Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Isten avagy ősrobbanás?

Isten avagy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy szerintem melyik az igaz, habár majdnem minden érv az ősrobbanás (evolúció stb.) mellett szól. De ha ez így van, akkor az az anyag (energia) ami az ősrobbanás előtt egy picike pontban volt az hogyan került oda? Mi "indukálta" az ősrobbanást hiszen azt nehezen tudom elképzelni, hogy a semmiből hirtelen létrejött egy egész világegyetem. El tudná magyarázni nekem ezt valaki tudományos érvekkel?

2014. ápr. 13. 13:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:
6%

előző 2 hsz:


mivel bizonyítjátok állításaitokat?

2014. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 anonim ***** válasza:
93%

Pl. azzal az analógiával, hogy egy hintát ha meglöksz, akkor az egy darabig felfelé megy, majd megáll, és elindul visszafelé. A te elméleted szerint a hinta amikor eléri a felső holtpontot, akkor "minden energiája kimerül". Csakhogy az a fránya hinta elindul visszafelé a holtpontról... Mégis, ha kimerült minden energiája, akkor honnan veszi a visszaindulásához szükséges energiát?


Ugyanígy, egy oszcilláló világegyetem sem merül ki minden energiájából, csupán az oszcillációját okozó energiák pillanatnyi egyensúlyba kerülnek.


A Nagy Bumm pedig csak egy modell - de a rendelkezésre álló ismeretek és tények alapján az eddigi legjobb és legpontosabb modell, ami leírja univerzumunk születését. Nem feltétlenül biztos, hogy valóban így történt - de mivel jelenlegi ismereteink szerint nincs jobb modell, elmélet, ezért ezt fogadjuk el legjobbnak, a valósnak.


Ha adsz egy jobb modellt, ami több szempontból megfelel a valóságnak mint a jelenlegi, biztosabb, pontosabb prognózist ad a jövőbeli eseményekre, és pontosabban foglalja magába a jelenlegi ismereteket, akkor az a modell lesz elfogadottabb. De jelenleg ilyen hiányában marad a Nagy Bumm elmélete, mint legjobb modell univerzumunk születésére.

2014. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/107 anonim ***** válasza:
0%

a hinta akkor perpetum mobile? ennyit erről.


no persze ha a természeti törvényeket semmibe vesszük akaratilag (mert nem tetszenek nekünk), akkor Benjamin Button élete is valóság lehet.

2014. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/107 anonim ***** válasza:
0%

"Ha adsz egy jobb modellt"


ezt a "modellt" már megkaptad, de nem ízlik neked : Isten.

2014. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:
63%

Honnan veszed, hogy az univerzum perpeetum mobile? Honnan veszed, hogy nem kaphat kívülről energiát?


Istennel annyi a probléma, hogy semmilyen predikciót nem tudsz alkotni vele a jövőre nézve. Egyébként sem igazolható a léte. Igaz, hogy cáfolható sem, de ettől még nem kap értéket a tudományban. Ennyi erővel a láthatatlan rózsaszín egyszarvú ténykedésében is ugyanúgy hihetnél, mert annak létére is ugyanannyi tudományos bizonyíték létezik, mint Isten létére.


Egyáltalán, miért muszáj nekem minduntalan ugyanazokat a tökfelesleges köröket lefutnom a hívőkkel?

Tudod mit, legyen Isten, és szent a béke, oké? Csak menj át a vallás rovatba inkább, mert Isten nem a tudományok közé tartozik. Ott nagyobb sikered lesz az ilyen magyarázatokkal.

2014. máj. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 anonim ***** válasza:
10%

"Honnan veszed, hogy az univerzum perpeetum mobile? Honnan veszed, hogy nem kaphat kívülről energiát?"



ha kap márpedig kap energiát, azt Istentől kapja. Az Ő szava tartja fenn a mindenséget.


"Istennel annyi a probléma, hogy semmilyen predikciót nem tudsz alkotni vele a jövőre nézve. Egyébként sem igazolható a léte."


és 1 festményt bámulva nem igazolható a festő léte?

az eszkatológiáról meg nyilván hallottál.



"Igaz, hogy cáfolható sem, de ettől még nem kap értéket a tudományban."


abban a "tudományban" ami HALLANI SEM AKAR a létéről? (h a Vele való személyes kapcsolatról ne is beszéljek)



"Egyáltalán, miért muszáj nekem minduntalan ugyanazokat a tökfelesleges köröket lefutnom a hívőkkel?"



mert meg akarunk menteni. de ha te nem akarod....

2014. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/107 anonim ***** válasza:
62%
Nem akarom. Menj a vallási rovatba istenesdit játszani. Ott elnézik a bugyutaságod, mert hasonszőrűek.
2014. máj. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/107 anonim ***** válasza:
18%

"Nem akarom"


tiszteletben tartom a szabad akaratod. és köszönöm őszinteséged ("nem akarom")

2014. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/107 anonim ***** válasza:
84%
Ne a szabad akaratom tartsd tiszteletben, hanem a tudomány eredményeit. Azzal mindketten sokkal többre megyünk.
2014. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 Corroded2012 válasza:
2%
Ősrobbanás az holt biztos,hogy nem volt!A termodinamika törvénye nem azt irja le véletlen,hogy :Anyag nem jöhet létre és nem nem semmisülhet meg csak átalakulhat...És az ősrobbanás elméletet is csak kitalálták,hogy legyen valamit a tankönyvekbe irni...(mellesleg én a 6 napos teremtésba hiszek)
2014. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!