Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a furcsa, nagyon...

Mi lehet ez a furcsa, nagyon mély, alig hallható, mégis erőteljes zúgás, amit már napok óta hallok késő éjszakánként? Mintha egy repülő zúgna a házunk felett, de se nem közeledne, se nem távolodna, hanem mindig egyenletesen zúgna.

Figyelt kérdés
Budapesten a XI. kerületben lakom, és már 3. éjszaka, hogy érzem. A hallható tartomány és az infrahangok határán lehet, mert bár alig hallani, mégis úgy érzem, hogy a dobhártyám majd beszakad olyan erősen remeg.

2013. márc. 1. 03:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 Ildikó3 válasza:
Nem okozza szellőzés, nem okozza semmi házi kisipari dolog. Ezt nagyon nagy dolog okozhatja, és a földet rezgeti be. Ezt érezzük és ez a rezgés berezget mindent ami a földdel érintkezik, én ha erős, érzem is a lábammal, az ágyban legerősebben, a rugók vibrálása miatt. A ágy zúg a fejem alatt, lehetetlen aludni, mikor felerősödik. Zárt térben azért hangos, mert itt nem a hang terjed messzire valahonnan, hanem maga a föld rezgése, és berezonál a ház és minden, ami benne van, és ezt halljuk aztán hangként, mintha egy hangszer belsejében ülnénk. Semmilyen házi szigetelés nem használ, hiszen nagyon hosszú hullámról van szó, ami mindenen áthatol. Tehát aki nem hallja, annak a koponyáján is áthatol és károsítja az agyat, de tud aludni egyelőre, mert még nem régóta károsodik, hallani nem hallja. Mi, akik halljuk, nem tudunk pihenni és ebbe sokkal előbb belehalunk, vagy öngyilkosságba menekülünk, ha nem tudunk elköltözni. Így jártak már sokan világszerte és senkit se érdekli a bajunk. Viszonylag kevesek baja az összlakossághoz képest. Engem is lehülyéznek és bolonddá nyilvánítanak a környezetemben, hiába vagyok olvasottam, okosabb náluk, a hivatallal ugyanez a helyzet. Mindenki nézzen utána, olajfúrás, bármi, ami a földet rezgésbe hozhatja fúrás, vagy napkollektor van-e a környezetében. A trafó rezgést ad át a földnek, és nem kell azt hinni, hogy ott valami hangosan zúg, azt fogják mondani, hogy alig zümmög, ami igaz, de a rezgést átadja a földnek és ez a rezgés válik hanggá, ahogy a hangunk is rezgésből származik, mint minden hang. Tehát teljesen normálisak vagyunk, nem hallunk szuperül, csak normálisan, ezek az infra hangok keverednek és átcsapnak hallható tartományba, 38-44 sőt volt, ahol 80 herzbe. Tehát bőven a húsz fölött vagyunk, a hallhatóság határa. Van, hogy itt tartózkodik, egy nap volt ilyen nálunk, de csak kint, bent hallható volt, kint természetesen halkabb, nem teljesen zárt tér, ezért. Akkor mintha megbökték volna állandóan a dobhártyámat, rettenetes rossz érzés volt az is, de legkínzóbb számomra a zengése. Attól rosszul is vagyok, hányingerem van és általános rosszullétem. Senki de senki nem segít rajtunk, követelnünk kell. Ahogy a kínai oltásosok csoportot szerveztek és már megkapják a harmaidik oltást, úgy kell nekünk is kiállni az egészségünkért és életünkért, pláne, hogy aki családtag nem hallja, annak is idővel károsítja az agyát, szívét és emésztőrendszerét. Ezekre hatnak az infra hangok, el lehet olvasni a neten. Mégse vesznek komolyan bennünket, mert nem ismerik el, hogy elsinkófálták a szigetelésre való pénzt. Ez van. Én már nagyon betege vagyok. Nem természetes hang, ember csinálja. Még egy dolog lehet, az a műholdakról való infrahang kibocsájtás, mert ezzel mélyre lehet a földbe lehatolni és kutatni olaj, gáz után, inkább olaj után kutatnak. Nálunk pl. most a környékben tavaly kezdtek lakott településen olajat fúrni. És ezek nem a régi technológiák, kisebb fúrótorony, de a rezgés messze elhat, de lehet, hogy csak műholdról bombázzák infra hang kereséssel, merre található még, hol fúrjanak még. Erre se gondol senki rajtam kívül sajnos. Tehát csakis energetikai technológia után kutassanak, nap, szélerőmű, olaj, gázfúrás, vagy ennek keresése infrahanggal. Minden segítséget szívesen veszek, mert már normális létemre teljesen beleőrülök. Most is vízesés suhogáság, csobogását hallgatom, amit netről vettem le. Másképp egész nap csak üvöltenék, sírnék, így csak éjjel. Akkor ez se használ. Aki meg tudja fizetni és ki tudja próbálni, hogy erre a furcsa hangra jó-e a quiet one spéci füldugója, ami mikrofonnal érzékeli a hangot és ezzel ellentétes hanghullámot ad le, és ezzel kioltja a káros hangot, szóljon. Nem tudom megfizetni, kétszát euró, neten lehet csak megrendelni és hat hétig utazik Lengyelorszából. Viszont azt is olvastam már, hogy hirtelen hangokat nem semlegesít elég jól, és negyven hz alatt se érzékel, ezt a furcsa, nincs meghatározható forrása hangot meg nem tudom, érzékeli-e. akinek van már ilyenje, ha megosztaná a tapasztalatát, életmentő lenne. Ha jónak bizonyulna, inkább koplalnék, de megvenném.
