Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a furcsa, nagyon...

Mi lehet ez a furcsa, nagyon mély, alig hallható, mégis erőteljes zúgás, amit már napok óta hallok késő éjszakánként? Mintha egy repülő zúgna a házunk felett, de se nem közeledne, se nem távolodna, hanem mindig egyenletesen zúgna.

Figyelt kérdés
Budapesten a XI. kerületben lakom, és már 3. éjszaka, hogy érzem. A hallható tartomány és az infrahangok határán lehet, mert bár alig hallani, mégis úgy érzem, hogy a dobhártyám majd beszakad olyan erősen remeg.

2013. márc. 1. 03:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
86%
Igen, egyértelmű - hallasz egy hangot, az biztos az UFO-k műve :D
2013. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
53%

"Kifejezetten az egbol jon"

"pont dec 25 hajnalban hallottam eloszor ezt a hangot, ami sok kivalto okot mar eleve kizar."

"Gondoltam a katonai repuloktol kezdve mindenre de semmi sem magyarazza meg, masra nem tudok gondolni mint hogy valami termeszetfeletti vagy foldonkivuli dologrol van szo."


Semmi nem magyarázza meg szerinted (azaz nincs elég tudásod/adatod hozzá, hogy magyarázatot találj), tehát természetfeletti vagy földönkívüli dolog.


[link]

[link]


Hogy a kérdéshez is hozzászóljak: a mi lakóházunkban az internetszolgáltató egyik eszközében csapágyas lett a ventilátor. Annak pont ilyen hangja volt. Csak éjszaka hallatszott, mert nappal elnyomták a környezeti hangok.

2013. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 DarkArchon válasza:
100%

Örülök, hogy rátaláltam erre a kérdésre, mert már azt hittem, én vagyok a hülye. Nemrég költöztünk el a 17. kerületbe, családi házba, ahol könnyű lenne a repülőkre fogni a dolgot, de nem hiszem.


A kérdező nagyon pontosan leírta a jelenséget, szinte non-stop hallható. A furcsa, hogy hónapokig fel sem tűnt, csak úgy egy hete. Próbáltam már mindent, áramot kikapcsoltam, hogy esetleg valami gép okozza (hűtő, stb.), de nem szűnt meg. Gondoltam a kéményre, illetve a gázcirkó pléhcsövére, hogy abba belefúj a szél esetleg és az ad ilyen hangot, de azzal meg mit tudok csinálni? Azt sem tudom, hogy tudnám kipróbálni, hogy az a felelős. Aztán gondoltam az ereszcsatornákra is, de fogalmam sincs.


De ahogy az itteni kommentekből kiderül, háztípus és kerület független a dolog. Egyik rokonomnál is hallottam, másik kerületben.


Városszerte okozza ezt valami? Tényleg durva lenne.

2014. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 MegmonDomain válasza:
100%

Nálunk a villanyóra búg folyamatosan... megőrjít. Persze mások nem hallják, legalábbis nem mindenki, így hülyének néznek miatta néha :)

Most sajnos olyan szobában kell aludnunk, ahol szinte minden részen hallatszik, de a ház több helyiségében is tapasztalható. Bizonyos helyeken kevésbé. Ha nem folyamatos a búgáz, zúgás egy adott helyen, akkor nem valószínű, hogy villanyóra, hacsak le nem kapcsolják néha...

2014. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim válasza:
100%

Hátborzongató volt rátalálnom erre a topikra. Bp. 9. kerületében lakom, 4 nappal ezelőtt este 22.30 után hallottam először azt a mély pulzáló hangot amit ebben a topikban pontosan leírtak. Azóta folyamatosan hallom éjjel és nappal. Első gondolatom az volt, hogy a testem produkálja, talán vérnyomás, vagy fül probléma. De ezt kizártam mivel az ablakot becsukva megszűnik a hang. Tehát nem a lakás, nem a testem hanem valahonnan kintről jön. Legjobban nyitott ablaknál lakáson belül hallani. Amint kimegyek az utcára szinte megszűnik. A hangot ma a város másik végén lakó szüleim lakásában is ugyanúgy hallottam. Hihetetlen idegesítő, zavaró.

Mivel nem most indult a topik így remélem a topiknyitó azóta valamiféle magyarázatot, esetleg megoldást talált. Ha igen akkor kérem írja le!

2014. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:
A 4., 6. választ nézd meg. Amúgy ha nem fekszem le túl későn, és még forgalom van odakint, akkor az autók zaja elnyomja ezt a zúgást. Csak akkor van baj, ha nem tudok elaludni, és éjjel 2 körül megszűnik a forgalom odakint. Akkor elkezdem hallani ezt az alig hallható, mégis dobhártyaremegtető zúgást, ami nagyon idegesítő. De talán már nem hallani annyira, lehet bejáratódott azóta a keringető szivattyú.
2014. aug. 11. 02:07
 17/68 anonim válasza:

Hát, műszaki berendezés kizárva, hétvégén Dobogókőn is hallottam. Viszont ez érdekes cikk:

[link]

2014. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 Wadmalac ***** válasza:
59%

Dobogókőn remekül hallani a párkányi papírgyárat. :)

Lehet, hogy nem az volt, de ez is egy opció.

2014. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim válasza:

Nem is hinnétek hányan szenvedünk ettől a jelenségtől!

És nem csak nálunk, világszerte tapasztalható. Angliában egész magas szintre elvitték az ügyet, de akkor sem derült ki, pontosan mi ez. Vajon miért...

Ha valakit komolyabban érdekel, vagy érintett a dologban, ezt a fórumot érdemes végigolvasni:


[link]

2015. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallom éjszakánként, néha nappal is (ha az utcazaj ellenére véletlenül felfigyelek rá) ezt a hangot. Pont, ahogy a kérdező és az első válaszoló leírja. "...ez az amit nem annyira hallok, hanem inkább nyomásnövekedésnek érzek a dobhártyámon." Úgy érzem, hogy teljesen lefáraszt idegileg, aludni sem tudok tőle. Néha folyamatos, néha szaggatott. Nálatok volt azóta valami változás? Vagy sikerült kideríteni, mi a forrás? Elkezdem olvasni a belinkelt fórumot.
2015. nov. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!