Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 anonim ***** válasza:
66%

Végig olvastam a válaszokat.

A film nem volt jó, ezt kár tagadni, bár tudom ezt sokaknak nehéz elfogadni. Nem szeretném ízekre szedni, ezért csak nagy vonalakban: Az egész a nosztalgiára épül és kb olyan mintha valaki 30 éve látta volna az Új reményt, amit most mindenáron elakarna mesélni, de az idő vasfoga már megkoptatta az emlékeit, ezért pár dolgot összekevert, egy-két dolgot pedig átírt, de arra határozottan emlékezett, hogy voltak X szárnyúak, Han Solo, Ezeréves Sólyom stb. Kb. ennyi a film története, de még ebbe is sikerült egy-két furcsaságot bele tenni.

Egyik kedvencem, az a jelenet, amikor Leia Han Solo halála után, Csubakka mellett rezzenéstelen arccal elsétálva Rey nyakába borúl, akivel soha életében eddig nem találkozott, sőt majdnem ki se szabadított a Rend karmai közűl, és a lány sem ismeri őt. Annyira hihető... ez talán a legnagyobb hülyeség, amit SW filmben elkövettek. Erre az egyetlen mentség az lenne, ha kiderülne, hogy a lánya, de ez nem fog megtörténni.

Ez másnak is szemet szúrt, és J.J erre valami olyasmit válaszolt, hogy "jaaaa... az úgy volt, hogy Csubi elakart vonulni, hogy magában szenvedjen a legjobb barátja halála miatt és Leia ezt tudta, viszont ott volt Rey, akit vigasztalni kellett és Leia megérezte, hogy Rey-ből mekkora Jedi lesz egyszer és ott helyben az Erő által olyan kapcsolatba kerültek, mintha ezer éve ismernék egymást"


Na, persze! Az Erő Darth Vadernek nem súgta meg rögtön, hogy Leia a lánya, bezzeg Leiának rögtön megsúgta mindezt! Én ennél, prózaibb indokra gyanakszom. Elszúrták, csak ciki lenne bevallani, ezért előállt az egyetlen lehetséges magyarázattal. (Ami azért erősen sántít) Csak kár, hogy amit mond, abból a filmben semmi nem látszik.


A karakterek számomra szinte teljesen érdektelenek lettek.

Most, hogy kijött a Zsivány Egyes ezt még jobban érzem, de senki ne higgye, hogy a film első megnézésekor nem így gondoltam. Az már csak hab a tortán, hogy az új mellék történet szereplőit sokkal jobban megkedveltem, mint a főszálét.

Lássuk őket: Poe, mintha nem is lenne. Nem is tudom, hogy lesz-e még szerepe, annyira semmilyen.

Finn, pedig szerintem egy rettenetesen elrontott karakter. A dezertált rohamosztagos, kicsit jobban átgondolva akár, az egyik legmenőbb, kifejezetten jelentős karaktere is lehetett volna a SW-nek, mélységet víve a történetbe. Ezzel szemben, csináltak belőle egy "kötelező vicces feka" karaktert.(Nem vagyok rasszista, nem az a bajom, hogy színes bőrű. Inkább a készítők azok, amiért szegénynek csak ilyen szerep jutott) Számomra az ő karaktere teljesen hiteltelen, egyszerűen képtelen vagyok elhinni róla, hogy csecsemő korától rohamosztagosnak lett nevelve. Ráadásul ahhoz képest, hogy megszökött mert nem akart gyilkolászni, mert még ha nem is volt kifejtve feltételezem besokalt a sok szörnyűség láttán, azért elég lazán öli még a volt társait is.

Rey-jel különösebb problémám nincs, azt leszámítva, hogy csodálatos képességi vannak, de ezekre talán egyszer még kapunk magyarázatot. Klyo...Klyo...rövid leszek, nekem csalódás volt. Valahol ott végezték ki a szememben a karaktert, amikor teljes felszerelésben ült a szobájában és a nagypapi aszott fejével társalogva azon elmélkedett, hogy őt szólítja a fény...XD Mikor ezt először láttam potyogtam a könnyeim a visszafojtott nevetéstől. Az egész olyan volt, mint valami paródia jelenet. A végső döfés természetesen az volt, amikor levette a maszkját, azt is rosszkor rossz helyen tette. Innentől kezdve kb, annyira tudtam komolyan venni a karakterét, mint az Űrgolyhókban Rick Moranis Dark Helmet-jét. Nem lehetetlen, (még reménykedem), de össze kell szedniük magukat, hogy épkézláb karaktert faragjanak Rinya Renből. Márpedig biztosra veszem, hogy az a szándékuk.

