Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok hiba a Star Wars Az Ébredő Erő-ben?

Figyelt kérdés

Amiket most fogok írni erősen spoilerveszélyes dolgok lesznek, tehát aki még nem látta a filmet, és nem is szeretné előre megtudni, hogy mi történik benne, az ne olvassa el.


Most felsorolom, hogy én milyen hibákat találtam benne, nem mondhatni, hogy kevés, de most csak a legfontosabbakat hangsúlyozom:

1. Szerintem a legnagyobb baklövés. Értem én, hogy valami csavarnak lennie kell a filmben, de az, hogy Luke Skywalker elvonultan, remete módon éli életét egy óceán közepén található kis szigeten, miközben a Jedi Rend fennmaradására magasról csinál, számomra érthetetlen. Az meg, hogy miért van száműzetésben egyenesen agyrém. Volt egy tanítványa, aki áttért a sötét oldalra. Ennyi? Miért?


2. Közvetlenül a film elején már felfedeztem a következő hibát. Nevezetesen azt, hogy a Luke Skywalkerhez elvezető térkép hogy került ahhoz az öregemberhez, aki átadta azt Poenak (az Ellenállás legjobb pilótájának)? És egyáltalán minek Lukehoz vezető térkép? Nekem ez bonyolult.


3. Anakin, majd később Luke Skywalker fénykardja hogy a fenébe került ahhoz az emberszerű lényhez??? Han Solo meg is kérdezte ezt tőle, de a válasz csak annyi volt, hogy "hosszú történet". Ez is szerintem abszolút logikátlan húzás.


4. Izgalmas volt azt megtudni, hogy Hannak és Leia hercegnőnek a közös gyerekük áttért a sötét oldalra, viszont azt, hogy ez hogyan és miért történt meg senki sem árulja el, még csak nem is utalnak rá.


5. Továbbá a főgonosz, akit az egész film alatt csak hologramként ábrázolnak kicsoda, micsoda? Erről sem tudunk meg semmit.


6. Ez egy elég vicces jelenet, elvileg a film legkomolyabb ütközete közben, amikor a megsebesült Kylo Ren ellen Rey és Finn áll ki fénykardpárbajra. Értem én, hogy Kylo hasa/oldala megsebesült és vérzik, de könyörgöm mondja meg azt nekem valaki, hogy azt ki találta ki, hogy a párbaj előtt (és egyszer közben is) elkezdje verni a sérült testrészét Kylo, mint valami elmebeteg? Egyszerűen ezt nem tudom, hogy miért találták ki. Lehet hogy azért, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy meg van sebesülve és ezért tud 2 teljesen fénykardpárbajképzetlen [jó kis szót kreáltam:)] győzedelmeskedni felette. Nem tudom.

Ettől elvonatkoztatva, nem írom külön pontba, de ugyanennél a jelenetnél, mint már az előbb említettem, érthetetlen, hogy a sith ellen (bár a filmben egyszer sem mondják ki, hogy sith, vagy hogy micsoda) hogy tud győzni Rey és Finn. Nem gondoltam volna, hogy Kylo ilyen gyenge vívó.


7. Ez nem túl fontos, de számomra esztétikailag rombolja a képet. Ez nevezetesen az a madár, amelyik egy roncsdarabot kopogtat a csőrével a sivatagban (Jakku). Mozgása olyan robotikus (szaggatott), mint A Birodalom visszavágban a tauntaunoké.



Hogy ne csak ócsároljam a filmet mondok néhány számomra igen tetszetős elemet.

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar.

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt.

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült. Nem is mondok erről többet, aki megnézte már úgy is tudja, hogy miről beszélek, aki meg még nem látta az nézze meg!

Az előbbiekben említett problémák nem vonnak le sokat az élményből, együtt lehet élni velük, de azért szerintem jobban átgondolhatták volna. Lényeg, hogy nekem a film nagyon tetszett, méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.



2015. dec. 20. 23:28
 71/105 anonim ***** válasza:

Na összeszedtem, hogy miért Obi-Wan az apa.


- Luke lánya nem lehet, mert Kylo és Rey között erőkötelék van ("force bound") és valljuk be, hogy ez teljesen más, mint a Luke-Leia féle, ez sokkal szexuálisabb. Eléggé beteg lenne, ha kiderülne, hogy unokatestvérek. Illetve a készítők elárulták, hogy van egy rejtett szerelmi szál, aminek a morzsáit már ebben a filmben is elhintették, de csak később fog kibontakozni (a Finn-Rey párosítás kizárva, mert eléggé nyilvánvaló, hogy a srácnak tetszik Rey, szóval nem rejtett).

