Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fény az anyag? Ha igen,...

A fény az anyag? Ha igen, akkor hogy-hogy? Ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés
És ezeket kik kutatják? Ezzel a témával a fizikusok foglalkoznak vagy mások?

2022. nov. 9. 09:51
 21/96 anonim ***** válasza:
90%
A tudomány mai állása szerint a fény viselkedhet anyagkén és hullámkánt is.
2022. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
95%

9, "Te jó ég 😳 Komolyan az van az általános iskolás könyvekben, hogy a fény anyag???


Wow... bravo, a magyar közoktatás ismét bizonyított."


Az is benne van, hogy a mező az anyag!!

2022. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 Prokopf ***** válasza:
66%

Nagyon jó kérdés, kérdező! Kiegészítem a válaszom. Először a mellékkérdésre vonatkozóan: leginkább a fizikusok foglalkoznak vele, de mások is (pl. te és én, valamint az összes hozzászóló, neked köszönhetően).

A kérdés második részére: szerintem a fény az "anyag emlékének" egy megjelenési formája. Ne várd el, hogy megmagyarázzam, én sem értem teljesen (még). (Nem vigasztal, hogy mások valószínűleg még ennyire sem...) Ez látszólag ellentmond az előző válaszomnak, de szerintem csak látszólag.

Köszönöm a kérdést, még gondolkodni fogok rajta (elég sokat, azt hiszem). De jó kérdés volt, sokat segített.

2022. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem anyag, akkor mi? Sugárzás. De ennél picit összetetebb a válasz.
2022. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
70%
Minden, ami van anyag.
2022. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 A kérdező kommentje:

#23. Ugye? Szerintem is.


És bocs, hogy nem reagálok mindenkinek minden egyes mondatára írásban, de azért tudjátok, hogy fejben igen.


#24. Köszi. Összetettebben is megírhatod.

2022. nov. 9. 14:43
 27/96 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a fény egy kvantált hullám. Képtelen vagyok anyagként gondolni rá, mint ahogy a víztükrőn futó hullám se anyag szerintem.


De gyanítom, hogy a fő porbléma az, hogy mi emberek szép szögletes kategóriákba akarunk rakni mindent.

2022. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
72%

"A tudomány mai állása szerint a fény viselkedhet anyagkén és hullámkánt is."

Visselkedhet részecskeként és hullámként is így mondják. Illetve hullám részecske kettősségnek is mondják. [link]


"Minden, ami van anyag."

Ezt nem mondanám igaznak. Például a hang az nem anyag, anyagban terjedő mechanikai rezgés a hang, de ettől még nem anyag. A fáradság, a kíváncsiság, az éhség és még lehetne sorolni azok anyagok? A számok azok anyagok? Egylátalán léteznek valamilyen a mi világunktól függetlenül is csupán önmagukban?

Egyáltalán azt a halmazt sem ismerjük teljesen melyek a létező dolgokat tartalmazzák.

2022. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
63%

25# "Minden, ami van anyag."


És az antianyag?😁

2022. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
12%

28 "Visselkedhet részecskeként és hullámként is így mondják. Illetve hullám részecske kettősségnek is mondják. "


De a hullám az nem anyag. Amikor részecskeként viselkedik akkor válik anyaggá megfigyelés által

2022. nov. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!