Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 Salx Narval ***** válasza:
66%
A film technikailag vagy ahogy te fogalmaztál látványvilága szerintem is elég jó. Tetszett a régi szereplők felvonultatása de ettől több pozitívumot én nem igen tudok mondani. Összességében számomra csalódás volt a film, többre, izgalmasabbra, fordulatosabbra, drámaibbra és itt-ott viccesebbre vártam. E helyett kaptam egy majdnem sablonosnak nevezhető semmitmondó történetet. A színészek a látványtervezés még a hangtechnika is nagyjából rendben voltak, viszont a forgatókönyv és a rendezés számomra nagy csalódás volt. Csodát természetesen nem vártam de azért egy ennyire semmitmondó innen onnan összeszedett sablonos történetet sem.
2015. dec. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 Tislerics Máté ***** válasza:
86%

Szerintem a következő Csillagok háborúja lesz a nagy durranás. Ez amolyan 2 órás trailer volt, ami bemutatja a karaktereket, és meggyőzi a nézőt, hogy nyugi a Csillagok háborúja jó kezekben van.


A fimet soha nem látott várakozás kísérte, kísértette! Minden összeállt a tökéletes folytatáshoz. J.J. volt a legalkalmasabb rendező, a forgatókönyvíró ráadásul a 5. és 6. rész írója volt. És akkor még nem beszéltünk a régi kultikussá váló karakterek újra megjelenéséről. (Záró jelenet... Najó kussolok. :D)


Én személy szerint nagyon bíztam benne és nagyon féltem is a filmtől. De a végeredmény annyira epikus és szórakoztató lett, hogy még felül is múlta az elvárásaimat. A forgatókönyv szerintem egyszerűen csak zseniális. Megnézném, milyen jobb megoldások lennének, amik überelhetnék. A Csillagok háborúja filmek, mindig is a szórakoztatásról, és nem az elgondolkodtatásról szóltak. Sok kiégett kritikus számára persze semmi se jó, de ugye a szórakoztatás, az csak azoknak szól akik képesek élvezni is a filmeket.


A filmek nem attól válnak jóvá, mert annyira egyediek, és újítóak. Az innováció sosem tud minden éhes szájat betömni.


Minden amiért a régi CSH-kat szerettük az ebben a filmben is jelen volt. És ennek az elérése még nehezebb is mint egy zseniális filmet alkotni. Érdekes módon a Birodalom visszavág hibáit senki sem hangoztatja, mert egyszerűen szentségtörés, pedig vannak. de hát kit érdekel? :D

2015. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 Tislerics Máté ***** válasza:
84%

Ja amúgy meg az Ébredő erő egy Csillagok Háborúja: Egy új remény remake! ...Ha valaki erre nem jött volna rá!


És ez baj? NEM! Sőt én örülök, hogy újra kezdődik a varázslat! :)

2015. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
72%

Spoilerveszély!

Tök fura hogy sokan a történetet ócsárolják, holott az összes létező Star Wars film sztorija ilyen kaliberű volt. :D


Reagálok a pontjaidra (nem offenzív jelleggel), ha nem zavar, és leírom hogy számomra mi nem tetszett.


1. Az hogy Luke miért vonult el, azt csak ő tudja. Beleveszett a gyászba. Vagy a következő részekben kiderül, mert elképzelhető hogy lesz ekörül is még fordulat. Ez majd kiderül, nem érdemes szerintem hibának felhozni.


2. Ha visszanézed az előző Star Wars filmeket, rájössz hogy teljesen lényegtelen hogy kihez hogy került a térkép. Az előző epizódokban sem voltam megmagyarázva ilyenek. Nagyot változott ez a világ, túlságosan logikusan szemlélünk egy "mesét".


3. Nah, hogy ahhoz a Fügéhez hogy került a kard, én is kíváncsi lennék. De valószínűleg ennek sincs semmi jelentősége. Elveszett a kard, kereskedtek vele, valahogy odakerült, és ennyi. Nem igazán számít. De vicces volt ahogy el lett simmantva az egész: "Az egy másik történet." :D


4. A későbbiekben még bőven kiderülhet hogy hogy lett Han fiából Sith tanonc. Az eredeti trilógiában ki se derül hogy Anakinból hogy lett Vader. Akkor ezt az új szériánál miért is várjuk el?


