Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon egyetértek a 39-essel, és én is kb. századjára írom le, hogy a legtöbb az új epizódot fikázó egyén olyan hibákat ró fel a Force Awakensnek, ami a másik két trilógiában is hiba volt...


Mellesleg J.J. Abrams pár dologban hatalmasat kockáztatott (pl. hogy az új gonosz a sötétség gyenge oldalát mutassa be), ha teljesen elrontotta volna a filmet, az egész KARRIERJE rámehetett volna. Nem hibátlan film, de sokak tényleg egyszerűen NEM FIGYELTEK A FILMRE, mert csomó minden teljesen egyértelmű, itt a kommentelők meg fikázódnak ezerrel. Nem az a baj ha valaki nem nem tetszik, hanem az a mérhetetlen ostobaság ami körülveszi a filmet.

2015. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
35%

"Egyébként nem, a kritikusok nem átlag-nézők, ők máshogyan, kritikusabban néznek egy filmet (és érdekes módon ezek ellenére is tetszett nekik)."


Na ne már! A kritikusok is írnak egy véleményt, meg te is, meg én is. Egyik sem ér többet a másikénál.


(Abba meg már nem látunk bele, hogy mennyi csúszópénzt kaphat 1-1 népszerűbb oldal kritikusa a mozióriástól, hogy bevonzza a moziba a nézőket pozitív kritikájával. Nem mondtam, hogy biztos így van, de az ellenkezőjét sem tudjuk bizonyítani. Ezt csak zárójelben.)

2015. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 A kérdező kommentje:

#39:

"unalmas már, hogy napi 20 kérdés jön, ahol a kérdezőnek nagyjából annyi célja van, hogy valakivel együtt hisztizzen a 7. rész miatt."

Mivel a mondatodban benne volt, hogy a "kérdezőnek" muszáj reagálnom rá. Nem tudom, hogy elolvastad-e végig a kérdés alatti szövegemet, de szeretném idézni az utolsó sorokat belőle:

"Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek."

Tehát az úgy hülyeség, ahogy van, hogy a célom annyi, hogy együtt hisztizzek valakivel. A célom az, beszélgessek az új Star Wars filmről valakivel. Kérlek, ha kommentet írsz megfontoltabban nézz körül a kérdező vagy éppen mások által írt kommentek között.

2015. dec. 22. 17:35
 44/105 anonim ***** válasza:
87%

31-es:


1. az új remény remake azért egy erős túlzás

2. "Tucatnyi levegőbe lógó szál és személy" Ha minden kiderült volna, akkor mi maradna 8-9. részre? Mellesleg az Új reményben nem lógtak levegőből a karakterek?

3. Most nincs főgonosz? Snoke lehet hogy még kolosszálisabb lesz mint Palpatine

4. "A lázadók szánalmasak, van egy század 30 éves X szárnyújuk. Ez a flottájuk. Öregem röhej."

Egyrészt nem lázadók, hanem Ellenállás. Másrészt ez egy katonai szervezet, amit Leia hozott létre, mert ő felismerte a First Order fenyegetését, azonban az Új Köztársaságban nem hallgatták rá. Szerinted van pénze az Ellenállásnak csúcstechnológiát, meg bazi nagy flottákat használni?

5. "A színészek gagyik" Hát ez egyéni ízlés dolga, szerintem az új színészek sokkal jobbak mint a fiatal Mark Hamill meg Carrie Fisher (vagy ők a te szemedben színészlegendák?)

6. "Hol egy jó kis űrcsata." Ezt én is hiányolom

7. "Hol egy jó kis fénykard párbaj." A fénykardpárbaj meg volt, de könyörgöm, mit vártál? Nincs egy épkézláb fénykardforgató a galaxisban...

2015. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, ezzel a kommentemmel nem téged támadtalak. Azokat támadom, akik fikázó elégedetlen hülyegyerek módjára nem tudják feldolgozni, hogy ez egy új trilógia (ugyanez vonatkozik egyébként a PT-haterekre). Te kulturáltan, fikázó hangnem nélkül tettél fel kérdést, és én így álltam hozzád, próbáltam megmagyarázni néhány dolgot, rád nem vonatkoztak a leírtak. Azonban nem tudok szó nélkül elmenni azok mellett, akik nem képesek befogadni egy egyébként erős Star Wars filmet. Egyszerűen idegesít, hogy az emberek állandóan a hibát keresik mindenben, és ha véletlen találnak valamit, akkor elkezdenek rajta lovagolni, felnagyítva azt, és onnantól kezdve nem foglalkoznak az egy-két hiba melletti számos érdemmel. A többi válaszoló válaszára nem fogok reagálni, mint mondtam, a vitát rátok hagyom, nincs kedvem tovább feleslegesen magyarázni.
2015. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 A kérdező kommentje:

#45:

Így már értem. Egyébként én is unom már azokat a hozzászólásokat, amik a sárga földig lehordják a filmet. Nekem sem az volt a célom, hogy nyissak egy dühöngőt néhány ember számára, amikor kitettem a kérdést.