- Meg alapból, hogyha Reyt össze akarják boronálni Kylóval (amire szintén rengeteg bizonyíték van), akkor nem lehet Luke lánya.

- Az egész szériában 2 szereplő beszél összesen angol akcentussal: Obi-Wan Kenobi és Rey.

- Amikor Rey látomásokat (vagy emlékeket) kap a fénykartól ki beszél hozzá? Persze, hogy Obi (Ewan McGregor), valami olyasmit mond, hogy "ez az első lépés az utadon." Ez egyfajta jedi beavatás az apjától.

- Luke nem lehet az apa, mivel a jedi életmód titja az úgynevezett "nőzést", lásd. Anakin példája. Obi-Wan viszont a 3. és a 4. rész közötti 30-40 évben felhagyott a jediséggel és Ben Kenobiként éldegélt. Abban a tudatban volt, hogy kihaltak a jedik, tehát úgymond "normális" életet élhetett, amiben csajozhatott ezerrel.

- Reyt kb. 5 éves korában hagyták ott a Jakkún, nyilván emlékezne, ha Luke Skywalker lenne az apja. Tudom, használhattak rajta elmetrükköt is, de Rey fejében él egy "szülői kép", akikre vár, hogy visszatérjenek. Nehéz lenne elképzelni, hogy olyanokhoz ragaszkodik, vár haza, akikről egyetlen egy emléke sincs.

- Az a narancssárga nőci mondta Reynek, hogy akikre vár már úgysem térnek vissza. Minek mondott volna ilyet, ha Luke lenne az apa? Ez a nőci erőérzékeny, úgyhogy nem hiszem, hogy hazudna.

- Obi-Wan és Rey nagyon hasonló öltözetben jelennek meg, a fénykardjuk is kék színű, míg Luke-é zöld volt (elvileg ezt a kardot kapta, de más lett a színe).

- A Rey-Kylo fénykard-párbaj koreográfiája teljesen ugyanaz, mint annó Obi-Wan és Anakin végső összecsapásánál (III. rész). Van egy hihetetlenül irreális mozdulat, amikor puszta kézzel szorítják a másik fénykardját a földhöz, ez egyáltalán nem annyira szokványos (és sztem béna is), hogy véletlen legyen.

Itt van, kb 1:10-től:

https://www.youtube.com/watch?v=qdsFLORfoyQ

Szóval ez is egy úgymond Kenobi-Skywalker harc, csak 2 generációval később.

- Ha Luke lánya lenne, Leia és Han Solo miért nem ismerték fel?

2016. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
Bocs, totál elírtam, szóval Obi-Wan a nagyapa.
2016. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:

Nos igen, ez mind nagyon jó rajongói fantázia és belemagyarázás, de ilyet én is tudok ám! :DDD


Na, nézzük sorban, megpróbálok minden pontra reagálni...

"Luke lánya nem lehet, mert Kylo és Rey között erőkötelék van ("force bound") és valljuk be, hogy ez teljesen más, mint a Luke-Leia féle, ez sokkal szexuálisabb"

Na ilyesmit most olvasok először... én semmiféle szexuális köteléket nem véltem kettejük között felfedezni (bár rá lehet fogni, hogy Kylo-nak bejön Rey, de hát kinek nem? nekem is bejön ám :DDD)

Az erőkötelék miben nyilvánult meg szerinted?

Szóval szerintem Rey-t nem akarják Kylo-val összeboronálni (és remélem is hogy nem, Kylo nem valami helyes, Rey meg gyönyörű *.*)


"Meg alapból, hogyha Reyt össze akarják boronálni Kylóval (amire szintén rengeteg bizonyíték van), akkor nem lehet Luke lánya."

Így ez a pont tárgytalan is.


"Az egész szériában 2 szereplő beszél összesen angol akcentussal: Obi-Wan Kenobi és Rey."

Nyilván, mert maguk a színészek is britek :D (McGregor pedig skót). De volt hivatalos cast-lista, benne Rey karakterével, nem volt elvárás az, hogy brit legyen :D és szerintem sem ez volt a szempont


"Amikor Rey látomásokat (vagy emlékeket) kap a fénykartól ki beszél hozzá? Persze, hogy Obi (Ewan McGregor), valami olyasmit mond, hogy "ez az első lépés az utadon." Ez egyfajta jedi beavatás az apjától."