2021. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 Ildikó3 válasza:
Nem, nem munkahelyi ártalom, a hallása nem károsodott, teljesen normális, amit mért, az pontos, 38-46 sőt van, ahol 80 hz is lehet a hangja. De legtöbbször a 38 körüli és negyven egynéhány körül van. Sajnos a hullámot semlegesítő quietone füldugó negyventől működik a gyártó szerint. Állandó zajra lett kifejlesztve, horkolás, kinti közlekedés zaja, hirtelen zajokra nem igazán reagál szerintük, köhögés, tüsszentés vagy más impulzív zaj. Ez is elhallgat és megújul, ezért nem tudom, bemérné-e. Nagyon drága és nem is tudok neten vásárolni, kétszáz euró, de inkább koplalok, ha megtudom, hogy erre használ, az életem többet ér. Ipari erőmű, nap, szél, vagy olaj, gáz fúrása okozza, esetleg műholdról egy területen infra hanggal keresik az olajat, mert ez mélyen behatol a földbe, hosszú hullám, ezért nem tudjuk semmivel kiszűrni, nincs olyan hosszú, vastag füldugó. Keresztül meg mindenen, károsítja a nem hallóknak is az agyát, emésztőközpontot és keringési központját, idővel meg fognak mind betegedni az emberek anélkül, hogy tudnák, hogy a hosszú évek során elszenvedett általuk nem is hallott zaj okozza. De addigra mi, akik halljuk, már bevégeztük. Sokan lettek öngyilkosok, mert elköltöni nem volt módjuk, és már ezt az állandó kínt a fejükben nem bírták elviselni, megzavarja a viselkedést is, ezért használják pánikkeltésre rendőrségen oszlatáskor a hangágyút, nem hallható infra hang, amitől szétszalad mindenki fejetlenül, vagy őrjöngeni kezd a furcsa kínzó érzéstől és menekülni fog végül.Én már közel vagyok az öngyilkosság gondolatához, sajnos kinevetnek bennünket, nem hisznek, még azok se, akik régóta ismernek, és tudják, hogy nem vagyok bolond. A hivatal meg pláne érdekelt, hogy bolonddá tegyen. Kiderülne, hogy az ipari szigetelés ára valakik zsebében landolt.
2021. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 Ildikó3 válasza:
Nem okozzák gyárak, mert amikor nem dolgozik gyár, akkor is hallható, nincs benne semmi szünet, mindig egyforma, csak az erőssége változik. Soha nem szünetel, ez a lényeg. Néha halkabb, ezért esetleg egyesek nem hallják, de akkor is van. Berezgetik a földet, sokan keresnek műholddal infra hanggal olajat, gázt is, nálunk is van már ősz óta naperőmű, kb. azóta hallom. Nem érzékelek infra hangokat, megmértem a hallásom, ötvenes nőnek megfelelő, tehát a nagyon magas hangok már kezdenek elveszni, 12 ezer hz ig hallok. Egy ember húsz és húszezer közt hallhat, ha nem szuperlény, csak ember. Viszont sokaknak tényleg nem túl jó a hallása, de még többeknek jó, csak nappal elnyomják más zajok, éjjel meg sajnos szinte alig tudok olyat, aki nem nyugtatókkal alszik. Még elég fiatal is, amin meglepődtem. No, ők az első pár órában, kettő körül még ébreszthetetlenek. Ez a magyarázata. Most is hegyi folyó hangját zúgását hallgatom, különben csak üvölteni bírnék és sírni, de már éjjel ez se használ ha beerősödik és kettő körül, ma egykor beerősödik és onnan nincs alvás, esetleg ha vissza halkul akkor még egy kicsit elszundítok, de ez nem rendes pihenés, már belepusztulok és a környezetem kiröhög, mikor kínomban sírok. pedig ártani fog mindenkinek, de nem is tudják. Stresszt fognak megállapítani a betegségük okaként, keringési betegség és emésztési problémák lesznek. Ami igaz is, ez egy stressz az agynak, mert a koponyán és testen áthatol. állandóan izgalomban tartja az agyat, főleg aki még hallja is, nem tudok soha ellazulni. Ez az állandó suhogás is már idegesít, de mégis jobb, mint a zúgás, de hogy ezután ebben kell élnem életem végéig, borzasztó, pedig így lesz, van, ahol hatvan éve megy már. Csak energetikai rendszer és infrahangos földpásztázás lehet szerintem az oka. Sose tudom meg, hogy mi. Előbb meghalok sajnos. De tudniuk kell, hogy nem szuper képességűek, csak normálisak, az a nem normális, aki nem hallja.
2021. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 Wadmalac ***** válasza:
100%

