Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Isten avagy ősrobbanás?

Isten avagy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy szerintem melyik az igaz, habár majdnem minden érv az ősrobbanás (evolúció stb.) mellett szól. De ha ez így van, akkor az az anyag (energia) ami az ősrobbanás előtt egy picike pontban volt az hogyan került oda? Mi "indukálta" az ősrobbanást hiszen azt nehezen tudom elképzelni, hogy a semmiből hirtelen létrejött egy egész világegyetem. El tudná magyarázni nekem ezt valaki tudományos érvekkel?

2014. ápr. 13. 13:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:
0%
az ateistáknak mindegy milyen tévedés az elméletük, lényeg, h véletlenül se gondoljanak Istenre. bírom mikor tudományosnak, és főleg tényként akarják beadni az evolúciót.....
2014. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Corroded2012: Nem, nem csak kitalálták. Van egy szép elmélet, az általános relativitás elmélete. Eszerint a világegyetem nem feltétlenül statikus. Ezt Einstein a kozmológiai állandóval ellensúlyozta. Ugyanakkor Hubble felfedezte a róla elnevezett törvényt, miszerint a távoli objektumok (galaxisok, galaxishalmazok) minél messzebb vannak, annál jobban el vannak tolódva a színképvonalaik a vörös irányba. Ezt a távolodásuk okozza. Erre a legépeszűbb modell, hogy akkor valamikor régen igen közel voltak egymáshoz. Itt kiderült, hogy egy belga pap, Georges Lemaitre már ezt elgondolta, sőt, le is vezette. Végül Gamow és Adler ebből sikeresen meghatározta az univerzum anyagösszetételét.

Jelenleg az Ősrobbanás modelljének nincsen versenytársa a világ keletkezésére vonatkozó egyéb elképzelések között, de persze, ha van bármelyikre legalább ilyen erősségű és mennyiségű bizonyíték, azt szívesen megvitatják a kutatók veled.

Ellenben az, hogy miben hiszel, tudományos szempontból irreleváns.

2014. máj. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 Tom Benko ***** válasza:
100%
@aqer: Tévedés. Ha lenne bizonyíték bármelyik istenre, elfogadnánk, csakhogy nincsen. Az evolúcióra viszont van.
2014. máj. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 anonim ***** válasza:
5%

az evolúció-kitalációra milyen bizi van?

Isten léte nyilvánvaló. csak nézz körül....

az univerzumnak ugyanúgy van alkotója, mint a festménynek festője....

2014. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 Tom Benko ***** válasza:
96%
@aqer: Már írtam, és mások is írták. Evolúciós algoritmusok, fosszilis sorok, megfigyelt evolúciós lépések, tenyésztés. De visszakérdeznék: bármilyen istenre milyen bizonyíték van? Az Univerzumnak meg nincs alkotója. Egészen pontosan teljesen felesleges feltételezni, mert nem ad választ semmire.
2014. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/107 anonim ***** válasza:
32%
44/ Vigyázz mert téged is lassan rokkant nyugdíjassá százalékolnak!Na most gyűrd egybe az egész kiírást beledobod egy képletbe és kész is a matek mindenkinek!Mert senki se tudja a választ:)!Akármilyen ateista is bárki,de mégis hívő!Csak az ateisták Istene,Kopernikusz,Einstein,stb..A te istened az Isten,te nem adtál neki nevet,és a tudomány újabb és újabb "Isteneket" teremt,aki adja a nevét hozzá és benne kell hinni!Szerintem ez a legegyszerűbb válasz.
2014. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
3%
előző! teljesen igazad van. az ateizmus is vallás. hitrendszer. az evolúció, és az abiogenezis is hiten alapul.
2014. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:
100%

#47: Mi is az ateizmus? A hitrendszerben való hívés hiánya. Ezt nehéz lenne egyfajta vallási irányzatnak nevezni...


Az abiogenezisre valóban nincs kézzelfogható bizonyítékunk, egyelőre. Így ez valóban inkább amolyan hit alapú dolog marad, amíg nem bizonyul az ellenkezője.


Az evolúció folyamata viszont körbevesz minket, a nap minden pillanatában működik. Ráadásul nem csak az élővilágban, hanem az eszközeink, gépeink, műszereink terén is. Attól hogy Te ezt nem érted, nem látod át, nem tudod felfogni vagy elfogadni, attól még az evolúció folyamata egy mindennapos dolog marad, nem pedig hit kérdése.

2014. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
27%
Hát persze,ott voltunk akármelyik ilyen-olyan teóriáknál?Ezek a kérdések mindig is vitához vezetnek,mert nem tudjuk az alapját,aki tudja emelje fel a kezét!!Jé, nem látom a kezeket:)!Körülbelül ennyit látunk az ősrobbanásból is!Max. egy számítógépes modellt és Isten megáldjon,le van tudva ezzel!Mi meg bambán elfogadjuk tényként!Érdekes kérdések ezek nagyon,mert ki az akit nem érdekelne?Most perpillanat ezt kell elfogadnunk,hogy a semmiből lett a valami!Ott az evolúció is,hogy honnan származunk?Egy árva levezetést nem láttam még,csak a neandervölgyiről,azt jött a homo sapiens és kinyiffantotta.Tehát a tyúk volt előbb vagy a tojás?:)Lehet vitázni és saját elméleteket gyártani,mert az tényleg jó.Te egyszerűen Isten művének hívod ezeket a megmagyarázatlanul maradt dolgokat,én továbbra is keresem,de ha mindenki ugyanazt írja,akkor ezek szerint úgy is volt.Amit egy régész,csillagász szépen elmagyarázott és lejegyzőkönyvezték tudományos törvényként!Itt sokan be is tartják,de a törvények állandóan módosulnak!Dinó kipusztulásra is hány elmélet volt már:),ha a generációkat egymás mellé állítanánk és megkérdeznénk tőlük ezt, szétszednék egymást!Most ez van!20 év múlva megint más lesz...Volt egy kérdésem nekem is,hogy mennyi a fénysebesség+1?Tudod mi lett a vége a vitának,az hogy megoldottuk,hogy ez a legnagyobb szám,egyszóval a fizikai számok valós értékének a végtelenjét.Ez például nekem is megfelelő!Kérdezi a 8 éves lányom,hogy mennyi falevél van az erdőben?Mondom,ahány fűszál a réten és mennyi fűszál van a réten?Annyi,amennyi hangya a bolygón.És abból mennyi van?Ahány homokszem a tengerparton.És abból...-ahány csillag az égen.és abból?ahány vízcsepp az óceánban...számolja meg akinek van kedve hozzá:D!Ő felfogta,hogy miről beszélek,de más nem:)!
2014. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
56%
48/ egymásra írtunk bocs!
2014. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!