Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"Ezeket honnan tudod? Valami menő Star Wars háttérinformációs oldalról? Ha igen elküldhetnéd (akár privátban) a címét!"


Star Wars-os fórumot olvasok (nem vagyok tag, és szerintem MO. legjobb SW-témájú fóruma). Amennyiben megnéznéd, itt a link: [link]


"Nem pattogok rajta, csak ha már elkezdtünk szőrszálhasogatni :) ezt is megemlítettem."


Kicsit erősen fogalmaztam. Persze, lehet szőrszálhasogatni, de én nem szeretek így belemenni ebbe. Az, hogy ki mit gondol ezekről a dolgokról, inkább ízlés kérdése.


"Ez nem biztos, hogy jó, de ez csak a szubjektív véleményem."


Ez inkább egyéni megítélés kérdése, nekem tetszik ez is.


A talán hibája a filmnek, hogy gyors a történetvezetése, és figyelni kell a dolgokra. Ha van valami kérdésed kérdező, vagy akárkinek a sztorival kapcsolatban, akkor talán meg tudom válaszolni.

2015. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim válasza:

Azért üti a sebét hogy hozzászokjon a fájdalomhoz, ne harc közben jöjjön az "új élmény". Ha már előtte elkezd fájni, akkor idegileg fel tud készülni.


Magyarul a nyugalmi állapotból ne a párbaj közben lépjen ki. Ez amolyan bemelegítés, hiszen ígyis-úgyis el fog kezdeni fájni.

2015. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
35%

Nekem az volt a bajom a filmmel, hogy egyikről a másikra egymás után pakolták a jeleneteket, de például nem tudnék mondani egy csúcspontot sem a filmből. Egy emlékezetes jelenetet sem. A csaták? LÓSZ*ART! Kamerakapkodás, alig látunk valamit. Az új trilógiában mérföldekkel jobbak voltak az űrcsaták.

A karakterek sablonosak és gyengék voltak, szinte önmagukat parodizálják ki, amolyan disney módra. Mert legyünk viccesek (szerencsére nem vitték túlzásba).

Azt nem nevezném csúcspontnak, hogy a végén megjelenik Luke. Az maximum megint egy nosztalgiaélmény, ami megint a régi trilógiának köszönhető.

Szóval az egész filmet a régi eredeti Star Wars húzza csak ki a sz*rból, ugyanis önállóan ez egy egyszernézős film lenne, amit jövőre már el is felejtünk.

Valljuk be magunknak is, hogy a legjobb részek a filmben a nosztalgiaélmények voltak, nem pedig a sztori, vagy a szürkés-kék "látvány"!

2015. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
51%
Nem értek egyet. A karakterek egyátalán nem mondhatóak sablonosnak, talán Poe-n kívül minden főszereplő jól kidolgozott, összetett karakter volt. És egyébként szerintem az eredeti és az előzmény trilógiából 2-2 filmnél is jobb volt, az egyik legjobb Star Wars. Még a kritikusok is elismerően szólnak róla (pedig sznob kritikusok...), és Mo.-n kívül kb. mindenhol tetszik majdnem mindenkinek. Abrams megcsinálta, egy Star Wars filmet tett elénk, kiváló dramaturgiával. Persze napestig lehetne ecsetelni az apró hibákat, de a világ összes filmjét darabokra lehetne szedni ilyen alapon, hibátlan film nincs. A pénztároknál is tarol eddig. Én végigizgultam az egészet,és legjobb jelenetet se azért nem tudok mondani, mert rengeteg volt (Han halála, BB-8 "hüvelykujja", a párbaj, Luke a végén, Kylo megállítja a lövedéket, stb.). Persze, egy kiválló film sem tetszet mindenkinek -főleg ha Star Wars. Egy minimum 5% elégedetlenkedő mindig lesz. Arról már nem tehet senki, hogy te beletartozol.
2015. dec. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
54%

Honnan tudod, hoby Mo.n kivul kb mindenkinek tetszik? Elolvastad a vilag osszes forumat? Egy csomoan nem is interneteznek es az o velemenyuk is ugyanugy szamit. A kritikusokat hozod fel? Ok is ugyanolyan emberek, mint mi, csak tollat ragadtak. Ok nem az emberek 95 szazaleka. En inkabb azt latom, hogy 50-50%-ban nem tetszik az embereknek.

Tolem tetszhet neked nyugodtan, nem akarlak gyozkodni!

2015. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim válasza:
Szerintem Rey leia és han lánya mert leia ikreket szült ( családi vonás) és a lányt otthagyták a bolygón. De amikor Rey megérinti a kardot akkor látja a kicsi önmagát ahogy otthagyják.
2015. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
Kylo mondja neki, hogy "szerencséd hogy nem Han Solo az apád"
2015. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
31%
Számomra a filmnek csak akkor lett volna értelme, ha az egészet csak egy áprilisi tréfának készítették volna. Komolyan, ha ez az egész ügy lett volna, hogy a film végén előugranak a kész átverés kamerái és röhög mindenki hogy oké ez csak vicc volt és mindjárt kezdődik az igazi film. Egy általános iskolásnak odaadták volna hogy tessék fiam találj ki valami történetet, nos akkor jobb forgatókönyvet kaptunk volna. Ez komolyan olyan volt, hogy vége volt a filmnek és ledöbbentem, egy pillanatra csak magam elé bambultam és nem értettem hogy mi történt, egyszerűen nem hittem el hogy ilyen nevetséges valamit tudtak írni, és elfogadták, és filmet csináltak belőle.... ez nem J.J. hibája, ő "csak" rendező és egy ilyen forgatókönyvvel nem lehet mit csinálni.
2015. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
91%
28-as: elmondanád hogy mi volt vele a bajod konkrétan?
2015. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 A kérdező kommentje:

