Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat hogy csak a 4. válaszolóig olvastam ,de én ma néztem meg és nekem rohadtul tetszett! Csak dicsérni tudtam... Kellemesen csalódtam ,mert tudjátok a disney megvette. Érződött benne a "disney-ség",de nem akartam leragadni. Akkor ez egy remek elképesztő film volt élveztem ,nem kéne leragadni a részleteknél :D Nem volt benne annyi hiba mint amire számítottam (Szinte alig volt benne szerintem ,de ez saját vélemény)
2015. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 anonim ***** válasza:
100%
*Megint én ,bocsi ,de végig olvastam ,nem is tudom miért írtam ,hogy csak a 4. válaszolóig olvastam :D
2015. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/105 anonim ***** válasza:
100%

"Az eredeti trilógiában ki se derül hogy Anakinból hogy lett Vader"


Igen, itt arra gondoltam, hogy az Új Reményben szinte semmit nem tudunk meg Vader előzményéről. De igazából a Birodalom/Jedi visszatérben sem tudunk meg konkrétumot. Bőven van idő kifejteniük mindent. :)


Ezt a Knights of Ren dolog szerepelt a filmben? Mert nem hallottam róla. Akkor nem Sith lovag lesz.

2015. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt róla szó, amikor Snoke-kal beszélgetett
2015. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 anonim ***** válasza:
97%

Az eddigi válaszokat figyelmen kívül hagyva válaszolok mindenre :)


1.: Nem lehet tudni, hogy miért vonult el. A következő részben fogja elmondani szerintem. Egyébként nem csak átállt a legjobb barátja, valamint a testvére fia a sötét oldalra (és ebből adódóan kudarcot vallott, mint mester - akárcsak Obi-Wan), hanem lemészárolták az összes fiatal tanítványát, és nem lehet tudni, hogy mit tettek még vele.


2.: Ha figyelsz, megérted. Az az ember láthatóan elég sok mindenről tud, tájékozott, gondolom kapcsolatban volt Luke-al,és neki adta oda azt a térkép-darabot, amikor elvonult. Egyébként ez háttérinfó, de az az öregember egy csoport tagjai, akik -bár nem erőérzékenyek- a jedik életmódja szerint élnek.


3.: Nem logikátlan, csak gondoltak a SAGA-n kívül eső történetekre is. Milyen menő könyvet/képregényt lehetne összehozni abból, hogy pl. megtalálják a Ren-ek, és Maz ellopja tőlük? Ráadásul teljesen mellékes szál volt, +5 perc a filmbe, teljesen feleslegesen, a dramaturgiának is betett volna, ha ott elkezdi magyarázni :D


4.: Ez egy trilógia lesz, hiba lenne az első részben lelőni minden poént.


5.: Ugyanaz a válaszom, mint a 4-es kérdésre.


6. Azért veri az oldalát, mert tényleg elmebeteg pszichopata. :D Finn nem képzetlen, gyerekkora óta képzik közelharcra olyan bottal, Rey meg látod, hogy leintézte a jakkui nehézfiúkat. Finn-t meg is verte elég gyorsan, és elég durván is, Rey-jel meg egész addig nyerésre állt, ameddig felébredt az Rrő benne. Onnantól kezdve úgy kellett magával az Erő-vel harcolnia, hogy sebesült volt (Finn a vállát is megvágta. Láthatod az Ep2-ben, hogy Obi-Wan egy ilyen vágás után ki is szállt a buliból). Egyébként ez a párbaj ugyanolyan volt, mint a Yoda-Sidious párbaj (hiába erősebb Yoda, nem tudja legyőzni Palpatine-t, mert nem az ő feladata megölni, így az Erő nem támogatja.).


7.: Ez egy apróság, nem ezen van a fókusz, szerintem ezeken felesleges pattogni.


A filmben csak nagyon minimális hibák vannak. Logikai bukfencek NINCSENEK benne. Max az ember figyelme siklik át a dolgok felett. Először én se értettem mindent, aztán utánanéztem, és kiderült, hogy mindent elmondtak a filmben, amit kellett. Azt érezhetitek hibának, hogy nem kapott súlyt a végső csata. Ez igazából így is van, de ez a film -a többitől eltérően- a karakterekre, nem pedig az eseményekre fókuszál. Lucasnak arra kellettek a karakterek, hogy elmeséljen egy történetet, míg Abramsnek arra kellett a történet, hogy elmesélje a karaktereket. Szerintem a 2.-3.-4. legjobb Star Wars film (többször meg kell néznem ahhoz, hogy tudjam, hogy jobb-e a Jedi visszatérnél és a Birodalom Visszavágnál), és ez kiemelkedő úgy, hogy a trilógia kezdőrésze, ráadásul úgy hozza a Star Wars feelinget, hogy köze sincs Lucashoz. Ja, és szerintem nem egy Új remény remake. Maximum nagyon lesarkítva lehetne rámondani, hogy ugyanaz a sztori, de ennyi erővel az Ep1 és az Ep4 sztorija is ugyanaz.

