őt is csúfolták. Na a lényeg a lényeg akkor még tök ingyen volt ez, laposra varrták neki... Ma már ezt nem lehet elintézni???? Nem megy TB-re?
2013. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, csak 14 éves korig állja a TB. Utána nem. De ez kb. 5-10 éve van így. Valami ráció van benne, mert nem felnőttkorban kellene elvégeztetni a korrekciót (mint nálam), hanem kisiskolás korban, amikorkezdődnek a csúfolódások.
2013. márc. 11. 16:07
 33/78 A kérdező kommentje:
Nemrég hallottam: 18 éves kor alatt ingyen is végeznek fülplasztikát, csak olyan orvost kell találni, aki állami kórházban orr-fül-gégészként is praktizál. (Nem ellenőrzött információ!)
2013. márc. 26. 23:20
 34/78 anonim válasza:

Szeretném megkérdezni, hogy mi ennek a menete? Először házidoki..ő utal el pszichológushoz(el kell utalnia?) és akkor tőle kapok igazolást a műtéthez(ingyenes) ? Ugye pszichológus igazolása kell..akkor neki elmondom, hogy megszeretném műttetni a füleimet,mert zavar meg stb stb? ennyi lenne?


17/L

2013. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:
A menetét nem tudom pontosan, mivel én már régen elmúltam 18, amikor megműtötték, így ingyenességről szó sem lehetett. Ezt csak hallottam egy ismerősömtől, hogy neki az Egyesített Szent István és Szent László Kórház - Rendelőintézet Szent László Kórház Fül-Orr-Gégészeti osztályán Dr. Velkel Zoltán műtötte ingyen. Nézz utána neten szerintem, és vedd fel vele a kapcsolatot.
2013. máj. 16. 14:56
 36/78 anonim ***** válasza:
Szeretnék kérdezni. Bal fülem eláll. Kb. egy 10-es skálán úgy 6-7-8-as körül. Mennyibe kerülne megplasztikáztatni, fájna-e, maradna-e heg, hány napig kellene kórházban lennem miatta stb... Minden érdekelne ezzel kapcsolatban :)
2013. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 A kérdező kommentje:
Ha csak az egyik füled áll el, akkor a fülplasztika árának kb. a felét kell kifizetned. Ez függ az orvostól is, akihez mész. Pontos árat ő fog tudni mondani. Az érzéstelenítő hatásának elmúlta után tompa, égő fájdalomérzet van, de fájdalomcsillapítóval ez jól kezelhető. Az első éjszaka kicsit necces, de én pl. egész jól aludtam. Másnap már nem fájt. Egy nagyon-nagyon halvány heg marad csak, de az is a füled hátsó felén, mivel onnan korrigálják a porcot. Elölről semmi nem fog látszani! Kórházban nem kell maradni, ez ambuláns beavatkozás. Utána rögtön haza mehetsz. Másnap kötéscserére vissza kell menni általában. Nem a műtét a nehéz, hanem az, hogy utána kb. 7-10 napig kötés van a fejeden, és azt nehéz megszokni. De valahogy túl lehet élni. Mindenképpen érdemes, mert az eredmény kárpótol! Egy nagyon fontos szabály van: kizárólag plasztikai sebész szakvizsgával rendelkező orvoshoz szabad menni. Sima fül-orr-gégészhez nem (van, aki közülük is vállal ugyanis fülplasztikát, de valójában ők nem értenek hozzá). Ha bármilyen kérdésed van még, írj bátran!
2013. jún. 14. 15:43
 38/78 anonim válasza:

Nekem is lenne pár kérdésem... Először is: tudnál ajánlani egy jó orvost? :) A másik pedig, hogy mit tegyek, hogy leküzdjem a félelmemet? Nyáron fogom megcsináltatni, de egyszerűen nagyon félek tőle. Vagyis leginkább a fájdalomtól, meg hát nem bírom a vért. Írtátok, hogy előtte megnéztetek videókat, de ez nekem nem megy, mert szerintem még jobban elrettenek tőle, mivel nem bírom az ilyeneket...

És miközben műtenek, látni fogom ahogy mondjuk lerak az orvos valami véreset, vagy a kivágott darabot, vagy valamit? És kibírhatóan fáj, vagy nagyon? Sajnos engem nagyon sokat csúfoltak a füleim miatt, az egyik jobban eláll mint a másik (az egyik 10-es skálán 8-9, a másik 7-8)..

2014. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 A kérdező kommentje:

Hogy melyik orvost tudom ajánlani, az attól is függ, hol laksz.


A műtét EGYÁLTALÁN nem fáj! Csak azt érzed meg, amikor injekcióval elérzéstelenítik a füleidet. Amikor kimegy az érzéstelenítő, akkor otthon be kell venni fájdalomcsillapítót, és azzal elég jól lehet kompenzálni. Ez egyébként nagyon egyénfüggő, hogy mennyit kell belőle bevenni. Nem fogsz semmi véreset látni, hiszen a beavatkozás a füled hátsó részén történik, azaz minden a "hátad mögött". Természetes, hogy az ember fél tőle. Én is így voltam férfi létemre. Nekem az segített leküzdeni a félelmet, hogy arra gondoltam: ez az ára annak, hogy vége legyen a csúfolódásoknak. Ez hatalmas erőt adott. Ha bármi kérdésed van még, priviben is írhatsz nyugodtan.

2014. febr. 28. 12:37
 40/78 anonim válasza:

Bács-Kiskun megyében.


Köszönöm a választ! :) Most nem jut eszembe semmi,de ha lesz, akkor írok.

2014. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!