Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a furcsa, nagyon...

Mi lehet ez a furcsa, nagyon mély, alig hallható, mégis erőteljes zúgás, amit már napok óta hallok késő éjszakánként? Mintha egy repülő zúgna a házunk felett, de se nem közeledne, se nem távolodna, hanem mindig egyenletesen zúgna.

Figyelt kérdés
Budapesten a XI. kerületben lakom, és már 3. éjszaka, hogy érzem. A hallható tartomány és az infrahangok határán lehet, mert bár alig hallani, mégis úgy érzem, hogy a dobhártyám majd beszakad olyan erősen remeg.

2013. márc. 1. 03:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:

Szia!

Remélem, hogy a keringető szivattyú lehet a hőközpontban, mert legelőször azután hallottam ezt a hangot, hogy valamit kicseréltek lent. Ebben a szezonban meg szeptember végén hallottam a legerősebben, amikor beindult a "fűtés" (azért idézőjelben, mert akkor még csak kb. jéghideg víz keringett a radiátorban, de már elindították a keringetést, hogy lehessen rá hivatkozni, hogy már fűtenek), azóta talán bejáródhatott a motor, mert már kevésbé hallani, de 2 napja megint hallottam a WC-ben, ami belül van a ház tengelyében. Lementem a pincébe, felmentem a legfelső emeletre, de sehol se hallottam. Utána a lakás WC-jében viszont megint. Fura. Van olyan szakember, akit ki lehetne hívni hogy műszeres zajterhelés vizsgálatot végezzen?

2015. nov. 9. 08:33
 22/68 4G rezgés válasza:
100%

Sziasztok,


Örülök, hogy más is halja ezt a bolonditó mély hangot, zugást.

Szolnokon is halható.

4 éve hallottam először néha erősebben néha gyengébben, este 10 órakor mintha felerősődőtt volna,

de voltak olyan napok is amikor egyáltalán nem hallotam

.

Most elköltöztünk mert már nem bírtam, de itt is hallható!!

2015-12-25,26,27,28.-án is nagyon erőssen jött a hang- rezgés.


Arra gyanakszom, hogy összefügésben lehet a 3-4 G-s internetrel amit az adókról sugároznak.

Várom szakértő bajtársaim véleményét.

Mert ez egyre katasztrofálisabb kibirhatatlanabb nem lehet tőle pihenni .

Előre is köszönöm nektek.!!

2015. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 Franco16 válasza:
100%

Én is sajnos rendszeresen hallom ezt a búgó-zúgó, rezonáló hangot. Nehéz pontosan leírni, csak viszonylag nagy csendben hallani, főleg elalváskor nagyon zavaró, ha van más hang, akkor nem zavaró, nem is lehet ilyenkor észrevenni. Az is nagyon jellemző, hogy este 10 körül/után erősödik fel, és ilyenkor nagyon intenzív. Vannak napok, amikor halkabb, amikor szaggatottan hallatszik kis szünetekkel, de van, hogy folyamatos. Most, hogy ezek a ködös napok voltak, nagyon erős volt, és arra is gondoltam, hogy talán a nedves levegő miatt van.

A hangot sajnos mindenhol hallani: Pest megyében Telkiben is, Bács-Kiskun megyében Kalocsa mellett egy községben ugyanúgy, és Szlovákiában is egy községben voltam az elmúlt 2 hétben, és mindenhol ugyanúgy hallatszik.

Úgy néz ki, hogy kizárható, hogy bármilyen szivattyú, vagy fűtési berendezés okozná... A 4G/3G-t nem tudom kizárni, természetesen minden felsorolt helyen volt 3G/4G... ezt esetleg valami hozzáértő megerősíthetné, cáfolhatná.

De mindenesetre nagyon zavaró, és főleg az zavar, hogy nem tudom mi a zaj forrása, ez a legrosszabb...

2016. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
A tisztelt kérdező #21-es hozzászólása alapján esetében valamilyen épületgépészeti - fűtés- és/vagy víz-hálózatban (mivel főként a WC-ben hallható, pincében, legfelső emeleten nem) előforduló - kavitációra ( [link] ) utalhat. Vannak cégek, akik környezeti zajok mérését végzik, ők talán meg tudják határozni hogy honnan, melyik csőből származik a zaj.
2016. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
85%

Franco16 és 4G rezgés:

a 3G illetve 4G Internet igen kis intenzitású mikrohullámú elektromágneses sugárzás révén terjed, nem mechanikai rezgéssel. Így közvetlenül nem okoz infrahangot.


Ha ez mindenhol hallható, akkor az sajnos tinnitus (fülzúgás) is lehet, amit okozhat egy rakat betegség - magas vérnyomás, stressz, de akár egy rossz fog is - kivizsgálása nem kis időbe telik.

2016. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
100%
Szokott néha csengeni meg sípolni a fülem, néha "pattan" egyet, és akkor az egész fejemben egy sistergés szerű hangot hallok, de ezeknél egyértelműen meg tudom állapítani, hogy nem kívülről jövő hangok. Ez a mély zúgás viszont teljesen más. És én is este 10 körül érzem felerősödni, de lehet, hogy nappal is van, csak az utcazaj miatt nem figyelni fel rá olyan könnyen.
2016. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
Én valamikor 2003-2004 körül hallottam először Miskolcon. Akkor még szerintem 3g sem igen volt. De azóta néha Egerben is hallom. Éjjel, mikor már lecsendesedik minden akkor hallani. Egy búgó,lüktető hang. Nagyon alacsony frekvenciája van, sokan nem is hallják meg. Ha kinyitja az ember az ablakot valamivel jobban hallani, vagyis nem szivattyú vagy hasonló a ludas. Város hangjára gondoltam egy időben, de hallottam már olyan embertől is ezt aki falun lakik, átmenő forgalom,stb nélkül. Érdekes azért.
2016. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim válasza:
100%
Szereltek uj szirena kürtöket Bp. több pontján is . Állitolag a gyogyszergyarak miatt. Egy jellegzetes szogletes tolcser alakzat álltalaban utmelletti oszlopokon talalhato. Annak voltak ilyen bugo hangja alacsony frekvencian mikor proba uzem volt.
2016. márc. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim válasza:
Hali! Én régebben hallottam ezt a hangot.. eléggé beparáztam, azt hittem hogy biztos én bolondultam meg, éppen ezért nem mertem másnak szólni. Szerencsére, mióta elköltöztünk elmúlt a hang. :D mondjuk nagyon érdekelne hogy mi lehetett az. Ha valakinek van valami elképzelés ezzel kapcsolatban nyugodtan írjon ! :D
2016. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim válasza:
0%

Amit hallasz azt nem mindenki hallja.A felhőtologató eszközök mellékterméke.

Olyan alacsony frekvenciáról van szó,amit a fül nem is képes hallani.A hangokat

belűlről hallod,és ahogy már te is észrevehetted akármit csinálsz nem tudod megtalálni

emiatt az okát.Mivel a környezeted nem érzékeli ezt ,nem is tudod megmagyarázni,hogy

márpedig ezt te hallod.Ezért a problémával egyedül maradsz.

Én is így voltam vele,mire rájöttem hónapok múlva,hogy mi is ez.

Itt olvashatsz tovább:

[link]

2016. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!