Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak engem idegesít ez?

Csak engem idegesít ez?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő, hogy annyi csodálatos LMBT könyv van, de a kiadók nem merik kiadni, mert félnek, hogy nem fogjáj megvanni -.-'' honnan ez?? Az olvasók már végre kezdenek nem visszamarandottak lenni és a múltban élni. Annyi nagyszerű LMBT könyvek vannak, amik végre felnyithatnák a homofóbok szemét, de a kiadók félnek kiadni ilyen könyveket...Éljen Magyarország! -.-

2018. nov. 19. 20:09
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
51%

Nem, az a hihetetlen, hogy a semmiből itt termett két oldalnyi homofób komment.

Mellesleg a heteroszexualitás nem egyenlő a homofóbiával.

2018. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
95%
Feltehetően a kiadók tisztában vannak vele, hogy az LMBT témájú könyveknek nincs kellő piaca, ezért nem találsz belőlük annyit idehaza. Mellesleg én biztosan nem olvasnék egy ilyen könyvet se, mert teljesen hidegen hagy a téma. Egyébként azzal nincs különösebb bajom, ha LMBT karakter is szerepel az aktuális regényben, amit épp olvasok, csak passzoljon a történetbe és ne érződjön rajta, hogy muszájból írták bele.
2018. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha szerinted lenne igény több ilyen könyvre, sikerük is lenne, akkor alapíts egy kiadót, s akkor nem kell azon idegeskedned, hogy a többiek nem adják ki őket.
2018. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem teljesen igaz, hogy nem adják ki őket.

Minden kiadó jelentet meg lmbtq regényeket. A tiniregények közül hetero témában sem jelenik meg mindegyik.

De kb. minden kiadó minden évben jön legalább kettővel, ami lmbtq tini románc. (pöttyösek, és a többi, ami főleg tinikre összpontosít)

A többi pedig komolyabb regényeket is kiad, mint pl. az Akhilleusz dala.


Rengeteg másik regényben meg a szexualitás teljesen liberálisan van kezelve. Nem tudsz ma egy olyan új könyvet mutatni, amiben ne szerepelnének a heteroszexuálistól eltérő karakterek, akár fő-, akár mellékszerepben. Krimi, fantasy, scifi, kaland, "szépi." Mindegyikben találsz. Csak ezek nem azzal vannak reklámozva, hogy az egyik karakter meleg.


Ez a "xy karakter homoszexuális lesz" a bulvárszintű clickbait cím, amit azért így hoznak le a filmes és könyves portálok, mert olvasottságot hoz. Pedig adott esetben az író vagy rendező nem is akarná ezt reklámként felhasználni, csak pl. megkérdezik tőle, hogy ez a karakter amúgy meleg?, erre válaszol és a hírekben meg beteszik szenzációként.

Ez ugyanaz, mint amikor valakinek női főszereplője van és a hírekben úgy hozzák le, hogy ez feminista irodalom, görlpáwe, stb. Pedig a legtöbb esetben magasról szarik az író az ingerült kispötsű tesztoállatokra, akik friss húsra kiéhezve köpködnek minden ilyen hírt.

2018. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
55%
Nem igaz hogy nem adják ki őket: sőt ami azt illeti több magyar írótól is van. az egyik éppen a napokban jelet meg. Carol Souya: Évszakok . Olvasd el panaszkodás helyett, érdemes.
2018. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Én megoldottam a dolgot: elolvasom őket angolul.

Emellett van magyarul is LMBT könyv, de nem hiszem, hogy azért írnák őket, hogy felnyissák a homofóbok szemét. Az elfogadás oda- vissza működik. Én elfogadom, hogy valaki nem szereti a melegeket, és nem olvas ilyet, nem foglalkozik vele, nem fröcsög róla. Minek bárkit letámadni, ha valami nem tetszik neki? Ez hasonló, mint amikor valaki keresztény (bocs a példáért, nem bántásból írom), és ha megmondom, hogy ateista vagyok letépi a fejem.

Igen, vannak homofóbok, persze, de nem homofób az, akit nem érdekel a melegek témája. Inkább úgy vannak vele, hogy mindenki tegyen amit akar, de nem kell másnak a képébe nyomni.

Ha a kiadók nem látják egy AKÁRMILYEN könyvről, hogy nem menne a piacon, nem is adják ki, mindegy, hogy X réteg nagyon szeretne, de ha a hetero romantika megy jobban, vagy a gimi szerelem akkor azt fogják inkább nyomatni.

Sírhatnék, hogy mennyi remek külföldi krimit nem adnak ki itthon, de ha egyszer nem keresnék sokan, meg tudom érteni.

Kedves kérdező, megsértődhetsz, de te meg homofóbfób vagy. Írtam mindezt úgy, hogy több ismerősöm meleg, és emellett kövér vagyok, így tudom milyen az, amikor nem vagyok a társadalom szíve csücske. De el kell fogadni, amíg nem támadnak nyíltan - ahogy itt a legtöbben nem is tették, mert jó kommentek jöttek, és ez egy véleménykérő oldal, - addig minek fröcsögni mindenkire?

Peace.

2018. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

Más könyveket se nagyon adnak ki Magyarországon, szóval ne parádézz kérdező.

Azon meg inkább el kell gondolkodni, hogy tényleg jó könyv-e az, amit a szereplők szexuális hovatartozásával akarnak eladni.

Nem, nem vagyok homofóbb, de ahogy a lezbikus jó barátomat, úgy engem is zavar, ha a pofádba akarják nyomni, hogy egy karakter meleg, transzi, magát növénynek képzelő személy és emiatt vedd meg a könyvet, nézd meg a filmet, játsz a videójátékkal, stb.

2018. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Ha utána néznél, évente kb. 5-7 könyv jelenik meg Magyarországon LMBT témakörben (csak 2108-ból mondok kapásból 6 db magyar nyelvűt), ami szerintem elegendő. Ezenkívül még van számos könyv, amiben szerepel LMBT szereplő. Lehet válogatni.

És tényleg az a fontos, hogy legyen értelme a történetnek, kidolgozott karakterek.

Én rendszeres olvasok a témából könyveket és az egyik kedvenc könyveket és vannak köztük nagyon kedvencek és nagyon rosszak is.

Pl. az általad említett kettő közül A és D szerintem egy jó könyv, bár több érzelmi vonal is lehetne benne. A Simon meg filmben nagyon jó, viszont könyvben olvashatatlan, tele van szereplővel, nyomon se lehet követni, ki kinek a kicsodája, elvesztettem sokszor a fonalat, nem tudta fenntartani a figyelmemet.

2018. nov. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
*** "csak 2108-ból mondok kapásból 6 db magyar nyelvűt" bocs, elírtam : 2018 akart lenni
2018. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!