Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy pár, Vanda és Albert....

Atesz2 kérdése:

Van egy pár, Vanda és Albert. Mindkettőnek van saját lakása, és elhatározzák, hogy összeköltöznek - mondjuk - Albert lakásába. Vanda ezután kiadja a lakását. Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg?

Figyelt kérdés
Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg: A., megosztoznak rajta egyenlő arányban; B., Vandának jár, hiszen övé a lakás. C., Egyéb
2020. jún. 1. 09:40
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
93%

Nem igazán értem a válaszok zömét!

Most az a kérdés, hogy ki mit tart igazságosnak, vagy hogy mit mond a jog? Mert ez a két dolog teljesen ellentétes, ha nem házasok.

2020. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
74%
Mi pont ilyen helyzetben vagyunk a férjemmel. Akkor itt én vagyok Vanda, és a férjem Albert. Ahogy mi csináljuk: én fehéren (tehát adózva) adom ki a lakásomat. A bérleti díjat egy külön számlán kezelem. Abból megy az adó,oda van félrerakva a bérlő kauciója, hogy bármikor el tudjak vele számolni, ha kell. Illetve van egy tartalék-alap is ott a lakással járó kiadásokra. Ha kiadsz egy lakást, és szeretnéd,hogy az jó állapotban is maradjon, akkor igenis szamolni kell vele,hogy a bérlők hajlamosabbak jobban lelakni a lakásokat, gyakrabban festeted,mint ahol laksz, és bármikor adódhat váratlan kiadás. Erre jó, ha van egy tartalék. (Aki itt azt írta, hogy fele-fele, fogalma sincs,mivel jár egy lakáskiadás, ha te azt normálisan leadózva akarod csinálni) Szóval eleve számolok kiadással. A maradék pénz jogilag az én pénzem. Ennek ellenére jócskán ment belőle a férjem (Albert) lakásának a felújítására, járult hozzá új autóhoz, külföldi nyaraláshoz. Nagyon jó tartalék. A férjem sohasem firtatta,mennyit adok belőle a közösbe, de ez kettőnk között soha nem volt kiélezve téma. Mindig meg tudtuk beszélni a pénzügyeket, és ha úgy láttuk jónak, hogy itt most érdemes lenne ehhez a tartalékhoz nyúlni, megtettük. De az is tény,hogy mindketten megfelelően keresünk,a fizetésünkből is tudunk félrerakni. Belföldi nyaralást, akár egy pár napos wellness-szállót is, a fizetésünkből meg tudjuk oldani, ahhoz nem kell, hogy a tartalékhoz nyúljunk.
2020. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
43%
Ja igen: mi közös kasszán vagyunk. Az utolsó voltam.
2020. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
84%

#20: kommunikáció, megállapodás...???


Ha megfordítod a felállást, úgy igazságosnak tartottad volna??

Ha a fszi hozzád költözik, akkor ki tudta volna adni a lakását. Ergo neki elmaradt bevétel, hogy nála éltetek.


Amúgy tényleg elvárható egy pasitól, hogy ő nyújtsa a lakást?? Hol vannak ilyenkor az önérzetes feministák, hofpgy minden fele-fele??


:-DDD

2020. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
76%
#22: igen így működik egy jó házasság, mindenben közös döntés és megállapodás!
2020. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
93%
vagy ha ennyire nem tudnak megegyezni akkor adja ki mindkettő a lakását amennyiért tudja, és fizessenek felesben egy albérletet, így jogilag is teljesen rendben lennének elosztva a pénzek
2020. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
81%
"Ha megfordítod a felállást, úgy igazságosnak tartottad volna??" Igen, akkor is jogosnak tartanám - ha ugyanúgy fizeti a saját költségeit mint a nő. Magyarán ne tartassa el magát se az egyik, se a másik, úgy korrekt a dolog.
2020. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos a nők nagy része így gondolkodik!

Ami a tied azaz enyém is, de ami az enyém, ahhoz semmi közöd.

2020. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim válasza:
23%
B
2020. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
56%
De azzal a nő gyak részben eltartatja magát, ha a ffi lakásában ingyen lakik!!
2020. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!