"sokan keresnek műholddal infra hanggal olajat, gázt is"


Radarral. A műholdak űrben, vákuumban vannak, semmiféle hang nem terjed.

A radart meg nem hallja az ember, mert az rádióhullám.


"az a nem normális, aki nem hallja"

Khm.

2021. aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 Ildikó3 válasza:
Nagy energetikai központ tud ilyet csinálni, óriási trafó naperőműnél, vagy infra hangos műholdas olajkutatás, vagy szélerőmű, ha képes a turbina berezgetni a földet. A szigetelést elsinkófálják, a pénzt elteszik, mi meg beledöglünk, akik nem tudunk aludni tőle.Hivatal ezért soha sehol egy országban se vizsgálja ki, mert mi kisebbség vagyunk, akik képesek hallani is a rezgést.
2021. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 Ildikó3 válasza:
Pedig van infrahangos olajkeresés és a környékünkön tavaly kezdtek lakott helyen olajat fúrni, hiába panaszkodtak az ott lakók. Mindenképp olyan, ami állandóan működik, nincs benne soha szünet, csak az erőssége változik. Normális a hallásom, és normális, hogy halljam, a beteg, idős szomszédasszonyom is hallja, tehát nem kell szuperképesség hozzá. A rezgés pedig szintén érezhető a padlón is, de főleg az ágyban fekve, mert a rugók felerősítik a matracban. De a széken ülve is érezni. Nem olyan erős, mintha rángatnák alattam, hanem vibrálás fut rajta keresztül sűrű hullámokban, sűrűbben, mint ahogy a hang hallható, tehát a hang jó része a fülemnek elvesz, csak a hallható tartományt hallom, de erős, mert a 30 herz alattit már nemigen jól hallja senki sem, húsztól húszezerig hall egy szuper jó hallású fiatal, én már csak 12 ezerig, ötvenesnek megfelelően. Tehát a hallásom jó, a zajhallásom az igaz, hogy mindig kiváló volt, fiatal koromban munka előtt mérték kötelezően, nagyon jónak mondták. De senki se rezgetheti folyamatosan a házainkat, a földet alattunk, csak mert nem akarják megcsinálni a drága ipari szigetelést. De nem lesz ország, ahol ezt elismerjék sajnos.
2021. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim válasza:
100%
Furcsa. Csak az egyik fülemmel hallom.
2022. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim válasza:
Mindenhol hallom egyébként, kipróbáltam. Egyik fülem búg a másik sípol. Tuti idegrendszeri probléma nálam.
2022. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!