Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Számodra fontos, hogy itt...

Számodra fontos, hogy itt helyesen írnak-e az emberek?

Figyelt kérdés

Épp az imént lettem le*esze,hogy milyen szégyen,hogy magyar létemre nem tudok helyesen írni.

Az igazat megvalla régen nagyon jó voltam ebben,sok könyvet olvastam és rögzültek a szavak.Mostanra,hogy már jó pár éve nem tanulok,hanem gyakorlaton vagyok és dolgozom,eléggé kizökkentem.

Én személy szerint nem érzem szégyennek,ígyis megértik amit közölni szeretnék.

Természetesen ha a helyzet megkívánja én is odafigyelek,ha kell leírom többször melyik változat a helyes,de itt nem tartom fontosnak.

Úgy érzem kerek az életem anélkül,hogy tökéletes helyesíró lennék.Van egy csodás párom,remek barátaim,nemsokára egy jó munkám.Nem érzem kevesebbnek magam mint az,aki mindent helyesen ír.

Biztosan Ő sem tökéletes mindenben.

Ez az én nézőpontom,Ti mit gondoltok róla?

Nem számít ha más véleményen vagytok,csak arra kérlek,hogy normális hangnemben írjátok meg:)


2011. aug. 31. 18:12
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Ez rendes tőled,de akkor minimum nyomon kellene követni az írásaimat,hogy ki tudj javítani:))Hmmm...nem is rossz ötlet:D Csak sajnos nem kivitelezhető.

Így tényleg maradnak a könyvek.

2011. aug. 31. 19:23
 32/49 anonim ***** válasza:
3%
Nem fontos, de zavar ha az "ilyet"-et "ijet"-nek írják, stb. stb. Ne legyünk már nyelvújítók.
2011. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
93%
Egy-két vesszőhiba, vagy elírás még nem zavar, előfordulhat bárkivel, ha sietősen ír. De mikor már valaki minden mondatában vét valami szarvashibát, legalább kettőt, az már zavaró.
2011. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%

Engem speciel (és nevezzetek szőrszálhasogató magyartanárnak) borzasztóan irritál, ha egy gennyláda olvashatatlanul ír, és még le is pontoz, ha én meg kicsit csípősebben ajánlom neki a magyarkönyvet.

Amúgy általában átsiklok az elgépelések felett, de az iJen báLYos jé betűs egyének irritálnak.

Sajna, vagy nem sajna, az ehhez hasonló esetekben előfordul, hogy elküldök egy két tagot melegedni kicsit a pics@ba...


G.

2011. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, hogy mások hogy írnak. Én (többé-kevésbé) helyesen írok, nem valami komoly elvi okból, hanem mert így tűnik természetesnek. Az, hogy más hogyan ír, az az ő gondja. Az zavar, ha valaki azt várja, hogy kibetűzzem az olvashatatlan halandzsáját, de hát ezeket nem muszáj elolvasni. Egyébként meg tök mindegy. Néha pedig vicces, hogy miket képesek leírni.
2011. szept. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2011. szept. 1. 04:35
 37/49 anonim ***** válasza:
95%
Engem nagyon zavarnak a helyesírási hibák és a felesleges angol kifejezések, de csak akkor szoktam szólni értük, ha rengeteg van belőlük.
2011. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 19:45: mondta a magyartanárom, könnyen elképzelhető, hogy kiveszik majd az elipszilonos j-t, egy esetleges nyelvújítás során, mert a hagyományon kívül nem sok értelme van :)


mondjuk ez engem nem érint, mert én most is csak a sima jét szoktam használni. :DD

2011. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kijavítanak álltalában úgy reagálok,hogy "jajj a farancba,tényleg,egy ilyen hibát leírni,észre sem vettem" "


Tudod ilyenkor segít a piros-hullámos vonal, amivel az oldal helyesírás-ellenőrzője aláhúzza a hibásan írt szavakat, és ha jobb gombbal rákattintasz, akkor felajánlja a javítást.

Nekem is sokszor segít, pedig mindég jó volt a helyesírásom, de időnként én is melléütök.

/most is javított 2 helyen/.

2011. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
16%
10:53, voltak már ilyen kezdeményezések, nem váltak be. Szerintem még egy jó darabig nem érett meg a magyar nyelv egy ilyen változásra.
2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!