Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a furcsa, nagyon...

Mi lehet ez a furcsa, nagyon mély, alig hallható, mégis erőteljes zúgás, amit már napok óta hallok késő éjszakánként? Mintha egy repülő zúgna a házunk felett, de se nem közeledne, se nem távolodna, hanem mindig egyenletesen zúgna.

Figyelt kérdés
Budapesten a XI. kerületben lakom, és már 3. éjszaka, hogy érzem. A hallható tartomány és az infrahangok határán lehet, mert bár alig hallani, mégis úgy érzem, hogy a dobhártyám majd beszakad olyan erősen remeg.

2013. márc. 1. 03:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim válasza:
Rácalmáson ismét jó hangosan hallani... este 10 körül kezdett felhangosodni, hajnali 5 körül halkult, most 7 óra körül meg újra felhangosodott... Amúgy vályogház, tehát elektro-szmog nem lehet, viszont olyan, mintha az egész ház rezonálna rá... Mondanom sem kell, hogy nem aludtam miatta... Néha olyan, mintha egy távoli diszkó lenne "házimozi rendszerrel", brutális mély hangokkal.
2018. jan. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim válasza:
Én Békés megye egyik kisebb városán kívül élek két éve költöztünk ide. Én is hallom a zúgást és kezd kiakasztani este lefekvéskor, de volt mikor a csendes házban is felfigyeltem rá, csak halkabb volt. Viszont a hálóban rendkívül erősen hallom, fura mert halk,de mégis erős mintha a fejemben zúgna. Eleinte a hang erőssége változó volt. Volt hogy halkult kb fél percig aztán vissza erősödött és ez váltakozott, most már folyamatos búgás. Kb tavaly decemberben hallottam először. De aztán volt pár nap szünet, aztán 1-2 este megint előjött. De most már minimum 1 hete huzamosan minden éjjel. A bal fülem zúg jó pár éve, de ha bedugom a fülem, akkor azt a zúgást/búgást nem hallom, tehát kizárva a fülzúgáshoz párosítás. Eleinte férjem nem hallotta, de most már egyértelműen hallja ő is. Rendkívül frusztráló és ijesztő egy idő után. Eldöntöttem füldugóval fogok aludni, két napja pedig elalvásig fülem alá teszem a tenyerem így nem hallom, érdekes módon a jobb fülem halkabban észleli :) Amúgy rendkívül jó hallásom van, a fülzúgásom ellenére, ami régen kb 18 éve elhúzódó,stresszes időszak alkalmával "alakult" ki.
2018. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:
Pár napja Galyatetőn jártam, és fényes nappal olyan csönd volt, hogy elkezdtem figyelni, hallom-e ezt a bizonyos "remegés"-t, és a kilátó tetején nem hallottam, de lent a földön igen. Ez vajon mit jelenthet?
2018. febr. 18. 20:39
 44/68 anonim válasza:
A kilàtóban valószìnűleg azèrt nem hallottad mert a mèly frekvenciàs hangok a földön vagy annak közelèben illetve hàzakról ès egyèb tereptàrgyakról visszaverődve terjednek. Mi is èvek óta halljuk Budapest Gyàl hatàràn. 2 hete felèbredtem èjjel ès olyan mèly dübörgès volt szakaszosan 4-6 mp aztàn kis szünet mintha valahol nèhàny utcàval odèbb egy munkagèp törnè a betont vagy valaki 5 hàzzal odèbb a pincèben vèsnè a betont egy gèppel. Csak erre tudtam gondolni mert nagyon intenzìv volt. Megnyugtattam magam azzal hogy biztos csőtörès volt valahol az utcàn ès ilyenkor ha kell èjjel is mennek ès feltörik az aszfaltot elvègzik a kàrmentèst ès javìtàst.Nem tudom mi volt az akkor de àltalàban elèg idegesìtő ez a mèly hang.Remèlem egyszer kiderül.
2019. jan. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim válasza:
Az előző vagyok. Mèg annyit hogy ma este is nagyon erősen lehetett hallani ezt a bizonyos kedvenc hangunkat este 10 óra utàn erősödött fel akkor vettem èszre úgy hogy a nappaliban TV ment.Egèszen èjjel fèl kettőig hallottam.Most van fèl 3 ès 1 óra alatt fokozatosan elcsöndesedett. Most szinte nulla. Èn is gondoltam màr mindenre szomszèd hàzimozizàsra, Hőszivattyúra, repülőre, gyàrra, mindenre....
2019. jan. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, remélem kiderül majd ez mi lehetett. Vagy legalább elmúlik.
2019. jan. 7. 21:07
 47/68 anonim válasza:
Sziasztok! Hát én csak nyár óta hallom, de azt hittem eddig, hogy a szomszéd házimozija. (Ikerházban lakunk.) És csak este figyeltem fel rá. De karácsony óta éjjel-nappal, non-stop hallom, és már nagyon idegesít. Győrben lakunk, és a férjem nem hallja, de szerinte az ipari parkból jön. Szerintem nem. Légvonalban elég közel van. És most olyan hangos, hogy a tévé felett is hallom. De a legrosszabb, mikor éjjel felkelek etetni a kisbabámat, hát akkor szörnyű! A napokiban kezdtem kutakodni, és ide találtam. Lehet a hó miatt, hogy nem hallani annyi kinti zajt, talán ezért hallom nappal is.
2019. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
Off. Wow, én olyan hangot hallok a szobámban a kályha mellett, mint koronga valaki gyomra. Ezt a kérdést találtam, köze nincs hozzá, a mély zúgást hála égnek nem hallom, de kíváncsi vagyok kideríti e valaki az okát, mármint a zúgásnak, mert ahogy nézem évek óta írtok ide. :D
2019. febr. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 Wadmalac ***** válasza:

"olyan hangot hallok a szobámban a kályha mellett, mint koronga valaki gyomra"

Milyen kályha?

Egy központi fűtés rendszerben némi buborékolás, főleg, ha a kazán fűtőrészében forrásig melegedett a víz, simán hallatszhat.

A hőmérséklet-változásokat meg követhetik hőtágulási alkatrész-mocorgások, az tud ilyen hangokat adni.

2019. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:

Ezeket olvastátok? [link]

[link]

[link]

2019. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!