Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent az a filmeknél...

Mit jelent az a filmeknél használt szó, hogy "vontatott", és honnan jött?

Figyelt kérdés
Olyan, mint ha egyszer ezt kitalálta volna valaki, és a többi terhelt folyton ezt ismétli, anélkül, hogy értené, hogy mit jelent ez a szó. Valóságos Jolly Joker lett, ha valaki nem ért egy filmet, vagy nincsenek benne öt percenként csöcsök, meg robotok, meg lövöldözés, meg autós üldözés, akkor jön a varázsszó: "- Ez a film vontatott!". Akkor a Keresztapa, 2001: Űrodüsszeia, Elfújta a szél, Ben Hur, stb mind "vontatott" filmek?
2022. nov. 13. 20:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
84%
Én is tizenöttel értek egyet.
2022. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
45%

#20

Nem tudom mit nem sikerül értelmezni azon, hogy a szar és a más nem egymást kizáró fogalmak. Plusz még azon is, hogy a más ízlés nem jelent automatikusan szar ízlést. Pl az előbbi kutyaszaros példád nyilván elég extrém, de ha valaki a lekváros fánkot, más a kakaós csigát, megint más a sajtos rudat szereti, mitől lenne bármelyiküknek is szar ízlése?

2022. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem, most az a probléma, hogy létezik ez a szó, vagy az, hogy milyen filmekre használják?

A jelentése szerintem elég egyértelmű, valami unalmas, indokolatlanul elnyújtott, töltelék tartalommal van tele. Szépirodalomban is használják már jó ideje, szóval nem új kifejezés.

Az meg, hogy kinek mi a vontatott, szubjektív. Most néztem meg pl a Mosolyogj filmet, az eleje tök jó volt, érdekes sztori, érdekes jelenetek, lekötötte a figyelmemet még úgy is, hogy nem túl eredeti az alapja, de valahogy működött, feszített tempója volt. Aztán az utolsó harmada szerintem vontatott lett, mert már simán lehetett tudni mire megy ki a játék, így a továbbiakban nem volt képes fenntartani az érdeklődésemet. És ezzel nem voltam egyedül, mert a moziban többen is sutyiban rápillantottak a telefonjukra, hogy mennyi ideje megy már ez.

Az igazolt tény, hogy az Y és Z generációnak akik már egy hihetetlen információs társadalomban nőttek fel, mások az igényeik mint az elődjeiknek. Ahhoz vannak szokva, hogy folyamatos impulzusok érik őket, sokkal hamarabb elunnak egy filmet vagy egy könyvet amiben a cselekmény sokáig nem megy előre. Ez a hatása a rengeteg reklámnak, hírnek, információnak ami minden nap körbevesz minket. Nagyon kitolódott az emberek ingerküszöbe. Igen, egy mai fiatalnak simán lehet hogy sok régi kultfilm vontatott. És megvan az a lehetősége, hogy ne nézze végig, mert keres mást a Netflixen, vagy elkezd telót nyomkodni közben. Ez van, ehhez a mai rendezőknek alkalmazkodniuk kell ha kasszasikert akarnak csinálni. Ettől függetlenül továbbra is vannak művészfilmek, drámák, pszicho thrillerek, egyéb lassab műfajú filmek. Nyugodtan lehet ezeket is nézni. De nem értem most ez a sznoboskodó fikapöckölés meg mű csodálkozás mire jó. Igen, ilyen kifejezés létezik, és igen, a mai fiatalok jelentős része nem fogja fél órákon keresztül azt nézni, ahogy a légy mászik a falon. Nem azért mert nem értik, hanem mert igazoltan máshogy működik az elméjük, nincs türelmük ilyenkehez. Minden joguk megvan hozzá hogy elkapcsoljanak. Másoknak meg minden joguk megvan szemétnek tartani a tömegeknek készült kommersz filmeket.

2022. nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/118 anonim ***** válasza:
45%
Miért használod egyes emberekre hogy "terhelt"? Honnan jött ez a szó? A teherautókat terhelik meg a teherhajókat.
2022. nov. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 anonim ***** válasza:
38%
Vontatott. Húzzák, mint a rétestésztát.
2022. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/118 A kérdező kommentje:

#22, Nagyon rossz példa a fánk, a csiga, meg a sajtos rúd. Ha valaki ezek közül valamelyiket nem szereti, annak tényleg csak más az ízlése. De ezek értékes alapanyagokból álló sütőipari termékek, amit valaki szeret, valaki meg nem. De egy ételt nem lehet művészeti alkotásokkal összehasonlítani. Míg, a példánál maradva, Barátok Köztben semmmilyen érték nem fedezhető fel. Ergo akinek ez tetszik, annak bizony tényleg rossz az ízlése. Szóval teljesen igaza van a húszas válaszadónak. De hadd folytassam, ha a fánk, csiga vagy rúd szarul van elkészítve, mert el van sózva, vagy túl cukros, vagy akármilyen más baja lett az elkészítés során, de még is van, akinek ez így ízlik, annak megint csak nem más ízlése van, hanem szar. Mert egy elbaltázott dolog ízlik neki.


Összegezve, akinek ócska, rossz minőségű, elbszott dolgok tetszenek, ízlenek, a élet bármilyen területéről, nos, annak rossz az ízlése. Azt gondolom, hogy ez vitán felüli, akárhogy csűröd-csavarod.

2022. nov. 14. 16:21
 27/118 anonim ***** válasza:
27%

"De egy ételt nem lehet művészeti alkotásokkal összehasonlítani. "

Nem is kell. Az iménti példába tetszőlegesen bármit behelyettesíthetsz, akár a szerinted három legtöbb művészi értékkel rendelkező filmet is. A példa lényegén nem változtat.

2022. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/118 A kérdező kommentje:
Akinek az elrontott fos ízű kaja, az elrontott film, amiben látszik a mikrofon, értelmetlen a történet, a "színészek" amatőrök, az elrontott könyv, ruha, stb tetszik, annak más az ízlése, vagy rossz az ízlése? Feleld meg ezt a kérdést, kérlek!
2022. nov. 14. 16:42
 29/118 anonim ***** válasza:
27%

"annak más az ízlése, vagy rossz az ízlése?"

A kettő eleve nem zárja ki egymást.

2022. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
100%
Nem engem kérdeztél, Kérdező, de akinek a szar bármilyen formában ízlik, annak biza rossz az ízlése.
2022. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!