Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fény az anyag? Ha igen,...

A fény az anyag? Ha igen, akkor hogy-hogy? Ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés
És ezeket kik kutatják? Ezzel a témával a fizikusok foglalkoznak vagy mások?

2022. nov. 9. 09:51
 31/96 anonim ***** válasza:
22%

Úgy bírom a gyakorikérdések forgatókönyvét , a fizika témában most a 16. hozzászólásra jutottunk el Dávid Gyuláig.


Kedvencem a fény "elektromágneses hullám" de se elektromos sem mágneses mezeje nincs mivel a hullámnak nem is lehet hiszen az csak egy viselkedés leírás (hullámként viselkedik).EM tulajdonság a vezetők körül épül fel,és ezt az információt képes átvinni egy másik vezetőbe a fény.(rádiózás elve) De mint foton sincs neki ilyenje hiszen akkor meg foton tehát anyag ként viselkedik mint egy ágyúgolyó.

2022. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
8%

25. 28-nak:

Nyilván feladott labda volt sommás állításom, mondhatjuk provokációnak is.

Mint olyan, aki koránál fogva marxista képzést is kapott az egyetemen visszamegyek Leninhez, aki az anyagot is definiálta. Azt mondta “tudatunktól függetlenül (is) létező objektiv valóság.” Hááát… nem tudom, de miután elég elmaradott vagyok, azaz az azóta meg azelőtt is kimunkált szubjektív idealista irányzatok engem hidegen hagynak, én nem tudok jobbat, mint a Lenin. Az általad felhozott példák nem “függetlenek a tudatunktól”. Még a hang sem az, hisz az a mechanikai rezgések egy bizonyos frekvenciatartománya, amit a fülünk érzékel és a tudatunkban hangként jelentkezik.

2022. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
100%

@11:59

Egy bizonyos tartományát (ami nagyobb tartomány) pedig nem érzékel a fülünk. Ha pedig nincs ott senki aki hallhatná akkor meg szintén nem halljuk. A hang az valamilyen kölcsönhatás következtében az anyagon végbemenő bizonyos fizikai folyamat.

2022. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 Tom Benko ***** válasza:
94%
@31: hogyan lehetne elektromos vagy mágneses mezője, mikor ő maga a maző?
2022. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
12%
Mostmár mező is? Eddig csak hullám volt. :D De ha mező ha hullám akkor sincs elektromos és mágneses tulajdonsága.
2022. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 Prokopf ***** válasza:
84%

#32

Számok?

"Zéno kiment a kertbe és látott négy almafát. Zénó ismerte az almát, de még kicsi volt, és nem tudott számolni. Megváltozott ezzel a kertben lévő almafák száma?"

Léteznek-e a számok akkor is, ha nem ismerjük őket?

2022. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
87%

@00:08

Egy másik esetben Zéno helyett egy olyan ember ment ki aki vak. Megváltozott ezzel a kertben lévő almafák száma és a fák puszta létezésüknek ténye?

Léteznek-e almafák akkor is, ha nem látjuk, nem tudunk róla hogy ott vannak?

2022. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 Gofrisütő ***** válasza:
11%
Nem tudom, hogy hogy jutottunk oda, hogy én és Psycho ugyanazt mondjuk, miszerint a fény az elektromágneses hullám, de míg nekem 8%on van, neki 72%on van. Nem zavar, hogy leszavaztak, mert lehet, hogy ostobaságot mondok, de válasszatok egy oldalt!
2022. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 Tom Benko ***** válasza:
22%
@35: Mivel ő maga a az elektromos kölcsönhatás közvetítője, hogyan lehetne elektromos/mágneses tulajdonsága?
2022. nov. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 Prokopf ***** válasza:
48%

#37

Meg tudod mutatni egy vaknak Mona Lisa mosolyát? Én igen.

Ahogy a vak (amennyiben ismeri a kert korlátait) azt is meg tudja állapítani, hogy van -e benne fa, és mennyi (amennyiben rendelkezik matematikai ismeretekkel és ismeri a fák defin

2022. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!