Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Számodra fontos, hogy itt...

Számodra fontos, hogy itt helyesen írnak-e az emberek?

Figyelt kérdés

Épp az imént lettem le*esze,hogy milyen szégyen,hogy magyar létemre nem tudok helyesen írni.

Az igazat megvalla régen nagyon jó voltam ebben,sok könyvet olvastam és rögzültek a szavak.Mostanra,hogy már jó pár éve nem tanulok,hanem gyakorlaton vagyok és dolgozom,eléggé kizökkentem.

Én személy szerint nem érzem szégyennek,ígyis megértik amit közölni szeretnék.

Természetesen ha a helyzet megkívánja én is odafigyelek,ha kell leírom többször melyik változat a helyes,de itt nem tartom fontosnak.

Úgy érzem kerek az életem anélkül,hogy tökéletes helyesíró lennék.Van egy csodás párom,remek barátaim,nemsokára egy jó munkám.Nem érzem kevesebbnek magam mint az,aki mindent helyesen ír.

Biztosan Ő sem tökéletes mindenben.

Ez az én nézőpontom,Ti mit gondoltok róla?

Nem számít ha más véleményen vagytok,csak arra kérlek,hogy normális hangnemben írjátok meg:)


2011. aug. 31. 18:12
1 2 3 4 5
 11/49 anonim válasza:
70%

Engem egyszer azért szólt le itt valaki, hogy legalább írni tudnék, mert a "bocsánat" rövidített alakját így használtam: bocs (nem pedig boccs). Meg volt még egy írásjel hibám, rossz helyre tettem egy vesszőt! Na az ilyennek szerintem elbaxott egy agya lehet már nem is azért, tuti nem normális!

És ahogy az első is fogalmazott, ez szánalmas! De hülyék nélkül nem lenne olyan érdekes az élet! :)

2011. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim válasza:
29%
Szerintem meg az szánalmas, hogy egyes embereket lehordanak a sárga földig egy- két helyesírási hiba miatt, míg másrthetetlen szövegnél ezt senki sem veszi észre.
2011. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim válasza:
100%
Ja mellesleg ha jól sejtem, a kedves kérdező a KISEBBSÉG szót írta le helytelenül (kissebbség), nekünk ezért már második osztályban fekete pont járt...
2011. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:20

Erre csak a magam nevében tudok válaszolni.

Ha kijavítanak álltalában úgy reagálok,hogy "jajj a farancba,tényleg,egy ilyen hibát leírni,észre sem vettem"

Ez valószinűleg azért is van,mert egyszerre csinálok sok dolgot,gyakorizok,főzök,msn-ezek:)

De van olyan is,hogy valóban nem tudtam,hogy úgy kell írni valamit,ilyenkor egy picit rossz érzésem van,de próbálom azért megjegyezni.

Pl.: az intelligens szót mindíg egy l-el akarom írni,az általánost pedig kettőel.Tudom,hogy nem helyes,de ha gyorsan írok mindíg elrontom:/

Pedig ezek alap dolgok,tudom.Hát akkor azt már megtudtam,hogy az ide írók szemében úgy jövök le mint egy műveletlen tuskó...talán az is vagyok:D

2011. aug. 31. 18:30
 15/49 anonim ***** válasza:
89%

Amennyiben a helytelenség betudható pl. gépelési hibának, figyelmetlenségnek, akkor nem túlzottan zavar. De ha olyan szarvashibát vét valaki, amelyből az látszik, hogy fogalma sincs a magyar helyesírás szabályairól, az nagyon zavar.


Aki itt él, ebben az országban, itt járt iskolába, az megtehette volna, hogy megtanul egy kicsit magyarul. Legalább a helyesírást...


Pedro

2011. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
90%
Ja még egy dolog miatt zavar: minden böngészőben van helyesírás-ellenőrző. A helyesírási hiák nagy részét kiszűri. Rápillantani egy szóra, miután szóközt írtál utána, nem olyan nagy dolog. Automatikusan megy.
2011. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
88%
Néha egy-egy leütés, rövidítés még símán belefér, de ha sok ilyen van, az zavaró, és egyből kialakul bennem egy negatív első benyomás az illetővel szemben, ha még helyesen írni sem tud (vagy csak nem akar, de egyre megy).
2011. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

Az olvasással nincs gondom.Talán jó példa,hogy anno új iskolába kerültem és fogalmazást kellett írni.A tanár rettentő szigorú volt és az osztály 80%-a 1-est kapott a helyesírásra,köztük én is.

A második dolgozatom másnap 5-ös lett,mert figyeltem.

Igen,én vagyok a "kissebbséges"kérdező is:)

Itt mégsem tartom olyan fontosnak,gondolom a válaszaimban is van rengeteg hiba.Talán újra többet kellene olvasnom.Majd hazafelé a !buszon.!:D

2011. aug. 31. 18:36
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontos. De legalább látsszon, hogy törekszik rá.
2011. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Engem zavar, ha nem írnak helyesen. Talán azért, mert magyar szakot végeztem, és mindig is jó volt a helyesírásom.

Valahogy azt érzem ki belőle, hogy az illetőt nem is érdekli, hogyan ír le valamit. Sokszor meg sem értem, mit akarnak kérdezni, de ha a kérdező visszaolvasná a kérdését, ő sem értené meg.

Egy-két gépelési hiba még nem gáz, de ha nagyon értelmetlen, akkor jobb töröltetni a kérdést, és újrafogalmazni szerintem.

Akkor több válasz is érkezik.

2011. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!