Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak engem idegesít ez?

Csak engem idegesít ez?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő, hogy annyi csodálatos LMBT könyv van, de a kiadók nem merik kiadni, mert félnek, hogy nem fogjáj megvanni -.-'' honnan ez?? Az olvasók már végre kezdenek nem visszamarandottak lenni és a múltban élni. Annyi nagyszerű LMBT könyvek vannak, amik végre felnyithatnák a homofóbok szemét, de a kiadók félnek kiadni ilyen könyveket...Éljen Magyarország! -.-

2018. nov. 19. 20:09
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
92%

"félig-meddig azt mondják, hogy a keresztanyámnak az öreganyjának a legjobb barátjának a tanára meleg volt ez nem valami hihető. Ezeket csak azért csinálják, hogy a könyvekben ne csak fehér heterók legyenek."


Ez meg milyen hozzáállás? Ez egyáltalán nem így van. Ott van pl. Anthony Ryan, aki fantasy író és vannak kidolgozott, főszerepet vállaló homoszexuális vagy biszexuális karakterei.


Én melegként írom, hogy nagyon unalmas, amikor azért szól valakiről egy történet, mert homoszexuális és ezen kívül nincs története a könyvnek. Még akkor is, ha romantikus, akkor is kéne adnia valamit az írónak, ami miatt szimpatizálok a karakterrel. Ott van pl. az Akhilleusz dala, az szerintem jó darab.

2018. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
81%
Adnak ki bőven ilyen könyvet, DE a homofóbok nyilván nem fogják elolvasni...
2018. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az már régen baj, ha minden könyvben törvényszerűen kell lenni színes bőrűnek vagy melegnek. Mert ez megint valaminek a gusztustalan erőltetése. Ha az én történetemet pl. a középkori Lengyelországról írom, akkor hadd ne legyen már benne fekete.

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy döntsön a saját nézeteiről vagy gondolkodásmódjáról.

Azzal sincsen semmi baj, ha egy könyvben csak fehérek vannak és azzal sincs baj, ha egy könyvben csak feketék vagy pl. távolkeleti szereplők vannak. Azzal van baj, ha erőszakosan rá akarnak kényszeríteni valamit a másikra.

És mint már mondtam, véleményem szerint mindenkinek joga van, ahhoz is hogy ne fogadja el a melegeket, és ahhoz is hogy elfogadja, sőt a melegeknek is joguk van ahhoz, hogy ne fogadják el a heterókat. De attól még ha az előbbi mellett dönt valaki, nem kell leerőszakolni a torkán, hogy "neked akkor is el kell fogadnod!".

Ha valaki nem szereti a spenótot, akkor szerinted le kell nyomni a torkán? Hát nem, egyszerűen nem kell többször a tányérjára tenni és meg van oldva a probléma.

2018. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Tessék :D itt is van amiről beszéltem :D Magyarország 2018-ban még mindig élnek és lélegeznek homofóbok...
2018. nov. 19. 21:22
 15/49 anonim ***** válasza:
86%

Vannak, ahogyan mindenhol.

Engem szimplán nem érdekel a téma.

Az akaratos, lenyomom más torkán a saját világlátásom viszont undorító, és utálatos.

2018. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
55%
3018-ban is lesznek. Mindenhol.
2018. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
76%
És? Mindenkinek ugyanolyan kéne, hogy legyen az ízlése? És miért pont olyan, amilyet te előírnál?
2018. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

Csak egyetlenegy dologra válaszolj nekem teljesen őszintén kertelés nélkül amiért ennyire kiállsz a homofóbokért mert hogy ''ne nyomjuk le a torkukon.''

Erre válaszolj nekem: mit fogsz csinálni ha egy nap lesz gyereked (vagy már van) aki meleg ugye...és egynap elkapják és halálra verik a homofóbok. Mit fogsz akkor mondani? Erre válaszolj nekem kérlek.

2018. nov. 19. 21:26
 19/49 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon? :D Irakban inkább, hol élsz te, hogy ilyet gondolsz?

Természetesen megszakadna a szívem, de iszonyat buta példákkal élsz.

2018. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Örök hálám, hogy nem ölsz meg olyan dologért amiről nem én tehetek és amihez a világon semmi közöd.

Adósod leszek, amiért meghagyod életem.

2018. nov. 19. 21:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!