Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvkiadás fiatalon? (Többi...

Könyvkiadás fiatalon? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok tizennégy éves, kb. két-három éve "írok". Pár hónapja kezdtem bele egy fantasy regénybe, szerintem elég egyedi. Többen mondták, hogy a koromhoz képest remekül írok, ki kéne adni, megéri.

Tudom, hogy a magyar könyvkiadók válogatósak és nem igazán kockáztatnak új írókkal, pláne nem fiatalokkal. De ha nálam fiatalabbaknak (pl. Szűcs Vanda) sikerült, nekem miért ne sikerülne?

Mit gondoltok, melyik könyvkiadónál lenne érdemes próbálkoznom ilyen fiatalon, fantasy regénnyel?

Előre is köszönöm! Megkérnék mindenkit, hogy kulturált hangnemben írjon. :)



2014. márc. 5. 21:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ki az a Szűcs Vanda?
2014. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
13 éves, a könyvének a címe Egy ikerpár titkos naplója. Nem olvastam, csak hallottam róla, hogy fiatalon kiadták az írását.
2014. márc. 5. 21:37
 3/11 anonim ***** válasza:
A könyvkiadás sok pénzbe kerül, és kevesen vállalják be a kockázatot a kiadással, így sokszor az írónak kell fizetnie a kiadás és gyártás költségeit.
2014. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
37%
A libri mindent kiad hogyha fizetsz neki. Felteszi a könyvedet a boltban a Harry Potter mellé a polcra akár, ha van 2millió pénzed. Lehet hogy annak a kislánynak is így adták ki a könyvecskéjét.
2014. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Tényleg, mennyiért adhatnak ki egy könyvet?
2014. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: én úgy olvastam, hogy 100 ezertől milliós összegekig terjedhet.
2014. márc. 5. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:

A nyomdánál attól függ, hogy milyen minőségben van, hány példány, milyen bonyolult az eljárás, mit tartalmaz a könyv pl.: minden második oldal egy kép, vagy ábra vagy valami cikcakkos felépítésű, illetve az aktuális piaci anyag árak, haszonkulcs és a gyorsaság, szóval mikorra kell.


A kiadást milyen közönségnek szól, az a réteg mennyire telített, mennyire újítás a könyv, mennyi az ára, mennyire fizet jól az a réteg, milyen reklámot lehet rá pakolni, szóval az üzleti modell alapján mennyi profitot lehet kisajtolni belőle, lesz-e utóélete a könyvnek, mi az író elvárása stb stb


Szóval összegezve akár 50 ezertől a csillagos ég, mert ha mondjuk kis egyszerű kötés kell hozzá, minimális példányszámban, akkor olcsó a nyomtatása, és a terjesztése pedig nem gond, mondjuk hozzácsatolható ajándékként valamihez.


De maga a nyomtatás átlag inkább 200-400 ezer között mozog, a kiadás pedig a jó istentől. :D

2014. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Azt akarjátok mondani, hogy ha van 500000 forintom, és írok valami hulyeséget, kiadják, és írónak nevezhetem magam, nem pedig egy proli gyári melósnak?
2014. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szűcs Vanda "alkotását" a kiadó azonnal visszadobta, anyuci és apuci fizette a kiadást meg a sok reklámot (nem ingyen írták az a sok cikket), csak az olvasókat nem tudták megvenni.
2014. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem is, ha valami feltünően jót ír valaki, kiadják ingyen is, sőt fizetnek érte. Csak ha silány uncsi könyv, akkor kell perkálni.
2014. márc. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!