Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy pár, Vanda és Albert....

Atesz2 kérdése:

Van egy pár, Vanda és Albert. Mindkettőnek van saját lakása, és elhatározzák, hogy összeköltöznek - mondjuk - Albert lakásába. Vanda ezután kiadja a lakását. Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg?

Figyelt kérdés
Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg: A., megosztoznak rajta egyenlő arányban; B., Vandának jár, hiszen övé a lakás. C., Egyéb
2020. jún. 1. 09:40
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
84%
Ha közös a kassza, akkor Vandaként közösnek tekinteném ezt a pénzt is. Ha külön kasszán vagyunk, akkor meg fizetnék szépen lakbért a faszimnak, a többit meg elfagyiznám egyedül.
2020. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
70%

Házasság esetén a különvagyonnak számító ingatlan bérleti díja feleződik, közös szerzeménynek számít.

Élettársak esetén ehhez elvben a partnernek semmi köze és kizárólag egyéni megállapodás kérdése.

De ameddig tökéletes a viszony, addig ez nem is szokott emberek között problémát jelenteni, megromlott viszony és pereskedés esetén a bíróság úgy fog dönteni, ahogy leírtam.

2020. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
82%

C: egyéb

Mivel semmilyen körülményt nem ismerünk. Ha Vanda minimálbért keres, Albert meg nettó 400-at, akkor én Albert helyében nem kérném. Vagy ha fordítva van, akkor egyértelmű, hogy Vanda beadja a közösbe.

Az 50%-50% szerintem semmiképp se jó. Közösen használják, ha együtt élnek, ne maguknak gyűjtögessenek külön-külön.

2020. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
20%
"Ha külön kasszán vagyunk, akkor meg fizetnék szépen lakbért a faszimnak" z nagy összeköltözés, hogy fizeted a költségeidet, ÉS lakbért a faszinak. Úgy vágnám ki mint macskát sza.rni a pasast ha albérleti díjat kérne mert együtt élünk.
2020. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
73%

14: és vandát nem vágnád ki, hogy élősködik a pasin, mert nem dobja be a közösbe a bevételét???


Nő vagyok amúgy...

2020. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
86%
Itt nem arról szólt a kérdés hogy a nő beteszi-e a közösbe, ez megállapodás kérdése. A kérdés arról szólt JÁR-E a pasinak a bérleti díj fele, csak mert összeállt a nővel. Hát nem jár.
2020. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Nőként: ok, hogy a lakás a csajé, őt illeti a bevétel. De: ha az ő lakásában élnének, akkor a pasinak lenne ebből csak bevétele.


Szóval én felezném.

2020. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
57%
"Nőként: ok, hogy a lakás a csajé, őt illeti a bevétel. De: ha az ő lakásában élnének, akkor a pasinak lenne ebből csak bevétele." Ami abban az esetben, ha a pasi adja ki a lakást, a pasit illetné. Nem okoz bevételkiesést a másiknak azzal hogy odaköltözik ha közösen fizetnek mindent. Egyszerűen semmi alapja a másiknak hogy elvegye a bérbeadó fél bevételét-ha egyébként közösen fizetik a dolgokat.
2020. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem jár alapból, ezért írtam, h kettejük megállapodásán múlik!


Ha ilyen pimfli dologban se tudnak megegyezni, miért vannak együtt egyáltalán???

2020. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
42%
Jogos a kérdés! Csak nálam próbálkozott olyan faszi, aki úgy gondolta összeáll velem, én meg majd szépen eltartom őt, hisz a "lakhatásért cserébe" igazán elveheti a pénzemet... Eltakarítottam az életemből baromi gyorsan. Egy embert vagyok hajlandó eltartani majd: a gyerekemet.
2020. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!