Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
 51/105 A kérdező kommentje:
Na de várjatok. Kylo nem halt meg? Esküszöm, hogy már nem emlékszem. Mi is történt vele?
2015. dec. 22. 23:00
 52/105 anonim ***** válasza:
100%

Rey legyőzte, ott feküdt a hóban, volt egy nagy vágás az arcán, de életben volt. Aztán elkezdett összeomlani az egész bolygó.


Közben Snoke mondja Hux-nak, hogy kaparják össze Kylo-t, és hozzák elé, hogy befejezhesse a kiképzését.


Ezután Rey-t és Finn-t felszedi Chewie a Falconnal, valószínűleg ugyanezen idő alatt off-screen Kylo-t is megtalálják és összeszedik Snoke emberei és kimentik a felrobbanó bolygóról


Egyébként itt írja, hogy kik vannak már szerződtetve a 8. részre, és ott van Adam Driver: [link]


Ami érdekes, hogy Harrison Ford is ott van...

2015. dec. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
100%
Keményen megsérült, nem nagyon tudott már felállni, és aztán kettészakadt a föld közte és Rey között. Snoke kiadta a parancsot, hogy szedjék össze Kylot, közben Csuvi a Falconnal felszedte Reyt és Finnt.
2015. dec. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 A kérdező kommentje:

Kösz, akkor nem halt meg.

Az meg felettébb különös, hogy Harrison Ford is ott van a 8. rész színészei között. Én azt hittem, hogy ezzel teljesen kiszállt a S.W.-ból.

2015. dec. 23. 00:07
 55/105 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesz flashback 8-ban is, abban fog szerepelni Han
2015. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 A kérdező kommentje:
Flashback az mi?
2015. dec. 23. 01:03
 57/105 anonim ***** válasza:

Visszatekintés


Rey látomása is egyfajta flashback volt.


Amúgy szerintem Snoke=Darth Plagueis

2015. dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 Tislerics Máté ***** válasza:
43%
Ha egy hollywoodi filmben nem mutatják egy szereplő halálát, akkor az még él... EZ TÖRVÉNY!!! :)
2015. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lehető leghatározottabban lett Han Solo kinyírva
2015. dec. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Hát az ötödik rész után is ezt gondoltuk! :D


de amúgy jogos, Han meghalt! legalábbis ennél egyértelműbben nem lehetett mutatni, a 18-as karika jelenléte nélkül... :D


ha amúgy túlélné ezt, akkor annak valami nagyon csavaros történetet kéne írni. Ami szinte biztos hogy elcseszettül fura lenne. A felolvasztásos story még hiteles volt számomra...

2015. dec. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!