Az tény és való, hogy beszél hozzá... de Yoda is beszél... ilyen alapon Yodával is rokoni kapcsolatban van? :DDD


"Luke nem lehet az apa, mivel a jedi életmód titja az úgynevezett "nőzést""

Igen, a régi Jedi Rendben tiltott volt, na de kitudja hogy Luke milyen alapon hozta létre az Új Rendet? Régen a Jedik nem érezhettek semmilyen érzelmet... de Luke mit is tapasztalt a Jedivé válása során? A birodalmat és a sötét oldalt az érzelmek, és köztük is a szeretet győzte le... Az hogy Luke a végletekig ragaszkodott az apjához, Vader pedig mindennél jobban szerette a fiát... ez okozta a birodalom és Palpatine vesztét. Luke simán belevehette az Új Rend alapjaiba az érzelmeket is. Illetve a Klónok Háborúja sorozat is azt sugallja, hogy a Régi Jedi Rend rossz úton járt... ezt maga Yoda is elismeri. Úgyhogy szerintem irreleváns ebből a szempontból, hogy milyen volt a régi rend, és mik voltak azok szabályai.


"Reyt kb. 5 éves korában hagyták ott a Jakkún, nyilván emlékezne, ha Luke Skywalker lenne az apja."

Feltéve, ha tényleg találkozott előtte az apjával... mert az én teóriám szerint nem. Rey a 7. részben látta először az apját (majd mindjárt leírom a teóriát)


"Az a narancssárga nőci mondta Reynek, hogy akikre vár már úgysem térnek vissza. Minek mondott volna ilyet, ha Luke lenne az apa? Ez a nőci erőérzékeny, úgyhogy nem hiszem, hogy hazudna."

Erre nem tudok mit mondani... Talán csak annyit, hogy nem Luke-ra vonatkozott az, hogy nem tér vissza, hanem Rey anyjára


"Obi-Wan és Rey nagyon hasonló öltözetben jelennek meg, a fénykardjuk is kék színű, míg Luke-é zöld volt (elvileg ezt a kardot kapta, de más lett a színe)."

Az öltözet tényleg hasonló. De a fénykardjuk is valóban kék... de álljunk csak meg... Rey kardja kié is volt? Anakiné, majd Luke-é, és végül Rey-é... Mintha apáról-fiúra/lányra szállna. A zárójeles megjegyzésed nem világos... ezt a kardot kapta, de nem lett más a színe. Olyan nincs, hogy egy fénykard színe megváltozik. A Birodalom visszavágban Luke elhagyja ezt a kardot, és utána újat készít (a zöldet, amit a 6. részben is láttunk)


"A Rey-Kylo fénykard-párbaj koreográfiája teljesen ugyanaz, mint annó Obi-Wan és Anakin végső összecsapásánál (III. rész). Van egy hihetetlenül irreális mozdulat, amikor puszta kézzel szorítják a másik fénykardját a földhöz, ez egyáltalán nem annyira szokványos (és sztem béna is), hogy véletlen legyen."

A teljesen ugyanazt nem érzed kicsit túlzásnak... van benne 1 db ugyanolyan jelenet... egyetlen, egy szem jelenet... nekem nem úgy tűnik hogy "teljesen ugyanaz" lenne, sőt, ez a párbaj az eredeti trilógia koreográfiáit idézi. Kylo stílusa egyértelműen hajaz a már gép Vaderére. A Rey stílusában én meg olyan elemeket látok, mint amiket Anakin csinált (pl. 3. rész Anakin vs Dooku: https://www.youtube.com/watch?v=eYT3ctPuVRw 2:21 után rögtön, illetve Rey vs Kylo: https://www.youtube.com/watch?v=xyOPjZijCmw 4:47 után rögtön) Ez pl tökre ugyanaz a mozdulat :D és ilyet csak Anakintól láttam eddig (tehát a nagypapijától xd)


"Ha Luke lánya lenne, Leia és Han Solo miért nem ismerték fel?"

