Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Isten avagy ősrobbanás?

Isten avagy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy szerintem melyik az igaz, habár majdnem minden érv az ősrobbanás (evolúció stb.) mellett szól. De ha ez így van, akkor az az anyag (energia) ami az ősrobbanás előtt egy picike pontban volt az hogyan került oda? Mi "indukálta" az ősrobbanást hiszen azt nehezen tudom elképzelni, hogy a semmiből hirtelen létrejött egy egész világegyetem. El tudná magyarázni nekem ezt valaki tudományos érvekkel?

2014. ápr. 13. 13:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ezek a valláskárosultak kérik a f#szt az élettől.

Ide is csak az alázásért járnak, valamiért ez jól esik nekik...

2014. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:

80-ra:

Gondolj bele: Annak idején az égbolt egy sötét pontjára irányitott távcsővel (ha jól emlékszem a Hubble-val) rendkívül hosszú idő után sikerült néhány fotont "befogni". Azaz 10^10-en fényév távolságból a mai eszközeink erre képesek. Ha létezik a multiuniverzum, a távolságok nagyságrendekkel nagyobbak. Akár évszázadok, évezredek eltelhetnek, hogy ugyanez sikerüljön (azaz nem csak néhány hétig kellene a távcsövet egy pontra szegezni). Tehét ilyen jellegű bizonyíték egyhamar nem lesz. Amivel bizonyítani lehetne, ha a sötét energiát nem antigravitációként, hanem gravitációként modeleznék. Ilyen model még nem született.

Einstein felállitotta az ált. rel. egyenletét, majd bevezetett egy ~2/3-os kozmológiai állandót, s ezzel a mai tudomány "letudta" a sötét energiát.

2014. nov. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:

"Ha létezik a multiuniverzum"

Annak pont az a lényege, hogy az egyes univerzumok nincsenek összekötve: magyarán nem lehet átmenni, nem jut át még a fény sem, sem semmi más anyag vagy sugárzás.

Egyedül a gravitáció lehet, hogy esetleg átjut... de ahhoz, hogy ezt ki tudjuk mérni, nagyon pontosan ismerni kell a mi teljes univerzumunkat, ettől pedig még igen távol vagyunk.

2014. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:

93-ra:

Vannak különböző elméletek. Van olyan multiverzum elmélet is, mely szerint más univerzumokban esetleg egészen más fizikai törvényszerűségek érvényesülnek, mint a miénkben.

Eléggé "elrugaszkodottnak" tartom, de miért ne. Pl. antianyag, vagy akár az a "valami" amit ma sötét anyagnak nevezünk. Akár létezhetnek más dimenziók (egyes elméletek 11 dimenzióról beszélnek). Ez esetben tényleg nincs "összeköttetés".

Univerzumunk ~68-74 %-a a sötét energia. Semmi bizonyíték nincs arra, hogy ez is a nagy bummnál keletkezett. Ráadásul az első néhány milliárd évben a tágulás lassult. Akkor hol volt a sötet energia? Egyetlen logikus magyarázatnak tűnik, hogy kezdetben az univerzum anyagának gravitációja lassította a tágulást, később azonban a "külső gravitáció" ezt legyőzte (ahogy "közeledtünk" a többi univerzumhoz), s innen a gyorsulás.

Azaz nincs sötét energia, nincs antigravitáció, csak gravitáció.

2014. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:

Nem rossz elképzelés, de a gravitáció csak 3 dimenzióban csökken négyzetesen. Ha több, kiterjedt nagyságú dimenzió van, akor még durvábban - tehát távolra már alig hat.

Így azért nehezebb lenne a dolog.

2014. nov. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:

Maradjuk a 3-nál, illetve + idő, 4-nél (a 11-et úgyis csak néhány elmélet matematikai bizonyítására próbálják használni). Ezeseben, ha a multiverzumot úgy képzeljük el, mint a galaxisok rendszerét, csak jóval hatalmasabb méretben, úgy a környező -akár végtelen számú- univerzumok gravitációs hatása a négyzetes csökkenés ellenére is befolyásoló lehet.

Bár ilyen model még nem készült, a sötét energiát "külső" gravitációként modelezve érdekes megállapításokat lehetne tenni.

Egy időben Stephen Hawking is pedzett hasonló feltételezést, bár nem kapcsolta össze a sötét energiával.

2015. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
46%

"Ezeseben, ha a multiverzumot úgy képzeljük el..."



igen, képzelitek el. ennyi.

2015. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
Akerka, megint látogatás van az intézetben?
2015. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:

Nos Aquerka, igen.

Vannak különböző hipotézisek (elképzelések, feltételezések), melyeket fizikusok, matematikusok, csillagászok az újabb és újabb felfedezések birtokában igyekeznek igazolni, de talán évszázadoknak kell eltelni, hogy azt mondhassuk, hogy igen, ez az igazi. Mindaddig ezek hipotézisek. Ennyi.

2015. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:
46%
Isten
2015. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!