Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Isten avagy ősrobbanás?

Isten avagy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy szerintem melyik az igaz, habár majdnem minden érv az ősrobbanás (evolúció stb.) mellett szól. De ha ez így van, akkor az az anyag (energia) ami az ősrobbanás előtt egy picike pontban volt az hogyan került oda? Mi "indukálta" az ősrobbanást hiszen azt nehezen tudom elképzelni, hogy a semmiből hirtelen létrejött egy egész világegyetem. El tudná magyarázni nekem ezt valaki tudományos érvekkel?

2014. ápr. 13. 13:16
 61/107 anonim ***** válasza:
0%

sceptic úgy látszik saját (ateista) vallásod mibenlétével sem vagy tisztában.


ateista spanjaid is vallásnak nevezik hitrendszerüket !

2014. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:
0%

Én egy mélységesen vallásos hitetlen vagyok; ez egy új vallásféle.

"Albert Einstein"

2014. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:
100%
De tudod mit? Lépjünk tovább. Nevezzük vallásnak az ateizmust. Mi fog ettől változni? Mi vesz más irányt ettől a szemlélettől?
2014. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 anonim ***** válasza:
0%

az, hogy az ateizmus létjogosultsága bizonyíthatatlan. akárcsak összes tétele. tehát hinni kell benne, bizonyíték hijján.


az ateizmus : Isten létét elfogani nem akaró ember kitalációja a saját léte és az őt körülvevő világ létezésének megmagyarázására.

2014. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 anonim ***** válasza:
0%

Végül egy idézet az Evolúciótól Teremtésig c. könyvből (szerző: Jobe Martin, dr. Henry Morrist idézi):


„A kezdet kezdetén létező ismeretlen vegyületek

ismeretlen, már nem létező folyamatok által

ismeretlen, ma már nem létező életformákat hoztak létre,

amelyek

ismeretlen összetételű légkör alatt,

ismeretlen óceáni őslevesben

ismeretlen időben és helyen

ismeretlen szaporodási módszerekkel új életet hoztak létre.”


Aki az evolúció fenti ismeretlenjeinek akármelyikére megismételhető, tudományos kísérletekkel bizonyítható magyarázatot ad, az kezdhet öltözni a Nobel-díj átadó ünnepségére!

2014. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 A kérdező kommentje:

na úgy néz ki elég hosszú vita alakult ki úgy hogy kénytelen vagyok már írni valamit.


Kezdeném azzal hogy az ateizmus egy vallásirányzat. Ne haragudj de ekkora baromságot még életemben nem hallottam. Ne keverd össze a Hit és a Vallás fogalmát. Sokszor nem kapcsolódnak össze. Pl. ha hiszel valakinek az igazában az már vallás?


Tényleg rengeteg bizonyíték van az evolúcióra és az ősrobbanásra. pl. ez egy nagyon jó oldal: [link]

Istenre is vannak "bizonyítékok" , de ez a bizonyíték inkább abból fakad hogy valamit nem tudunk megcáfolni. Te is csak azért hiszel benne mert amikor imádkozol akkor egy jó érzés árad szét benned (tudom mert én is voltam hívő és azt is milyen nehéz ráeszmélni hogy amiben addig éltél nem biztos hogy igaz). De ez az érzés hogy Isten veled van ezt nem érzi agy iszlám vallású? Vagy egy hindu? Akkor honnan tudod hogy melyik az igazi vallás?


Ja és a keresztények szerint ügye a világ 6000 éves. Akkor mivel magyarázod azt hogy a teleszkópokkal minél távolabbra nézünk annál öregebb a világegyetem? Pontosan 13 milliárd éves? Pl. látnak az Androméda galaxisban egy szupernóvát. Onnan a fény 3 millió év alatt ér ide. Tehát annak a robbanásnak 3 millió évvel ezelőtt kellett lennie.


Eddig tudtommal kb. 100 milliárd ember élt a földön. Jó esetben is kb. 5 milliárd ember megtér (ha a kereszténység a jó vallás). Na ha Istennek az kell, hogy a többi 95 milliárd ember szenvedjen a pokolban akkor gratulálok neki. Ez a szerető Isten? És amikor a zsidók által egy csomó népet leöltek csak mert nem az ő vallásukat követték? Csak mert a zsidók "helyét" egy másik nép uralta akkor meg kellett ölni a nőket gyerekeket mindenkit?


Meg hozol ide pár tudós által kiadott elveket? Nem mondom biztos minden 100adik tudós hisz abban amiben te de a többi 99 meg nem. Most akkor mi is hozzuk ilyen tudós által kiadott iratokat?


Néha gondolkodj el az ellenkezőjén miben hiszel. Én sem 100 %-ig hiszem azt hogy nincs Isten. Még fiatal vagyok lehet később megváltozik a gondolkodásmódon de azért játsz el a gondolattal: Ha kiderül, hogy nincs Isten akkor azt az egy életedet elcseszted annak az irányzatnak a követésével ami nem is igaz? Ez se sokkal jobb mint égni a pokolban.