Mindjárt kiderül az elméletemből


Szóval az elméletem a következő:

Luke a 6. rész után Jedi Akadémiát alapított, megalapította az Új Jedi Rendet, új szabályokkal (cölibátus eltörlése). Elkezdte képezni az új Jediket. Közben megszületett Ben Solo, a későbbi Kylo Ren. Amikor eljött az idő, Ben-t is a tanítványává fogadta. Közben Luke beleszeretett az egyik tanítványába, és megfogant Rey. Mindeközben, amíg az asszony várandós volt Rey-jel, Ben tanult, tanult, azonban valami miatt mégis a sötét oldal felé sodródott. Ezt érezte is Rey, anyja, hogy veszélybe kerülhetnek Ben miatt, ezért elhagyta Luke-ot és az akadémiát. Megismerkedett Snoke-kal, aki véglegesen átállította a sötét oldalra, és rávette, hogy pusztítsa el a Jedi akadémiát (mivel ő volt a legerősebb Jedi tanítvány, ez nem is volt olyan nagy kérés) Pár másik Jedi tanítvánnyal, megalapította a Ren Lovagjai rendet, és Luke távollétében kegyetlen mészérlást rendezett az akadémián, ahol egyetlen Jedi sem maradt életben. Mivel Kylo tudott Rey-ről és az anyjáról, az anyja elrejtette őt a Jakku bolygón, abban a hitben, hogy ott nem találnak rá. Az anyja persze sose beszélt az apjáról a lánynak.

2016. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 A kérdező kommentje:

Érdekes elméletek, ezért szeretem a Star Wars-t. Mármint azért, mert egy másik filmről sem lehet jobban filozofálni, és ezeket a rajongói hozzászólásokat/eszmefuttatásokat/"tudományos vitákat" számomra öröm olvasni (persze ezt csak azok értik akik nem csak magát a SAGA-t ismerik).

Lehet, hogy ez a kérdés nem is ide GYK-ra, hanem inkább a legismertebb magyar SW oldalra illet volna.

2016. márc. 28. 18:32
 75/105 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek: swsaga.hu


Érdemes regisztrálni, de ha csak olvassa az ember a híreket és a fórumot, az nagy élmény, sok érdekes dolgot tudhat meg az ember a Star Wars-ról :D

2016. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nagyon izzadságszagúnak érzem a cáfolataidad, a Luke-apa teóriád meg teljesen légbőlkapott. Mi oka lett volna megváltoztatni a jedi szabályokat? Ezek a törvények évezredek tapasztalatain alapulnak, Luke-nak nem lenne arca hozzá, hogy kénye-kedve szerint változtatgassa őket, mert épp hiányzik neki egy kufirc. Azt meg megint honnan vetted, hogy a tanítványába lett szerelmes? Plusz Kylo elősztorijáról nem tudunk semmit sem, amit te írsz az meg túl egyszerű.

Egyébként az egész Luke apasággal így vagyok, túl fantáziátlan. Nyilván mindenki egyből arra gondol, hogy Luke lánya, de így nem lesz semmilyen csavar. Abramsről pedig már megszokhattuk, hogy trollmester, és mindenhol szimbólumokat hagy maga után.


Kylo + Rey közötti köteléket pedig maga Snoke definiálja: "you have compassion for her". A "compassion" star warsi jelentését pedig az előtrilógiából tudjuk meg: feltétel nélküli szerelem/szeretet. Érzik egymás jelenlétét, fájdalmát. Egyébként ez volt Luke-al és Leiával, csak ott lazábban vették, Rey + Kylo itt sokkal drámaibb, mert ez nyilván átmegy majd szerelembe. Pár példa:

- érzések, fájdalmak: Amikor Kylo elmetrükkel ki akarja szedni a térképet Rey fejéből, és már nagyon fáj neki, szenved, akkor Kylo valami ilyesmit mond neki: "Dont be afraid, I feel it too." Ezzel meg is nyugtatja, hogy úgysem öli meg, mert az neki is gáz lenne. Amikor Poe-t vallatta, semmi ilyen nem volt.

- a fénykardos látomásban Reyre rátámadt valaki, de Kylo megölte, megmentette Reyt.

- érzik egymás jelenlétét is: a filmből töröltek egy jelenetet, amikor Kylo a Falconon volt, kinézett a vezérlőpult ablakán és Rey a távolból visszanézett rá (ezt benne hagyták).


Egyébként Daisy nagyon aktívan lájkolgatja online felületeken ezeket a "Reylo" teóriákat.


Az pedig, hogy te azért ellenzed a szerelmüket, mert szerinted Kylo ronda, hát elég nagy felszínességre utal. Szerintem hihetetlen a karakter, tényleg nagy fülei vannak, de én Reyt szívesebben látnám vele, mint azzal a humor herold ex-rohamosztagossal, akinek 0 a személyisége.

