Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a furcsa, nagyon...

Mi lehet ez a furcsa, nagyon mély, alig hallható, mégis erőteljes zúgás, amit már napok óta hallok késő éjszakánként? Mintha egy repülő zúgna a házunk felett, de se nem közeledne, se nem távolodna, hanem mindig egyenletesen zúgna.

Figyelt kérdés
Budapesten a XI. kerületben lakom, és már 3. éjszaka, hogy érzem. A hallható tartomány és az infrahangok határán lehet, mert bár alig hallani, mégis úgy érzem, hogy a dobhártyám majd beszakad olyan erősen remeg.

2013. márc. 1. 03:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:
2020. jan. 5. 19:38
 52/68 Kuvasz003 válasza:
Én tegnap este hajnali órákba zuglóba halottam egy viszonylag hangos de nagyon alacsony frekvenciájú zúgást kb 10-15 percen keresztül. Azt hittem. Először hogy a próbariadó kürtje de nem változott a hang mint a riadókürt esetében hanem egy monoton hangon búgott zúgott és ahogy jött ugy ment is... Más is halotta esetleg??
2020. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
Anyám már évek óta mondja hogy van ez a furcsa zúgás. Más országban is hallja. Ami durva, hofy 2 napja én is kezdtem hallani. Pontosan az amit leírtok. Pulzáló, elektromosszerű zúgás. Mintha valahol menne egy repülő, v.vmilyen gép. Egy kis faluban, Pest megyében. De szerintem ez helytől független. És félelmetes. Attól tartok, ha vki rá is jönne, az illető nem élne addig, h.nyilvánosságra hozza.
2020. márc. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:
Én amikor a tundrán jártam mindentől távol akkor is mintha hallottam volna, de nem volt egyértelmű. Itthon viszont nagyon is egyértelmű, hogy zúg. Hallottam olyan véleményt, hogy magát az elektromágneses tér rezgéseit hallják egyes emberek. Olyanról is olvastam, hogy vannak akik hallják a hullócsillagok által ionizált levegő radarhullámait, és miközben látják a meteort, hallanak egy füttyöt is. És van olyan meteor, ami tényleg ad hangot, de mivel a hang lassan terjed, így az csak percekkel később ér el a földig, a füttyöt pedig akkor hallják, mikor a meteor elszáguld az égen.
2020. ápr. 1. 22:08
 55/68 anonim válasza:

Sziasztok! Nekem édesanyám már hónapok óta hallja ezt a bizonyos búgó hangot, illetve rezgést is érez a lakás minden pontján. Én nem hallok és nem érzek semmi ilyesmit, de utánaolvastam és szerintem elektromágnenes túlérzékenységben szenved. Hallottam, hogy van valamilyen kütyü, eszköz, ami hordozható, és ha leteszi maga mellé az ember, akkor segít enyhíteni vagy akár megszüntetni a rezgés érzését.

Egyelőre nem találtam ilyet, keresgélem már napok óta, és még nem adom fel, csak gondoltam ide is leírom, hátha valakinek segítség, illetve ha valaki találna ilyet, vagy tudna ilyenről, akkor osszuk meg egymással :)

Köszönöm!

2020. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim válasza:
Én 2018.december 24.-től hallom a lakásban bent. Azt hittem, hogy a repülőgép hangja felszállás előtt, bemelegít, gondoltam én. De aztán kiderült nem az, mert máshol, többszáz kilométerrel odébb is hallom. Egyszerűen nem tudom hogyan kell megállapítani, hogy a fülem játéka ez, vagy valós kintről jövő. Néha elhalkul pár másodpercre, aztán hallom újból. Ha nyitva van az ablak, akkor a kinti zaj miatt nem hallom, vagy ha a tévé megy, vagy ultrahangos diffuzor (fehér zaj), egyik mellett sem hallom. Tudni kell rólam, hogy cseng a fülem is non stop, emiatt is gondoltam, hogy ez a mély búgás is tőlem jön. Tényleg nem tudom, hogy kell utánajárni, vagy megmérni valamivel, bárcsak eltudnám dönteni, hogy szervi probléma vagy tényleg kintről jön.
2021. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 Rikimaru81 válasza:
Szerintem erős elektromágneses hullámok, mintha áthatolna mindenen mint egy radar.
2021. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:

Van olyan esetleg, aki távoli harangozásszerű magasabb hangot is hall mellé? Azt nagyjából gyerekkorom óta hallom, de most, hogy elkezdtem hallani a zúgást, olyan, mintha összetartoznának. Rá egy évre az élettársam is hallja már. Általában egyszerre halljuk intenzívebbnek.

Valaki szerint vmi kozmikus dolog lehet. Nekem fogalmam sincs.

2021. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

Tavaly nyár óta én is hallok egy mély búgást. Ahogy korábban leírták pulzál, kb. 4-8 másodpercenként, néha lebeg.


Egy online hanggenerátor segítségével próbáltam olyan hangot generálni, amely egyezik azzal, amit hallok, kiderült, hogy a frekvenciája szinte pontosan 35Hz (plusz mínusz 2 Hz).


Pár hónappal később a telefonom mikrofonjával felvettem a fürdőszobai ventilátor hangját és spektrogramot készítettem belőle, és kiderült, hogy van egy nagyon erős 35hz-es komponense, mert a tengelye nincs elég jól centrírozva. Viszont ez a ventilátor csak akkor zúg, amikor a lámpa fel van kapcsolva, tehát, amikor vécézek vagy fürdök. Illetve tavaly nyáron hosszú ideig járattam (egész nap), hogy a kánikula után meleg levegőt kifújassam a lakásból.


De a búgást akkor is hallom, amikor nem megy a ventilátor vagy ha nem is vagyok itthon, hanem máshol vagyok egy csendes helyen. Simán elképzelhető, hogy ez az erős 35Hz-es komponens kiütötte azt a halló idegsejtcsoportot, amely ezen frekvencia érzékelésért felelős, azaz halláskárosodásom lett tőle, így akkor is kisülnek, amikor nincs is stimulus. Tekintve, hogy a hallósejtek nem regenerálódnak azt hiszem ezzel a hanggal együtt kell élnem az életem hátralévő részében.


Simán előfordulhat, hogy a többieknek is ez lehet a probléma gyökere: munkahelyi vagy más zajártalom miatti alacsony frekvenciás halláskárosodás. Ugyanis ilyen erős mély hangú ventilátorok sok helyen, pl. munkahelyen is lehetnek.

2021. márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt hallom most is. Ezért felhangosítom, a tv-t. Este, lehet nem lessz alvás. Először, azt hittem repülő, de valami más. Komárom-Esztergom megyei kisvárosban lakom. A Hamburg-Kiel Bundesliga 2 meccs most valamennyire elnyomja.
2021. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!