2014. máj. 14. 20:10
 67/107 A kérdező kommentje:

Ja és még azt is hozzáfűzném hogy a vallás a tudományos dolgokat mindig cáfolta megölte a követőit de később mindig elfogadták.

Kezdjük:

A Föld nem a világ központja. Aki ezt állította anno az túl sok jóra nem számíthatott.


A Föld nem lapos. Nem tudom pontosan hogy az egyház elítélte ezt a gondolkodást de szerintem igen.


Alkimisták. Régen ezeket az embereket is megölték akik ezzel foglalkoztak mert "ördögi dolog".


Aztán a zsidók tiltották az emberek boncolását és így műtétüket is. Ha ez így maradt volna mennyien halnának meg?


Azt szerintem említenem se kell hogy a beteg embereket (epilepsziásokat) is ördögi lelkeknek kiáltották ki, boszorkányégetés stb.


Most az evolúció is egy ilyen dolog de később úgy is belátjátok egyszer hogy igaz csak úgy mint a világ keletkezése.

2014. máj. 14. 20:17
 68/107 A kérdező kommentje:

Végül is szerintem a vallás azért jött létre, hogy az emberek könnyebben eltudják fogadni szeretteik és saját halálukat. És nyugodtan higgy abban amiben akarsz, de ha látod hogy úgy sem fogsz minket ezekkel az "érvekkel" meggyőzni akkor inkább ne írj olyan hülyeségeket, hogy az ateizmus az egy vallás meg stb. Ez már nem a tudományhoz rovathoz tartozik hanem a valláshoz. És nem azért mert a tudomány nem foglalkozik Istennel. Ellenkezőleg. Foglalkozott csak mivel nincs semmi érdemi bizonyítéka ezért nem tudja tudományként kezelni.

És elnézést nekem se így kellett volna feltenni a kérdést, csak simán meg kellett volna kérdezni mi is az az ősrobbanás.

2014. máj. 14. 20:29
 69/107 anonim ***** válasza:
18%

"Ja és a keresztények szerint ügye a világ 6000 éves."



az épeszű ember szerint is !!!!!!!!!!


bizonyítékok:


Az alább felsorolt tények arra utalnak, hogy a föld nem lehet több mint pár ezer éves:


- A föld légkörének héliumtartalma!


- A spirális galaxisok struktúrája!


- Sok megtalált kövületben fennmaradtak puha részek, ez is azt bizonyítja, hogy a föld nem lehet több milliárd éves!


- Radiokarbonos /radiometriás/ kormeghatározási módszerek csupán ezeréves nagyságrendben használhatók / max. 50 000 év/!


- A különböző kormeghatározási módszerek különböző eredményeket mutatnak, tehát nem lehet velük meghatározni a kort.


- „A népese­dés növekedésének rátája stabil, amióta azt jegyzik. Ha az ember a Föld lakóinak jelenlegi 6 milliárdos lét­száma alapján visszaszámol, akkor egy 4 400 éves végeredményre jut. Ennyi ideig tart ugyanis, míg az özönvíz 8 túl­élője erre a hivatalosan közölt létszám­ra szaporodik. Amennyiben az ember már évmilliókkal ezelőtt benépesítette a bolygót, akkor ma négyzetméteren­ként 150 000-enz élnének rajta.


- A bolygók állandóan veszítenek hőmérsékletükből. Ha évmilliárdokkal korábban keletkeztek volna, akkor ma már nem rendelkeznének olyan belső hőmér­séklettel, mint amennyi tudományosan kiszámolható. A Szaturnusz kárt vall gyűrőivel, amelyek folyamatosan eltávolodnak tőle. Ha a bolygó több millió éves len­ne, akkor a gyűrűt képező matéria már rég eltűnt volna.


- A Holdon 10 000 év alatt mintegy 3 cm-es vastagságban rakódik le az űrpor. Az űrhajósok ott mindössze 1,5 cm vastagságban találtak belőle!


- A Hold lassan távolodó mozgásban van a Földtől. Ha viszont már millió éves lenne, akkor már a kezdetekkor túl közel lett vol­na a Földhöz. Ez viszont olyan szélsőséges tengeráradásokat okozott volna, hogy minden élet naponta két alkalommal kipusztult volna.


- A Föld mágneses tere gyengül. A csökkenés mért sebessége alapján ma már réges-régen nem lenne semmi belőle amennyiben csak megközelítőleg olyan idős volna, amint azt az evolúciós teória hívei szeretnék elhitetni.


- A Föld forgási sebessége egy ezred másodperccel lassul naponta. Ebből visszaszámolva, bolygónk egymilliárd évvel ezelőtti forgási sebessége oly sebes lett volna, hogy az ezáltal bekövetkező centrifugális erő folytán a föld- és vízfelületet a világűrbe repítette volna.