Fontos, hogy a szerelem viszonzatlansága itt teljesen irreleváns, ha tényleg unokatestvérek lennének, akkor Kylo sem lenne szerelmes a csajba, ezt nem merték volna meglépni a forgatókönyv írók.


Egyébként a fent említett észrevétel az egyetlen mód arra, hogy Kylo karakterét visszahozzák a fény oldalára. Képes volt az apját megölni, tehát ennél csak egy jóval nagyobb érzelmi hatás (a fentebb kifejtett) tudná megtéríteni Kylót.


Ez amúgy arra is magyarázatot ad, hogy Rey miért tanult ilyen gyorsan, Luke is mondta Leiának, amikor a hídon álltak, hogy az "együttérzés" miatt gyorsabban tudná fejleszteni Leia a képességeit, mert Luke akkor már jedi volt.

Ha figyelmesen néztük a filmet, akkor láthatjuk, hogy mindent Kylo "tanított" Reynek, kezdve az elmetrükktől a kardvívásig, hiszen együtt éreztek, Reynek nem volt nehéz dolga.

2016. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:

Egyébként az akcentus témához pedig csak annyit, hogy a Finnt játszó színész is angol, mégis utasították őt, hogy hagyja el az akcentusát, ez meg is történt, Daisynél pedig megtartották.

Ne gondold, hogy ebben a filmben vannak véletlenek, ez nem egy kétmillás Sas Tamás film, ahol hasracsapnak többször és "jólvanazúgy".

2016. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:

Am tényleg elnéztem, Luke-nak kék fénykardja volt, de ez mit sem változtat a tényen, hiszen ki adta neki? Hát Obi-Wan. Kenobinál többet volt az a fénykard, mint Anakinnál és Luke-nál összesen.

Meg alapból ez a fénykard teória sem erős, hiszen hol van az lefektetve, hogy csak a család használhatja? Ugyanúgy megillette volna Kylót is, hiszen ő tuti Skywalker, de mégsem őt választotta a fénykard.

By the way Finn is vív vele.

2016. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:

"Bocsi, de nagyon izzadságszagúnak érzem a cáfolataidad"

Bocsi, én a te teóriádat érzem annak.


"Mi oka lett volna megváltoztatni a jedi szabályokat? Ezek a törvények évezredek tapasztalatain alapulnak, Luke-nak nem lenne arca hozzá, hogy kénye-kedve szerint változtatgassa őket, mert épp hiányzik neki egy kufirc"

Akkor olvasd el még egyszer amit írtam, kicsit figyelmesebben, mert szerintem leírtam. Röviden: Luke tapasztalatai + a régi rend hibás működése (amiről az Erőszellemek bőven meséltek neki)


"Azt meg megint honnan vetted, hogy a tanítványába lett szerelmes?"

Miért ne? (amúgy nem feltétlenül lényeges, hogy a tanítványa, lehetett akárki is, nem kell erőérzékenynek lennie)


"Plusz Kylo elősztorijáról nem tudunk semmit sem"

De igen... hogy is mondta Solo: "Luke egyik tanítványa ellene fordult, és elpusztította az egész rendet" illetve azt is tudjuk, Kylo-ról, hogy a "Ren Lovagjainak mestere". Ebből nekem az jön le, hogy a Ren lovagjainak vezetője Kylo (és miért ne lehetne az alapítója is?), Snoke pedig Kylo mestere, akinek semmi köze a Ren Lovagjaihoz.


"Kylo + Rey közötti köteléket pedig maga Snoke definiálja: "you have compassion for her""

Ilyesmit nem is mondott (a filmben biztosan nem, most néztem vissza Snoke 3 db jelenetét, mivel már tölthető a film jó minőségben)


A másik dolog a szerelmesdihez: ha Kylo szereti Rey-t, akkor miért basz*ta úgy szegényt a fának? Mert ha én szeretek valakit, nem kockáztatok meg egy gerinctörést...


"a fénykardos látomásban Reyre rátámadt valaki, de Kylo megölte, megmentette Reyt"

Luke egyik tanítványát szúrta le, de ne zavarjon (ez meg is lett erősítve, ha jól tudom)


"érzik egymás jelenlétét is: a filmből töröltek egy jelenetet, amikor Kylo a Falconon volt, kinézett a vezérlőpult ablakán és Rey a távolból visszanézett rá (ezt benne hagyták)."