2015. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 anonim ***** válasza:

az 1es szerintem-

luke bebukta az unokaöccse kiképzését és ha marad,akkor mint jedinek illett volna szembe szállnia vele és nem volt gyomra megölni a testvére és a legjobb haverja gyerekét ezért lelécelt inkább.

4.ez a pojáca kylo pontosan tudta hogy ki volt mi volt a rokonság,nevezetesen a galaxis leghíresebb emberei és ez igencsak frusztrálhatta mint láttuk.

ő a rövidebb úttal gondolta behozza őket,de mint kiderült óvodás szintig és vígjátéki karakterig jutott.

5.ez szerintem eléggé egyértelmű.

voldemort nagyúr túlélte az adava kedavrát és áttette a székhelyét a sztár várszba :)

6.kardpárbaj kell egy ilyen filmbe ezért valahogy meg kellett oldaniuk,akár ebben a nevetséges és hiteltelen formában is.

az oldalát meg azért ütögette,hogy a 12 éves nézőknek is leessen,hogy ő sérült ezért hiába tanul 20 éve vívni,sőt olyan erejű erőhasználó,hogy a lézersugarat megállítja a levegőben,ennek ellenére mégis le tudja győzni egy ijedt kiscsaj.

2015. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 A kérdező kommentje:

#15:

"lemészárolták az összes fiatal tanítványát"

"Egyébként ez háttérinfó, de az az öregember egy csoport tagjai, akik -bár nem erőérzékenyek- a jedik életmódja szerint élnek."

Ezeket honnan tudod? Valami menő Star Wars háttérinformációs oldalról? Ha igen elküldhetnéd (akár privátban) a címét!


"menő könyvet/képregényt lehetne összehozni abból, hogy pl. megtalálják a Ren-ek, és Maz ellopja tőlük? Ráadásul teljesen mellékes szál volt, +5 perc a filmbe, teljesen feleslegesen, a dramaturgiának is betett volna, ha ott elkezdi magyarázni"

Ez igaz, de számomra kissé bénán jött ki, csak ezért említettem a hibák között.


"Ez egy apróság, nem ezen van a fókusz, szerintem ezeken felesleges pattogni."

Nem pattogok rajta, csak ha már elkezdtünk szőrszálhasogatni :) ezt is megemlítettem.


"Lucasnak arra kellettek a karakterek, hogy elmeséljen egy történetet, míg Abramsnek arra kellett a történet, hogy elmesélje a karaktereket."

Ez nem biztos, hogy jó, de ez csak a szubjektív véleményem.


#16:

"luke bebukta az unokaöccse kiképzését és ha marad,akkor mint jedinek illett volna szembe szállnia vele és nem volt gyomra megölni a testvére és a legjobb haverja gyerekét ezért lelécelt inkább."

Fura, de ez nem is jutott az eszembe. Lehet hogy így van.


"a lézersugarat megállítja a levegőben"

Tényleg, ezt el is felejtettem. Nagyon látványos.

2015. dec. 21. 21:58
 18/105 anonim válasza:

Helosztok :) Szerintem minden, de minden filmbe bele lehet kötni igy vagy ugy kinek mi nem tetszik ... en igy latom :

1. Szerintem ez nem csavar, de nem is , csavar az lett volna ha pl Luke egyszer csak megjelenik es mindenkit elpaskol, de akkor meg nem lenne 8.9. resz :) es ép ezert sem bakloves mert ez igy van kitalalva(hal isten) hogy felépuljon a sztori. Hogy teszik a magasrol a Jedi rend fenmaradasarol? De hisz o az utolso jedi :) sokakat nem tudna mit tenni , a Birodalom bukasa utan el kezd kikepezni egy uj Jedikorosztajt , ahol koztuk van Han es Leia gyereke akit atcsbit a kopasz a sotet oldalra es SZERINTEM ő leöli az osszes tobbi tanitvany, lehet hogy ezt nem tudja megakdajozni, es sajat magat okolhatja , boszut nem tud alni hisz megis csak az unokaocse, epp ezert vonulhat szamuzetesbe.

2.Szerintem azert kell a térkép mert akkor meg nem tatltak fel a GPS nem tudjak beirni hogy uticel Szkájvóker Lajos :D de viccet felretve . Te is ha nem tudid hova kell menni akkor megnezed a terkepet , csakhogy Luke eltuntette a nyomait es odatta annak az oregnek , ezen mieet kell filozni...?

3. Szerintem ezen sem kell filozni, ott van es kesz...

4. Ezt majd a kov. reszben tudjuk meg szerintem, mert nem lehet az osszes poent leloni... de ezt tudni lehetett, mert ez mar reg levolt irva a S.W. univerzumban ...csak egy kicsit masként, amire lassan kiterek...

5.az hogy kicsoda errol tenyleg csak talalgatasok mennek... mert mint irtam a S.W.birodalomban mashogy van...

6. az hogy Kylo csapkodja a hasat az ugymond normalis lehethiszen a karaktere ugy van felepitve hogy egy kicsit psycho :) ha de nem? 2x is csapkod a filmbe mint a kisfiam amikor hisztizik :)

2015. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/105 anonim ***** válasza:
78%

SPOILERES HOZZÁSZÓLÁS!!!

