Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy pár, Vanda és Albert....

Atesz2 kérdése:

Van egy pár, Vanda és Albert. Mindkettőnek van saját lakása, és elhatározzák, hogy összeköltöznek - mondjuk - Albert lakásába. Vanda ezután kiadja a lakását. Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg?

Figyelt kérdés
Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg: A., megosztoznak rajta egyenlő arányban; B., Vandának jár, hiszen övé a lakás. C., Egyéb
2020. jún. 1. 09:40
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
34%
Mi az hogy ingyen lakik? Nem fizet a konyhára? Nem szál be a rezsibe? Ha igen, nem tartatja el magát
2020. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk hasonló a helyzet, ezt előre kell megbeszélni. Az én lakásom egy garzon, a már férjemé egy kertes ház. Evidens, hogy nem a garzonba mentünk. Ki van adva, a bérlő a hitelt fizeti kvázi. A lakás jogilag az enyém, a ház a férjemé. Papíron igen. De gyakorlatilag egyformán költünk a házra és úgy tervezzük, hogy majd a gyerek lakik a lakásban, ha megy egyetemre. Papíron megállapodtunk, hogy kinek mi a házasság előtt szerzett vagyona, de a közben befolyt pénzeket mi a családra szánjuk közösen. Aki ezt nem tudja így kezelni, szerintem ne legyen kapcsolatban, mert felesleges.
2020. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az attól is függ, hogy van-e a Vanda lakásán hitel. Ha mondjuk 100 ezer a kiadásból a bevétel és 80 ezer a törlesztő, akkor még ezen felül adjon 50 ezret Albertnek? Kicsit furcsának tartanám. Ha külön kassza van, akkor szerintem ilyen esetben a legtisztább, ha Albert lakásának a dolgait felesben fizetitek és ami Vandának jön be az ő lakásából az meg az övé.
2020. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
72%

Jogilag Vandáé mert övé a lakás, és tudtommal még nem házasok. Ha közös kasszán vannak akkor első körben a munkabért adják bele a közösbe és abból élnek, a többi más egyéb bevétel az magánügy kell legyen. Vanda majd eldönti hogy a kiadott lakásból bejövő pénzt közösbe teszi vagy magának teszi el.


Én azt mondom legcélszerűbb ha az a pénz ami a kiadott lakásból jön be azt Vanda tegye külön amolyan tartaléknak ha később beütne a krach vagy akármi van akkor legyen mihez nyúlni.

2020. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
14%
31, a rezsi a lakhatási költségek negyede, ötöde!
2020. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
85%

Ha összeköltöznek, és a rezsit, költségeket felesbe fizetik, kaját is mindketten vesznek, akkor a lányé.

Ha a csávó áll minden költséget, akkor jogosan vetődhet fel a dolog, hogy akkor az albérlet árából a nőre eső részt kapja meg a csávó.

De ha a csajra eső költség többszöröse jön neki az albérletből a felezéssel, akkor a többletért a csávó nem jogosan tartja a markát.

De amelyik kapcsolatban erről nem tudnak megegyezni, pedig ezek teljesen hétköznapi anyagi dolgok, ott nem is szabadna összeköltözni, mert nemsoká külön mennek úgyis.

2020. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
46%
32, pontosan! Ezt írtam le többször is.
2020. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
60%
" a rezsi a lakhatási költségek negyede, ötöde!" Mit nem fogsz azon hogy azt írtam: akkor a nőé ha fedezi a saját kiadásait? MINDEN kiadását? Oké, értem, te szeretnéd élősködőnek látni a nőt..
2020. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
22%
Tehát a lakbérre is gondolsz? Mert ugye ha Albert nem a nőt fogadná be, hanem egy albérlőt a másik szobába, akkor abból neki bevétele le ne. Így, higy Vanda odacucc, Albertnej ez 50-60ezer ft elmaradt bevétel!
2020. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
78%
János az apeh nem kap semmit ? Gábor az állam kiküldi Pétert az ellenőrt és Albertnek Vandának sanyi !
2020. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!