Mivel osztom azok véleményét, akik szerint a végére átfog állni a jó oldalra, vagy akár a következő részben és én is úgy gondolom, hogy a készítők titkolni próbált szándéka összehozni Rey-el. Gondolom ezt valami nagy csavarnak szánják. Bár nem olvastam a könyvet, de első perctől fogva ez volt az érzésem, amint megláttam a vallatós jelenetet és nyafogását arról, hogy mennyire megérti a csajt, sőt álljon mellé. Már akkor úgy gondoltam, hogy Finn a film végére bekerűlt a "barát zónába" és csak elterelés. Renike a maga ifjú Piton professzoros fejével, valószínűleg a hányavetett, meg nem értett hős szerelmest fogja játszani, aki a jó és rossz között lavíroz, ezzel szélesebb körben, akár új réteg számára is népszerűvé téve a SW-t, hiszen az ilyen karakterek kedveltek. Látszik a fiatalabb, új közönségnek a megfelelési kényszer. Olyan mintha a casting-nél a 30 év lett volna korhatár. Nekem ez egy idő után furcsának is hatott, hogy mindenki vagy nyugdíjas, vagy olyan mintha most jött volna a közép suliból. Valahogy nincsenek átmenetek, nem emlékszem egy középkorúra sem. Még az Első Rend szőke náci tábornoka is ránézésre jó, ha 30. (Megnéztem! Tévedtem, 33.)


Nekem tetszik ez a Obi-Rey vérrokon elmélet, bevallom erre nem gondoltam. Bár sose említették, hogy Obiwan-nak lett volna akárkije is, de azt én se hinném, hogy Luke lánya, valahogy túl egyértelmű lenne és még mindig értelmesebb, mint az Anakin reinkarnációja stb elmélet.

Valahol olvastam, hogy elég valószínű, hogy Anakin reinkarnációja Rey, ha valóban elhangzik Luke szájából a "Rey te vagy az apám" szöveg XD szerintem szem nem marad szárazon a röhögéstől a moziban. Ha ez igaz, akkor Kylo meg biztos Padme reinkarnációja, ezért egy hisztis kiscsaj és vonzódik betegesen a nagyapjához XD

Viccet félretéve, a magam részéről, nem bánnám, ha nem az derülne ki, hogy Skaywaker akárki, vagy az 1265. Jedi Avatár, melyek sorában Anakin az 1264. volt, hanem egy sima Erő-érzékeny lány, valami érdekes háttér történettel. Ezeknél a lehetőségeknél már az is jobb, ha kiderűl, Kenobi leszármazott.

2017. jan. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok. Kylo-val kapcsolatban szeretnék még annyit hozzáfűzni, hogy az eddigiek alapján felvázolt személyiségéből kiindulva, én úgy látom két lehetősége van a karakternek. Mivel alapvetően nem akarta megölni az apját, ez az esemény vagy ahhoz fog vezetni, hogy bűntudattól kísértve, végül úgy megutálja az egész sötét oldalt, hogy maga akarja majd kinyírni a megalomániás Gollamot, vagy a maradék kis eszét is elveszti, és a SW történetének legelmebetegebb karakterét fogjuk kapni. (Az elmeállapota már így is erősen megkérdőjelezhető, tekintve, hogy kis túlzással az időjárástól függ, hogy megöli-e a szüleit vagy sem XD, és igen, nem értettem félre, maga J.J Abrams is megerősítette, hogy először nem akart végezni Solóval) Bár hajlok rá, ha a kegyetlen Vader élete alkonyán visszatudott térni a jó oldalra, ezzel helyet kapva Kenobi és Yoda között, nehogy már pont Han Solo és Leia fia ne üdvözüljön meg.
2017. jan. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs időm most minden hozzászólást végigolvasni, de SW rajongóként kifejezetten érdekes a téma és az eszmecsere, szóval hagyok itt egy hozzászólást hogy visszataláljak. Légyszi ne pontozz le érte. :) Ja és hogy ne legyek teljesen off: nekem nem nagyon volt a filmmel gondom, élveztem végig, bár én hardocre rajongó vagyok szóval tök mindegy mit kapok tetszeni fog. :D
2017. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 A kérdező kommentje:

Mondhatni én is hardcore rajongó vagyok, mivel ha Star Wars címmel valami csöpögős szappanoperát játszanának a moziban, arra is elmennék.

Mióta kitettem ezt a kérdést már megjelent a Zsivány Egyes. Nekem tetszett, jó film lett, de valamiért sem ez sem pedig az Ébredő Erő nem tudta azt az SW hangulatot kiváltani nálam, mint a 2., 3., 4., 5. és 6. rész.

Egyébként miért pontoznánk le érte? Épphogy inkább + ;-)

2017. ápr. 27. 22:48
 105/105 A kérdező kommentje:
Ja és az előbb elfelejtettem, hogy van egy hasonló kérdésem a Zsivány Egyessel kapcsolatban is. Ha érdekel abba is nézz bele: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..
2017. ápr. 27. 22:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!