Én ma néztem meg a filmet. Akkor most Rey az ki? Mert a testvér dolog nem derült ki. Kylo-t nem hiszem, hogy senki se tudta megnevelni, teljesen szánalmas a gyerek. Mondjuk innen lehet jellemet fejleszteni az biztos. Szerintem Rey lesz az aki miatt majd átáll a jó oldalra. Mert ebből a részből nekem az jött le, hogy nagyon is szimpatizál vele. Ami még szemet szúrt az az, hogy ha meg tudja állítani a lövedéket Kylo, akkor hogy lehet, hogy az aki nem tanulta a szakmát le tudja őt győzni, mégha sérült is és Rey jó erőben volt. Vagy most már csak úgy maguktól megtanulnak az erővel bánni az erő érzékenyek? A fénykard használatát is maguktól zsigerből kirázzák ? Régen azért ki kellett érdemelni a kristályt és magadnak kellett "kovácsolni" a kardot. Azért jogos a felvetés, mert Leia nyilván nagyon sok ütközetben vett részt, mégse mestere a fénykardozásnak, vagy a manipulálásnak etc etc. Rey-nek meg csak úgy hipp-hopp sikerült "minden".

Negatív dolgok:

A drámai részek nagyon nincsenek kidolgozva. PL: 4 bolygó pusztulása, film végi harc jelenet. Mondjuk anno az Alderan pusztulása se volt eltúlozva (Ben azért éreztette a súlyát)

Túl sok benne a poénkodás. Az elég régóta tartó elnyomás nem nyomta rá a bélyegét a népre? (Mondjuk az is érdekes, hogy ennyi idő alatt nem tudtak kezdeni semmit se? most komolyan ugyan ott tartanak mint eddig? elég nyomorult érzés lehet)

Finn nem fiatal, most volt az első tisztogatása? Eddig nem látta mi folyik a világban? Akkor mit csinált eddig, hogy nem kellett ölnie? (a takarítót szó szerint kell venni? a padlót pucolta?)

Rey szerintem tanulta a szakmát gyerekként csak valami oknál kifolyólag (kylo áttért és veszélyessé vált a helyzet) hogy megvédjék eldugták a világ elől.

Viszont amire nem találok megfelelő indokot az az, hogy Kylo miért tért át? Nem tűnt túl motiváltnak. Olyan semmilyen a gyerek + nyílván valóan idegbeteg. Míg Anakint az motiválta, hogy megmentse a feleségét addig a gyerek miért? Nem foglalkoztak vele a szülei? Megsértődött mert oda adták Luke-nak?

Nekem az egész olyan vontatott volt, kevés az igazán jó jelenet. A beszélgetés megértése nem sok fejtörést igényel.

Luke, mint jedi mester lehetne ennél erősebb is lelkileg. Kiállhatna Kylo elé és megmondhatná, hogy nem csak ő van a világon. Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezt Luke elfelejtette.

Ami tetszett:

Han halálát remekül megoldották. Bevallom én már tudtam a film nézése elött, hogy ez lesz. (Véletlenül olvastam valahol)Nagyon nem akartam, hogy meghaljon és biztos voltam benne, hogy nagy csalódás lesz a filmben, de nem, ez megfelelő indok számomra. Viszont nem verték nagy dobra a dolgot ahhoz képest, hogy ki is volt ő.


Összességében nem vagyok megelégedve a filmmel. Nekem nagyon lazára sikerült. Olyan hiányérzetem van. Volt egy kis harc, halál, szép a látványvilág,a zene lehetett volna jobb is.

2015. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim válasza:
95%

Meg en vagyok a 18# ami nekem nem igazan tetszik az az hogy amit a kerdezonk a 6. pontban nem getszeset fejezi ki aaz hogy a filmbeli vegso csata elkapkodasa nem atgondolasa... Az a problema hogy a film elejen Kylo olyan erofitoktatast mutat, amit eddig egyetlen HANGSULYOZOM egyetelen jedi sem csinalt , megpedig a lezerlövedék vagy lézergolyó vagy minek nevezzem amit megalit a levegoben... az mi volt? meg csak koncentralnia sem kellett neki kozben , csauk ugy beszélgetett... de ezzel nem is lenne gond, sőt birtam is , gondoltam , piha emma valami... Es erre a vegen meg nem tud egypar fat radonteni a kamaszokra? Vagy vagy elkapni Finn torkat es kitorni a nyakat... ? Szerintem ez nem volt jol attgondolva, osszerakva...

A masik az hogy mint irtam S.W. univerzumban mar le van jatszodva a tortenet, es ott ugy van hogy Ben nevu kolok az a Skywalker gyereke, Hanak es Leilana pedig 3kolke szuletet..Jaina, Jacen, Anakin , Jacenből lesz Shit, tehat az paszol hogy Han es Leila fia lesz a rosszfiu...szoval...

Meg amit meg nem tudok hova tenni a Rey... nem lehet hogy o lesz Luke gyereke? Mert mikor megfogta a kardot akkor beugortak neki kepek a multbol... ?

2015. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!