Íme a jelenet: https://www.youtube.com/watch?v=wPtvcqHMnAg

Hol van Rey?


"Egyébként Daisy nagyon aktívan lájkolgatja online felületeken ezeket a "Reylo" teóriákat."

Nincs jelentősége, olyan dolgokat is osztogatnak meg, ami arra utal, hogy Finn és Poe melegek, és egy pár lesznek (ami biztosan nem igaz, mert Finn Reyhez vonzódik, ez világos)


"Az pedig, hogy te azért ellenzed a szerelmüket, mert szerinted Kylo ronda"

Nem csak ezért :D azt csak úgy írtam. És én Finnel sem akarom Reyt látni, meg úgy igazán senkivel se (mivel magamnak akarom :DDDD)

De Rey túlságosan szerethető karakter, Kylonál jobban meg senkit nem tudok gyűlölni a sagában :D két véglet. Egyébként zseniális karakter mindkettő :D


"Fontos, hogy a szerelem viszonzatlansága itt teljesen irreleváns, ha tényleg unokatestvérek lennének, akkor Kylo sem lenne szerelmes a csajba, ezt nem merték volna meglépni a forgatókönyv írók."

Mert szerinted tudja, hogy unokatestvérek? Mert ha nem tudja, nyugodtan belezúghat. Ahogy Luke is totál bele volt esve Leiába anno, még smároltak is. Nem tudták ők se, hogy testvérek.


"Egyébként a fent említett észrevétel az egyetlen mód arra, hogy Kylo karakterét visszahozzák a fény oldalára. Képes volt az apját megölni"

Na ez az! Az én szememben számára nincs visszaút...


"Ez amúgy arra is magyarázatot ad, hogy Rey miért tanult ilyen gyorsan, Luke is mondta Leiának, amikor a hídon álltak, hogy az "együttérzés" miatt gyorsabban tudná fejleszteni Leia a képességeit, mert Luke akkor már jedi volt."

Mivan? Szó se volt ilyesmiről a hídon...


"Ha figyelmesen néztük a filmet, akkor láthatjuk, hogy mindent Kylo "tanított" Reynek, kezdve az elmetrükktől a kardvívásig, hiszen együtt éreztek, Reynek nem volt nehéz dolga."

Ha figyelmesen néztük a filmet, láthatjuk, hogy Maz azt mondja Rey-nek, hogy hunyja le a szemét, hadd járja át az erő. És akkor ott, Rey ezt nem teszi meg. Azonban, mikor Kylo azt mondja, hogy ő majd megtanítja használni az Erőt, akkor lehunyja a szemét, és átjárja őt az Erő, vagy ha jobban tetszik így: FELÉBRED BENNE AZ ERŐ. És onnantól ő irányítja a párbajt (míg előtte Kylo volt fölényben). Innen a film címe: The Force Awakens (azaz helyesen fordítva: Az Erő felébred)

Az elmetrükkhözz meg annyit, hogy Rey rájött, hogy az elméjével képes mások gondolatát meglesni (miközben kivédte Kylo "behatolását" a fejébe). Ezért úgy gondolta, miért ne próbálná meg egy gyengébb ellenfélen.


"Kenobinál többet volt az a fénykard, mint Anakinnál és Luke-nál összesen."

Maznál meg többet volt mint Kenobinál, Anakinnál, és Luke-nál összesen :D akkor ebből kiindulva Rey Maz lánya? :O


"Meg alapból ez a fénykard teória sem erős, hiszen hol van az lefektetve, hogy csak a család használhatja?"

Mikor valaki fénykardot készít, fénykardkristályt kell szereznie hozzá. Ehhez az Ilum bolygóra kell utazni, és egy próba során megszerezni a kristályt. Azonban a kristály választja a padawant, nem fordítva. (The Clone Wars, 5. évad, 6. rész). A kristály tehát Anakint választotta először. Egy Skywalkert. És most, másodszor Reyt választotta (Maz kastélyában még hívta is magához, a párbaj előtt, pedig az ő kezébe repült, nem a Kylo-éba). Meg lennék lepve, ha ugyanaz a kristály nem megint egy Skywalkert hívott volna.


"By the way Finn is vív vele."

De őt nem hívta.

2016. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:

Regéltek itt Luke vagy Obi-Wan lányáról!


Közben észre sem vettétek az Anakink theóriát, miszerint Rey Anakin reikarnációja! :D

2016. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!