Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire változott meg és...

Mennyire változott meg és mennyire fog még változni az élet Németországban?

Figyelt kérdés

Gimi alatt voltam kinn cserediák programmal 2 hetet és beleszerettem. Azóta sem éreztem magam sehol annyira jól, mint ott kinn és akkor eldöntöttem, hogy kinn szeretnék élni vagy, ha leehtőségem adódik egyszer az életben még mindenképp visszamegyek egy hosszabb időszakra. Ennek 10 éve már és ugye az idő mellett a menekültek, terror cselekmények is kihatottak az ország hangulatára, de kívülről csak azt hallom, amit média nyom egyik-másik oldalról.


Nektek mi a véleményetek egy közepes méretű vagy egy nagyobb német városban, milyen lehet a közhangulat mostanában és pl szerintetek mi várható 4 év múlva? Csalódnék vajon?


2016. okt. 9. 11:11
1 2
 11/12 anonim válasza:

Az elmúlt 2-3 évben a lakásárak eléggé elszálltak, nagyjából másfél-kétszerese az akkorinak egy lakás bérleti díja, köszönhetően a német állam menekültpolitikájának (értsd: jóval a piaci ár fölött veszik ki a magánlakásokat a menedékkérők számára) Ha innét nézzük, akkor várható még, hogy valamilyen formában megemelkednek az adóterhek. Viszont néhány szolgáltatás ára elképzelhető, hogy csökkenni, vagy stagnálni fog, (pl. fodrász) az ezekbe a szektorokba beáramló olcsó munkaerő miatt.

A közbiztonság sem valószínű, hogy jó irányban fog elmozdulni, már most vannak elgettósodott városrészek szinte minden nagyobb városban, ahova sötétedés után már most sem szívesen téved a fehér ember.

2016. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az utolsó pár válaszolónak. Igen, az ilyesmi dolgok érdekeltek. :)
2016. okt. 10. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!