- A földalatti olaj rendkívül erős nyomás alatt áll. A kőzetréteg, mely tartalmazza, porózus. Amennyiben az olaj már évmilliók óta ott volna, akkor már régen elszökött volna.


- A tengerek sótartalma jelenleg 3,8 %. A jelenlegi átlagemelkedést figyelembe véve kiszámítható, hogy hozzávetőlegesen 6000 éve került először só az óceánok és tengerek vizeibe. Különben százalékos aránya sokkal magasabb lenne.


- A cseppkőbarlangok sztalaktitjai­ból (a barlang tetejéről lefelé növekvő cseppkőképződmény) vélik bizonyítani az evolúciós tan hirdetői a Föld korát. A Lincoln Memorial épületének alagso­raiban is találhatók mindenesetre ilyen sztalaktitok, de ezek kevesebb, mint 100 éves koruk ellenére több mint 1 méteresre nőttek.


- A legidősebb élő növények a tüs­kés mandulafenyő (Pinia) és a korall­zátonyok. Legfeljebb kb. csak 4 500 esztendősek lehetnek. Miért nem léteznek idősebb növények is, ha a Föld már évmilliók óta létezik?


A föld hosszú korát a kőzetrétegekkel is szokták bizonyítani, ámbár: (további utalások, hogy a hosszú korszakok nem léteztek, illetve hogy a rétegek gyorsan rakodtak le)


- Többréteges kövületek: pl. fatörzs, amelyek több olyan rétegen keresztülhatolnak, amelyek állítólag több millió évet képviselnek!



- A megkövült humusz hiánya, pedig jelen kellene lenniük!


- Az eróziós nyomok hiánya!


- Gátak és szökőkutak nyomai ’több millió’ éves kőzetrétegek között!


- A talált kövületek (amire azt mondják 530 millió éves) mégis pontosan olyanok, mint a ma élő példányok, nem változtak semmit!


- Némely megtalált dinoszaurusz csont némelyike még vérsejteket tartalmaz!


- Olyan rétegekben találtak emberi szerszámokat, amelyek ott sem lehetnének, mivel evolúció szerint még akkor nem élt ember!



- Találtak olyan barlangrajzot (ember készítette) amin dinoszaurusz látható, pedig ’65 millió év evolúció választja el őket’!


- A különböző kormeghatározási módszerek különböző eredményeket mutatnak, nem lehet bennük bízni!



Ez alapján állítást nyert, hogy a föld nem lehet több milliárd éves, csak pár ezer!



tények az evolúció ellen:



- Az élőlényekben megfigyelt változások kizárólag mikro-evolúciós természetűek! /fajon belüli változás/


- Az emberi agy rendkívüli komplexitása, kreativitása, képessége az absztrakt gondolkodásra, nem szükséges az evolúció elméletben említet túlélési törvényhez (egyesek ezt tartják a legfontosabb bizonyítéknak)!


- Annak az esélye, hogy egyetlen fehérjemolekula véletlenül létrejön, 1 a 10243-hoz (ez egy 10-es szám, amit 243 nulla követ). Egyetlen sejt pedig több millió fehérjemolekulából áll össze, tehát bizton állíthatjuk, hogy a véletlen következtében nem jöhetett létre élet. /az evolúció hívők az ellenkezőjét állítják/


- Az ember személyisége, a különböző emberek különböző személyiségének semmi értelme az az evolúció elmélete alapján.


- Az univerzum nem jöhetett létre egyszer csak a semmiből


- Az univerzum mindenütt érvényes természeti törvények szerint működik.


- A föld tökéletessége


- „A Földön található víz kilencvenhét százaléka sós vízű óceánokban van. De a Földön működik egy olyan szisztéma, ami eltávolítja a sót a vízből, majd szétosztja ezt a vizet szerte az egész bolygón. A párolgás elválasztja az óceán vizét a sótól, majd felhőket formál, amelyeket a szél a szárazföld fölé fúj, és így eljuttatja a vizet a növényeknek, állatoknak és embereknek. Ez a tisztító- és ellátórendszer tartja fenn az életet a Földön. Egy olyan rendszer, ami a víz újrahasznosításán és visszaforgatásán alapszik.”


- „A világegyetem nem mindig létezett, volt egy kezdete. Egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta? A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására.”


- „Hogy lehetséges, hogy rengeteg olyan természeti törvényt tudunk felsorolni, amelyek sosem változnak? Miért ilyen rendezett és megbízható a világegyetem?„A legnagyobb tudósokat is megdöbbenti, annyira furcsa ez. Egyáltalán nem szükségszerű, hogy az univerzum bármilyen szabályoknak.” engedelmeskedjen, nemhogy matematikailag leírható szabályoknak.

2014. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó hozzászóló: miért csak 12 %-os vagy? Elég jókat írtál! :)
2014. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!