2015. dec. 22. 19:12
 47/105 anonim válasza:
46%

1. Luke azért is tűnt el, mert ugye ő volt az utolsó Jedi és ha legyőzik őt, akkor nem lesz, ki kitanítsa az Erő-érzékeny gyermekeket.

2. Azért kell Luke-hoz vezető térkép, mert nem tudták, hogy hová ment.Eltűnt. Azt, hogy miért és hogy került hozzá, az jó kérdés.

3. Szerintem az úgy volt, hogy vannak kutatók, akik megtalálták a fénykardot, és mivel ismerték Maz-t, odaadták neki, mert gondolták, hogy nála biztonságosabb helyen lesz. És lehet, hogy azért mert ugye ismerte Han-t, gondolták, hogy ha megtalálják Luke-ot odaadják Han-nak, hogy adja oda Luke-nak (bár ez csak az én gondolatom)

4. Majd a későbbi részekben lehet, hogy megtudjuk.

5. A Baljós árnyakban sem tudtuk meg, és ez így izgalmas, hogy nem is tudjuk. Ez is olyan, amit a következő részekben biztosan elárulnak.

6. Még tudod, hogy a berendezést is kivégezte. Ezeket azért tette, mert féltékeny volt nagybátyjára, Darth Vader-re. És, amit mondott Snoke, (az a főgonosz) hogy: "Még csak most kezdődik az igazi kitanítása." És Kylo Ren még nem kapta meg a "Darth" címet. Nem volt mester.

7. Erre nem emlékszem. :D

2015. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 A kérdező kommentje:

#47:

"Kylo Ren még nem kapta meg a "Darth" címet."

Mivel nem sith, hanem a renek közé tartozik nem tudom, hogy egyáltalán megkaphatja-e a Darth címet. A másik meg az, hogy szerintem nem függ azzal össze a Darth cím megkapása, hogy az illető tanítvány-e, hiszen Darth Sidius is, miután Anakin áttért a sötét oldalra egyből a Darth Vader nevet adta neki.


"Erre nem emlékszem."

Valószínűleg azért, mert tényleg nem volt fontos momentuma a filmnek.

2015. dec. 22. 21:22
 49/105 anonim ***** válasza:
49%

"De ki áll át a jó oldalra? Kylo? De hiszen ő meghalt... Nem értem."


Kylo mikor halt meg? Ezt meg én nem értem...

Amúgy nem fog ő már visszaállni... innen nincs visszaút

2015. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:

#33-as vagyok.

Teljesen egyetértek a #39-es hozzászólóval, erről beszélek én is! :)


#40, Itt nem arról van szó, hogy ha nincs ló, jó a szamár is, de őszintén, van választási, beleszólási lehetőséged? Nincs, ilyen szempontból azzal kell megelégedni, amit kapunk. A Mad Max 4-ben is egy fél pillanat erejéig volt Last V8, miközben ez a frencsájz egyik fő ikonikus alakja, de mit tudunk csinálni, ha a rendező úgy gondolta, hogy csak 1-2 jelenetre teszik be.


#31. Nem értem mi a baj az X szárnyúval. Csak egy példa, az F-18-as is egy közel 40 éves gép, mégis az első számú repülő az Amerikai haditengerészetben. A Lufthansának még mindig vannak Boeing 747-es gépei, ami aztán tényleg matuzsálem darab, mert 45 éves gép, de mondhatnám a B-52-est is, ami meg 60 éves. Akkor most hogy is van ez? ;) Azért, mert valami régebbi, az nem egyenlő azzal, hogy már gagyi. Lehet azt fejleszteni, frissíteni, mint azt teszik is a mai gépekkel. Szóval az a 30 év az X szárnyú esetében nem egy nagy kor. És amit a #44-es is írt, ha nincs pénz, akkor azzal küzdünk, amink van.


#49, szerintem vissza tud még állni, alapvetően Vader is visszaállt azzal, amikor az uralkodó ellen fordult, és bevágta őt a mélybe.

2015. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!