Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
 61/105 anonim ***** válasza:
83%
Han Solo szerintem nem fog visszatérni, mert köztudott, hogy nem szereti a Star Warst, és már más epizódban is meg akart halni. :D Az, hogy benne van a VIII stáblistában, lehet felvettek, vagy felvesznek vele egy jelenetet, ami egy temetés, visszaemlékezés, stb. Egy ilyen halált nem hiszem, hogy csak úgy túlél valaki.
2015. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 A kérdező kommentje:

"Han Solo szerintem nem fog visszatérni, mert köztudott, hogy nem szereti a Star Warst"

Hogyhogy köztudott? Én pl. nem tudtam.

2015. dec. 26. 23:53
 63/105 A kérdező kommentje:
Az elmúlt napokban felkerült az egyik torrentoldalra, persze mozis képpel és hanggal. Tuti, hogy megnézem mégegyszer, még így is, és próbálok még jobban a részletekre koncentrálni, hátha néhány dolog jobban felvilágosul.
2015. dec. 30. 15:23
 64/105 anonim ***** válasza:

A szinkron:

-BB8,megbízhatsz benne,Finn az Ellenállás tagja... De nem tudom a neved...

-Finn

-Rey vagyok

2016. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
35%
Apropó Rey... Logikai hiba,hogy ő minek a hatására lesz Erőhasználó. Nem hiszem el hogy eddig nem volt élet-halál helyzetben hogy nem vette észre,hogy különleges. Csatlakozok a szerintemreytúlságosanéselfpgadhatatlanulop táborhoz. Nekem nem jön be.
2016. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 A kérdező kommentje:

Az előbbi 2 kommentedet teljesen jogos kritikának tartom. Nem hiszem el, hogy nem tudták a szinkront normálisan ellenőrizni... Ez vicc...

A Rey-es dologban is egyet értek.

2016. márc. 1. 22:49
 67/105 anonim ***** válasza:

Nah, elolvastam ezt az iszonyat sok kommentet, és nekem is lenne pár hozzáfűzni valóm.


1. Szerintem Luke Skywalker remetesége teljesen érthető, főleg mert megtudtuk, hogy az első jedi templomot is keresi, tehát végképp nem mondott le a jedi rendről. A fő ok, hogy kudarcként élte meg Kylo Ren átállását, és nem akar harcolni az unokaöccse ellen. Egyébként ez is egy párhuzam az Új reménnyel, hiszen ott Obi-Wan Kenobi volt remete Anakin miatt.


2. A tipikus "sárga szöveg lebeg az űrben" felvezetésnél ez le van írva.


4-5. Nem lehet minden poént lelőni a legelején.


6. Az előző részekben kiderült, hogy a sötét oldal főleg a fájdalomból és félelemből táplálkozik, ezért ütlegeli Kylo Ren a sebét, hiszen ő nem egy kiegyensúlyozott gonosz, hanem labilis és "hergelésre" szorul. Jah, az még rájátszik, hogy totál belevan zúgva a csajba (vagy csak van köztük valamilyen hihetetlen erős kötelék), és esze ágában sem volt megölni őt, hiszen fel is ajánlotta, hogy legyen a tanítványa, és ő majd egyengeti a "karrierét". Finnt is azért hagyta életben, mert akkor totál elvágta volna magát Reytől.


+ Han Solo tuti csak visszaemlékezésképpen lesz jelen a következő részben, hiszen biztosra veszem, hogy bővebben ki fogják fejteni, hogy Kylo miért állt át a sötét oldalra.

+ Rey szerintem Obi-Wan unokája.

2016. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
" Rey szerintem Obi-Wan unokája." Marha nagy tévedés
2016. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tévedés, ez van a legjobban alátámasztva, plusz rengeteg a rejtett üzenet a filmben. A Luke-apa-teóriánál viszont csak a fénykardra hivatkoznak (ami megjegyzem Obi-Wané is volt).
2016. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:

"ez van a legjobban alátámasztva, plusz rengeteg a rejtett üzenet a filmben"


semennyire nincs alátámasztva igazából, ahogyan az sincs alátámasztva, hogy Luke lánya lenne


annyi a biztos, hogy nem Han és Leia gyereke (főleg, hogy ezt maga Abrams is megerősítette néhány hete)


egyébként én amellett vagyok, hogy Luke lánya :D (de ez azt sem zárja, ki hogy Obi-Wan unokája lenne, a kettő egyszerre is simán megtörténhetett)

2016. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!