5. Szintén csak magamat tudom ismételni.. az ilyen kérdésekre nem szükséges közvetlen magyarázatot adni. A Birodalom visszavágban se tudta senki ki a franc az a csuklyás fonnyadt fejű ürge. Itt sem szükséges tudni még, hogy ki volt az a Gyűrűk Urából szalasztott ork. Ez egy trilógia, nagy hiba lett volna ha minden titokra egyből fény derül.


6. Kylo Ren erős, de ő nem Sith Lovag. Ő egyenlőre egy Sithnek tanuló tanonc, akinek az Első Renden belül hatalma van, mivel őt fogják később kiképezni. Ráadásul teljesen más mint az előző Sithek, ő a sötét oldal kétségbeesett és gyenge oldalát reprezentálta. És Kylo eléggé elmebeteg. Ne logikusan gondolkodj amikor egy filmet nézel, az érzelmeket és gondolatokat nem lehet mindig logikusan megmagyarázni. Nah, szóval Kylo elég durván megsebesült. Finn azért bírta ellene 1 percig, mert ő rohamosztagos volt, gyerekkora óta képezték, közelharcra is. Miután őt leverte, jött Rey, aki SZINTÉN harcképzett alapjáraton, mivel ő saját magát képezte ki (ugye egy bot volt a fegyvere). És itt jön egy NAGYON FONTOS DOLOG, ami a filmben lévő címre utal: Az ébredő erő. Ez nem csak Reyre utalt. hanem Kylo Renre is! A fény általi vívódása miatt nem tudta teljesen használni a sötét oldal hatalmát, ezért gyengült, rengeteget. Mindkettejükben csak ébredezik az erő, Renben a sötét oldal, Reyben a fény. Ez a lényege az egésznek. És Rey csak azért tudta legyőzni Kylot, mivel ő megsebesült.


7. Hát a madárra nem bírok mit mondani, annyira apróság



És itt van ami nekem nem tetszett:


1. A film végén lévő bolygó elleni hadművelet rettenetesen kidolgozatlan volt, és érdektelen

2. Túl sok volt a jópofa jelenet, szinte percenként akadt valami vicces, ami rohadtul nem illett bele. Nem a humorral volt gondom, hanem annak mennyiségével

3. 1-2 apróság lehetett volna jobban kidolgozott

4. Az ellenállók úgy viselkedtek az X szárnyúban, mint 12 éves hülyegyerekek a játékgép előtt. "tyúhúúúúú!!! épp majdnem meghaltam! jeeee!"


Összképben nem csalódtam benne, hiába volt pár idióta jelenet. Örülök hogy neked is bejött kérdező!

2015. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 Tislerics Máté ***** válasza:
97%
Ahogy így olvasom a #4-est, eszembe jutott: Tudni kell hogy a rajongók hosszasan képesek vitázni, eszmét cserélni arról, hogy mik hogy zajlottak, és még mi történhet, mi történhetett. Ezek a beszélgetések, néha kifejezetten szórakoztatóak tudnak lenni. A film szerintem direkt nyitva hagy kérdéseket, hogy lehessen miről vitázni, elmélkedni... Ez nagyon fontos része a CS.H. univerzumnak, és semmi értelme megmagyarázni mindent! SŐT!!!
2015. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 A kérdező kommentje:

"túlságosan logikusan szemlélünk egy "mesét"

Igazad van, tényleg mindegy.


"Az eredeti trilógiában ki se derül hogy Anakinból hogy lett Vader."

Ezt kérlek fejtsd ki kicsit bővebben, mert nem értem.


"A film végén lévő bolygó elleni hadművelet rettenetesen kidolgozatlan volt, és érdektelen"

Teljesen egyetértek ezzel, főleg ha belegondolunk, hogy A Jedi visszatérben a jóval kisebb Halálcsillag felrobbantásával reprezentálták a Jedik visszatérését. Ehhez képest ebben a filmben teljesen érdektelen volt.

És ezzel a fegyverrel kapcsolatban eszembe jutott még egy hiba, amit nem írtam az előzőek közé: Amikor megmutatják, hogy mekkora tűzerőt képvisel, -nem is emlékszem már- 3 vagy 4 bolygót szétrobbantanak vele, de ezek között ott volt a Coruscant is. Ez milyen húzás már? A Star Wars univerzum legfontosabb bolygóját csak úgy szétlövik, megsemmisítik vele együtt a Köztársaságot (amely, mint a filmben is elhangzott, pénzelte az Ellenállást), és ezek mellé még nem is kerítenek az egésznek semekkora feneket. Szerintem ez úgy hülyeség, ahogy van. 6 részen keresztül középponti szerepe volt, most értem, hogy nem kapott semekkora szerepet, de attól még minek kellett szétlőni?