#18:

"Hogy teszik a magasrol a Jedi rend fenmaradasarol? De hisz o az utolso jedi :)"

Éppen ezért kellett volna neki tovább folytatnia -a kudarcok ellenére- a jedik nevelését. Viszont úgy meg tényleg nem lenne sztori, amiből filmet csinálhattak volna.


"Han es Leia gyereke akit atcsbit a kopasz a sotet oldalra es SZERINTEM ő leöli az osszes tobbi tanitvany"

Itt most Kylora vagy Snokera gondoltál? De bármelyikre is, igaz lehet.


#19:

"Szerintem Rey lesz az aki miatt majd átáll a jó oldalra. Mert ebből a részből nekem az jött le, hogy nagyon is szimpatizál vele."

De ki áll át a jó oldalra? Kylo? De hiszen ő meghalt... Nem értem.


"Túl sok benne a poénkodás."

Nem is úgy fogalmaznék, hogy túl sok, hanem inkább úgy, hogy néha erőltetett. Ezt én is észrevettem. Egyébként jókat derültem a film nézése közben. Nekem Finn karaktere is kellemes csalódás volt, humor szempontjából.


"Finn nem fiatal, most volt az első tisztogatása? Eddig nem látta mi folyik a világban? Akkor mit csinált eddig, hogy nem kellett ölnie? (a takarítót szó szerint kell venni? a padlót pucolta?)"

Ez nekem se teljesen világos.


"Luke, mint jedi mester lehetne ennél erősebb is lelkileg. Kiállhatna Kylo elé és megmondhatná, hogy nem csak ő van a világon."

Ez is igaz. De sokan írtátok, hogy azért vonult el száműzetésbe, mert Kylo, testvérének a fia áttért a sötét oldalra és nem szeretné megölni. Hát szerintem meg nem ezzel kellett volna foglalkoznia, ha a jedik fennmaradása a cél, akkor meg kell ölni (még ha rokon is).


Nem ezzel kapcsolatban, de megjegyezném, hogy Luke Skywalker, vagyis Mark Hamill már 64 éves, tehát nem lehet túl sok időt elfecsérelni, ha még 2 filmet is ki akarnak adni vele.


"Meg amit meg nem tudok hova tenni a Rey... nem lehet hogy o lesz Luke gyereke? Mert mikor megfogta a kardot akkor beugortak neki kepek a multbol... ?"

Érdekes ötlet, lehetséges, hogy így van. Nekem személy szerint tetszene ez a húzás.


#21:

"Star Wars-os fórumot olvasok, [link]

Thx


"Kicsit erősen fogalmaztam. Persze, lehet szőrszálhasogatni, de én nem szeretek így belemenni ebbe."

No problem. Lehet tényleg nem kéne ennyire belemenni.


#22:

"Azért üti a sebét hogy hozzászokjon a fájdalomhoz, ne harc közben jöjjön az "új élmény". Ha már előtte elkezd fájni, akkor idegileg fel tud készülni.


Magyarul a nyugalmi állapotból ne a párbaj közben lépjen ki. Ez amolyan bemelegítés, hiszen ígyis-úgyis el fog kezdeni fájni."

Na ezért szeretek filmekről, jelen esetben a Star Wars-ról elmélkedni másokkal. Olyan dolgokat tudhatok/tudhatunk meg egymástól, ami pl. az egyikőnk fejébe meg sem fordul, és így már teljesen más megvilágításba helyezi a történteket. Nagyon jó feltételezés #22-es.


#23:

"nem tudnék mondani egy csúcspontot sem a filmből."

Nem egy csúcspontja volt neki, hanem több is.


"Valljuk be magunknak is, hogy a legjobb részek a filmben a nosztalgiaélmények voltak"

Ha nem is a legjobb részek voltak azok, de nagyon sokat hozzátettek.


#24:

"Én végigizgultam az egészet,és legjobb jelenetet se azért nem tudok mondani, mert rengeteg volt (Han halála, BB-8 "hüvelykujja", a párbaj, Luke a végén, Kylo megállítja a lövedéket, stb.)"

+1


#26:

"Szerintem Rey leia és han lánya mert leia ikreket szült ( családi vonás) és a lányt otthagyták a bolygón. De amikor Rey megérinti a kardot akkor látja a kicsi önmagát ahogy otthagyják."

Érdekes lenne. Többek között azért is várjuk már a következő Star Wars-t, hogy az ilyenek kiderüljenek.


#27:

"Kylo mondja neki, hogy "szerencséd hogy nem Han Solo az apád"

Tényleg. Akkor ezt majdnem, hogy kizártnak is vehetjük.

2015. dec. 22. 14:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!