Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
Nem fordítva?
2016. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "főleg a második része"?

Vagy canon vagy nem!

Melyik könyvben van erről szó?

2016. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:

Szerintem véletlenül fordítva írta... mert a 88-asból tuti, hogy semmi sem kánon...


Amúgy nekem még nem reagáltál :D (a 79-es hozzászólásra)

2016. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy "főleg", mert vegyítve írtam, nem csak egy konkrét dologra reagálva.

Nem tudom melyik könyvből van.

2016. márc. 29. 21:15
 95/105 anonim ***** válasza:

FONTOS HÍR: J.J. Abrams, a rendező elárulta, hogy Rey biztosan nem Luke Skywalker, Han Solo vagy Leia lánya!

[link]

2016. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 A kérdező kommentje:
Mindenesetre érdekes lesz majd megtudni (ha egyáltalán ki fog derülni a következő filmből).
2016. ápr. 16. 16:39
 97/105 anonim ***** válasza:

95-ös:


Nem-nem... nem ezt mondta!!!!


J. J. ennyit mondott Rey szüleivel kapcsolatban egy közönségtalálkozón: “Rey szülei nincsenek a VII. részben. Per pillanat még nem mondhatok többet erről. Mármint úgy értem, hogy nem találja őket a VII. részben, nem pedig úgy, hogy még nem részesei a Star Wars világának.”

2016. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:

Igen, de mivel Luke, Leia és Han szerepelnek a 7. részben, ezért kizárhatjuk, hogy ők lennének a szülei.


Nem úgy értette, hogy a 7. részben még nem tudjuk, hiszen ez tök evidens.

2016. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 Alice Solo válasza:
95%

Sziasztooook!

Na szóval a you have compassion for her rész nem a fimben, hanem az ébredő erő könyv változatában volt benne.

És ha már a könyvnél tartunk!(😍) sokkal több utalás van a könyveben Reylora!

Valamint Kylo érzései, cselekedetei is sokkal részletesebben vannak elmegyarázva.

Reyel pedig az elejétől fogva finomabban bánik mint bárki mással!!!!( na pont ezért örültem neki h megvettem a könyvet!)

Írok pár idézetet ha nem gond!😘

Na kezdjük azzal h amikor Kylo elkapta Reyt és bevágja az instant kinzókamrájába, miutan a lány magáhoztér Kylo az erősegítségével kinyitja a bilincseit(naaa???nanana?😁)

Meg olyanokat mond neki h őszinte akar hozzá lenni a kezdetektől fogva!

És!!mielött elkezdené a szondázást (mivel Rey magától nem beszél a térképről ugye) ezt mondja: Ezt szerettem volna elkerülni.Akármit hiszel rólam, egyátalán nem lelem benne örömömet. Olyan óvatosan fogom csinálni, amennyire csak lehetséges...de elveszem azt, amire szülségem van.

Micsoda úriember ez Kajla Ren...😁

Ohhh és akkor magyarul így hangzik a you have compasssion for her rész:

-Megkedvelted őt-mondta színtelen hangon a legfőbb vezér.

- Nem... soha!Megkedvelni? A Rend ellenségét?

- Érzékelem a problémát-jelentette ki Snoke- Nem az ő ereje miatt vallottál kudarcotml. Hanem a saját gyengeséged miatt.


Aztán az utolsó nyalllánkság!

(Bár ez már inkább csak arra utal h volt közös múltuk)

Mikor Rey magához szippantja az erővel Luke kardját a mi kis emonk ezt mondja:

-Te vagy az...-mormolta Ren.


No...igazából ennyi lenne..

Én nagyon örülnék neki ha összejönnének..jó kis karakter dráma lehetne belőle..de ez majd kiderül😘

(Oldalszámok a könyvből melyek tartalmaznak Reylot:201,202,219-224,233,286)

Mindenkinek kellemes napooot!😘

2016. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 A kérdező kommentje:
Köszi Alice Solo, nem olvastam a könyvet, úgyhogy érdekes volt.
2016. aug. 30. 13:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!