Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a furcsa, nagyon...

Mi lehet ez a furcsa, nagyon mély, alig hallható, mégis erőteljes zúgás, amit már napok óta hallok késő éjszakánként? Mintha egy repülő zúgna a házunk felett, de se nem közeledne, se nem távolodna, hanem mindig egyenletesen zúgna.

Figyelt kérdés
Budapesten a XI. kerületben lakom, és már 3. éjszaka, hogy érzem. A hallható tartomány és az infrahangok határán lehet, mert bár alig hallani, mégis úgy érzem, hogy a dobhártyám majd beszakad olyan erősen remeg.

2013. márc. 1. 03:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 Szakmayer ***** válasza:
A mobilod segítségével feltudod venni ezt a jelenséget ,a videó mód segítségével. Lerakod a telefont az aljzatra a videó mód bekapcsolása után kb 20 másodpercre, enni elég. Azt is meg csinálhatod, hogy a légkörben készítesz videó felvételt, úgy, hogy sötétebb részeket veszel fel a telefonod ha ügyes vagy és figyelsz arra amit csinálsz láthatóvá teszi az elektroszmogot, vagy a káros elektromos kisugárzást.
2016. dec. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim válasza:
Igaz, hogy régi a téma, de véleményem szerint kompressziós hőszivattyú, talajszonda csinálhat ekkora infrahangot. Sajnos nem kicsit. Egy lakás,üregrezonátorként is felerősítheti ilyenkor a hangot, drága lakók örömére.
2016. dec. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 Wadmalac ***** válasza:

Egy közeli vízmű, köztes elektromos vízszivattyú is jól át tudja búgni a környékbeli talajt.

Ez elég messzire hathat, ha szerencsétlenül pont kijön a rezonancia.

2017. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
Nálunk van vagy 300 méterre egy távfűtési hőközpont. Én is arra gyanakodtam régebben de unokatesóméknál egy kis faluban is lehet hallani néha pedig ott semmi ilyen nincs a környéken. A talaj hőszivattyú érdekes ötlet. De szerintem az is csak 1-2 háztömbnyire.
2017. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim válasza:
Van egy jó hírem! Nem valószínű a topik elején említett kiváltó ok, mivel a mély búgó hangot szatymazon a puszta közepén, tanyákon is hallani lehet. Nincs gyár, lépcsőház, semmi, csak jószágok. Szóval mi ez?
2017. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:

"Van egy jó hírem! Nem valószínű a topik elején említett kiváltó ok"

A kérdező esetében - aki Budapesten lakik - még lehet.


"mivel a mély búgó hangot szatymazon a puszta közepén, tanyákon is hallani lehet. Nincs gyár, lépcsőház, semmi, csak jószágok."

Van ott gyár:

* [link]

* [link]

van autószerviz:

* [link]

van reptere:

* [link]

vasútállomása:

* [link]

ott megy el az M5-ös, a régi 5-ös és az M43-as út.


A mezőgazdaságban is használnak gépeket, futhatnak ott távvezetékek is.

2017. okt. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim válasza:
Tavaly a 14. Kerületben laktam, most Somogyban es en is hallok egy szakaszos hangot, ami egy az egyben olyan mintha valaki a szomszed szobaban hangosan horkolna. Csak akkor hallom ha a parnan van a fülem es nalam ez sohasem folyamatos.
2017. nov. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 Szakmayer ***** válasza:
21%
Velünk ugyan ez történik. Ez a hang elektronikus zúgás. Ezzel sokkolják az embereket az őrületbe akarnak kergetni minket, a kiválasztott áldozatokat. Na persze előfordulhat akaratlanul is. De mint olvastam, egyre jobban terjed ez a furcsa elektronikus zúgás az ország különböző területein. Ez nem valószínű, hogy véletlen. Vegyetek egy vezeték kereső tesztet. Ez az egyszerű műszer kimutatja, hogy van e káros sugárzás a lakásban házban. Érintéssel működik. Azért hívják vezeték kereső tesztnek mert a vezetékekben van az áram. De önmagában nem a vezetéket, hanem az elektromosságot mutatja ki. Az emberi testben levő elektromos túltöltődést is kimutatja, csak végig kell húzni a karodon a fejeden a lábadon. Ha pirosan villog és berreg akkor ott káros sugárzás van. Igaz nem erre lett kifejlesztve de kimutatja.
2017. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim válasza:

Engem is nagyon idegesít ez a zaj. Rácalmáson hallom, sokszor nappal is! Lenn a Dunaparton is lehet néha hallani, de nem a Duna felől, hanem a domb irányából...

Jó lenne, ha valaki rájönne, hogy mi ez. Néha olyan, mintha egy diszkó dübörgése lenne a távolban. Sajnos nehezen alszom el miatta. Amúgy a hallásom átlag feletti. 10Hz és 15kHz között nagyon tisztán hallok, de a régi TV-k 15625Hz-ét is néhány készüléknél idegesítően hangosnak hallom...

2018. jan. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim válasza:
Néhány hete kezdtem el hallani a mély búgást Szentendrén Eddig vártam hogy elmúlik úgy ahogy jött. De sajnos nem. Pár nap szünet múlva ujra pulzál a hang, éjszaka erősebb. Kutakodtam az okát a neten, elméletileg a modern kor elektromos dolgai kizárva, ugyanis 1960-tól hallják világszerte.
2018. jan. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!