Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Elmenjünk úgy egy esküvőre,...

Elmenjünk úgy egy esküvőre, hogy semmit vagy csak kevés pénzt tudunk adni?

Figyelt kérdés

A nyáron hivatalosak vagyunk egy esküvőre, ahol a pár pénzt kért ajándékba.

Sajnos nekünk azonban most olyan a családi helyzetünk, hogy csak kis összeget (maximum összesen 2 főre 10 ezer Ft) tudnánk adni, lehet, annyit sem, ez sajnos addig fog kiderülni.


Tudom, mennyibe kerül manapság egy esküvő, az övék is lesz legalább 3-4 millió (ezt mondták), de egyszerűen nem fér most bele.

Arra gondoltam, így üres kézzel nem megyünk el, de akkor meg a párt bántanánk meg...


Ti mit tennétek, elmennétek így vagy sem? Nagyon ciki lenne csak ennyit adni?



2023. ápr. 26. 08:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%
Nem értitek. Szerintem gáz. Ez olyan, hogy meghívlak magamhoz vacsorázni,de írok egy számlát,hogy ennyi volt a kaja...annyi meg a kóla. Ne vicceljünk már! Szánalmas,aki ezért tart esküvőt! 🤣🤣🥳🤞
2023. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Ha meghívsz magadhoz vacsorázni, akkor viszek bort, virágot, csokit. Akármit.


Esküvőre meg ugye szintén viszel nászajándékot, nem üres kézzel mész. De manapság az ifjú pár már nem akkor kezdi a közös életét, komplett felszerelt háztartásuk van. Ezért nem viszek étkészletet, hanem pénzt borítékba. Ajándékba. Nem azért, mert pénzért tartanak esküvőt, hanem mert nászajándék.

2023. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg ennyi ma már egy éttermi költség, minimum 15-nél kezdődik.

Én úgy gondolom, ezt illik kifizetni, de sajnos most nem megy, ezért a kérdés.

2023. ápr. 27. 09:41
 14/22 anonim válasza:
60%
Mind élhetünk nehéz időket, de a saját fogyasztásod illik állni, ha nem akkor ott, akkor utólag, de tőlem kapnának méltó ajándékot.
2023. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
74%
Nem, nem minimum 15-nél kezdődik, hanem 30-nál jól írták az előző kommentelők.
2023. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Nyárig még van idő . Nem tudtok addig fejenként minden hónapban mondjuk egy ötöst félre tenni?

Ha már most kellemetlenül érint ez téged, akkor én a helyedben kihagynám. Lehet keserű ízzel fogtok távozni. Esetleg nem tudtok segíteni az esküvő szervezésében? Díszítés , pakolás,stb?

2023. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 NTBS ***** válasza:
74%
Menjetek el, de addig gyűjtsenek pénzt.
2023. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

Inkább ne.

Bár azt nem értem hogy hogyan lehet így élni,ennyire szegényen.

2023. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%

Te tudod. Ha szeretnél menni, menj nyugodtan. Én alapból nem szertem az esüvőket, a tarhálós esküvőket pláne nem, úgyhogy lehet amúgy sem mennék.

Annyira prosztó dolog ez a fizesd a saját fogyasztásod téma. Aztán a legtöbb ilyen esküvőn kb rántott húsos tálak, meg förmedvény margarin ízű színes-szagos torta a nagy menü. Kösz, de ha ilyet akarok enni, azt megtehtem kb kétezer forintból is. Ha meg harmincért eszem, akkor nem ezt, nem ilyen minőségben. Ettől függetlenül szoktam rendesen pénzt adni mert szerencsére van, de ha mondjuk kínos kolduló versike is jár a meghívóhoz, akkor mindjárt csak fele összeget mint amit eredetileg akartam.

Az tartson esküvőt, akinek futja rá. Aki rászorul hogy a vendégek fizessék a saját kajájukat, az meg ne rendezzen lagzit hanem menjenek el ketten a párjával étterembe, ott aztán nem kell mások kajáját fizetniük. Nyilván a legtöbb ember igyekszik adni valamit, de az abszurd, hogy mondjuk egy 4 fős család akkor fizessen 120 ezret. Régen amíg nászajándékot adtak az emberek, szó sem volt ilyen brutál értékekről. Fel kéne lassan fognia a társadalomnak, hogy ma a lakodalom luxus dolog, és ha meghívnak embereket akkor a párnak kell benyelnie azt a hatalmas mértékű plusz költséget ami van ilyenkor a kaja áraknál. Mi mikor esküvőt tartottunk megmondtuk hogy senki ne hozzon semmit. Se ajándékot, se pénzt. Ha ez anyagilag gondot jelentett volna, akkor nem lettünk volna olyan ostobák, hogy rázzuk a nem létező rongyot a vendégektől remélt pénz kontójára.

2023. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%
Ez a világ baromsága egyébként, hogy a rád eső költségeket, pl. kaja, szállás árát illik állni meg hasonlók. Max. akkor van értelme, ha nem fiatalok, első házasok az illetők. Ha ugyanis azok (tehát fiatalok, első házasság), akkor a szülők szokták állni nagyrészt az esküvőt, tehát akármennyit is adnak a vendégek, az nem a költségek finanszírozására megy, hanem marad teljes egészében az ifjú párnál.
2023. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!