Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért gondolja azt sok termész...

Miért gondolja azt sok természettudós, mérnök, hogy a bölcsészetnek, filozófiának, művészetnek semmi értelme nincs?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nemcsak egy végtelenül primitív hozzáállás, de érthetetlen is, hiszen a mérnökök intelligenciahányadosa többnyire magasabb az átlagnál, ezért fura, hogy nem látják a nem-empirikus tudományoknak az értelmét.

Másrészt a tudománynak az a dichotóm felosztása sem túl szerencsés, hogy vagy humán vagy reál lehet.


2022. okt. 15. 23:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/102 anonim ***** válasza:
100%
De akkor a magyar-, történelem-, nyelvtanárok, stb. lenézendőbbek, mert a Bölcsészkaron tanulnak, mint a természettudományokat tanító tanárok? Nem tudom, miért kell ennyire végletekben gondolkodni, hogy a természettudományok jelentik a mindent, a humán tudományok meg a semmit.
2022. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/102 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem írtam olyat, hogy lenézendőbbek. Egyáltalán nem is írt senki olyat, hogy a bölcsészek amblokk lenézendőbbek. Bizonyos bölcsészekről volt szó, csak te önállóan kitaláltad, hogy "ilyen gondolkodás szerint az angoltanárokat is lenézzük". Miközben sehogy se következik a két dolog egymásból.
2022. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!