#5:

"A film szerintem direkt nyitva hagy kérdéseket, hogy lehessen miről vitázni, elmélkedni... Ez nagyon fontos része a CS.H. univerzumnak, és semmi értelme megmagyarázni mindent! SŐT!!!"

Így igaz!

2015. dec. 21. 13:32
 7/105 anonim ***** válasza:
98%

Amik számomra voltak furcsák:


1. A Jakkun mikor BB8 elindul a falu fele, akkor megjelenik a homokból egy periszkóp szerű lény vagy talán droid, és azt úgy adták elő mintha valami veszély várna rá, holott nem történt semmi


2. A kocsmában ahol ott van egy spicli nő aki egy lényt simogat a karjában aki később elviszi Finnt szintén úgy adták elő hogy ez csapda lesz, közben ott sem történik semmi


3. A Tie fighter mikor lezuhan a Jakkuról Poe Dameron benne kell hogy legyen, vagy hová lett hirtelen?

2015. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:

előző vagyok, javítom:


* 3. A Tie Fighter mikor lezuhan a Jakkura, akkor a homokban elsüllyed és benne kell lennie Poe Dameronnak, közben hűlt helye...

2015. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
97%

Mindenben egyetértek a 4-essel, mintha én írtam volna azt a választ, egyetlen dologtól eltekintve: van benne egy súlyos tárgyi hiba


Kylo ugyanis nemcsak, hogy nem Sith, hanem nem is tanul annak. Ő ugyanis egy Ren-lovag: [link]


Rey azért győzte le Kylo-t mert egyrészt Kylo sebesült volt, másrészt pont 5 perccel előtte ölte meg az apját, és egyébként is elég ingatag volt érzelmileg, ott és akkor nem igazán volt ura az erejének. Az meg, hogy ütögette a sebet az oldalán... hát elég mazochista volt :DDD


"Amikor megmutatják, hogy mekkora tűzerőt képvisel, -nem is emlékszem már- 3 vagy 4 bolygót szétrobbantanak vele, de ezek között ott volt a Coruscant is."

Nem a Coruscant volt, elhangzott a rendszer neve a filmben (Hosnian Prime) Ettől függetlenül az Új Köztársaság fővárosa és szenátusa odaveszett (mivel az ekkor már nem Coruscanton volt)


""Az eredeti trilógiában ki se derül hogy Anakinból hogy lett Vader."

Ezt kérlek fejtsd ki kicsit bővebben, mert nem értem."

Szerintem arra gondolt, hogy az Új reményben sem tudtunk meg semmit se Vaderről azon kívül, hogy Obi-Wan rossz útra tért tanítványa, aki elpusztította a Jedi Rendet (amikor az Új remény kijött, akkor ugye még nem voltak előzmények) Most mit tudtunk meg Kylo-ról? Luke rossz útra tért tanítványa, aki elpusztította az Új Jedi Rendet, amit Luke elkezdett felépíteni. Nincs sok különbség.


"3. A Tie Fighter mikor lezuhan a Jakkura, akkor a homokban elsüllyed és benne kell lennie Poe Dameronnak, közben hűlt helye..."

Mikor újra találkoznak Finn-nel az Ellenállás bázisán, akkor mondja Poe, hogy ő is katapultált (bár a ruhája miért maradt ott az jó kérdés)

2015. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 A kérdező kommentje:

#7:

"A kocsmában ahol ott van egy spicli nő aki egy lényt simogat a karjában aki később elviszi Finnt szintén úgy adták elő hogy ez csapda lesz, közben ott sem történik semmi"

De, az értesítések hatására alakult ki ott a csata.


#9:

"Nem a Coruscant volt, elhangzott a rendszer neve a filmben (Hosnian Prime) Ettől függetlenül az Új Köztársaság fővárosa és szenátusa odaveszett (mivel az ekkor már nem Coruscanton volt)"

Bocs, akkor ez téves volt. Bár az Új Köztársaság és a szenátus megsemmisítése szerintem akkor is túlzás.

2015. dec. 21. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!