Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez tényleg ilyen jó üzlet?...

Ez tényleg ilyen jó üzlet? Hol a hiba benne? Tényleg létezik szinte ingyen pénz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Édesapám párja újévi fogadalma az volt, hogy lefogy és életmódot vált. Egyik barátnője bevette a Biocom nevű cég MLM rendszerébe. Ez a cég különböző fogyasztószereket, táplálékkiegészítőket és hasonlókat árul. Olvastam róla jót is, rosszat is én nem a termék hatékonyságát akarom megkérdőjelezni. Ehhez az életmód váltáshoz január közepén létrehozott édesapám barátnője egy fogyás, egészséges életmód témájú Facebook csoportot, ahol a termékeket reklámozza, tapasztalatokat oszt meg. Újév után nyílván sok ember vevő erre, egyébként meg nem egy ilyen csoportot lehet találni, nincs benne semmi forradalmi (szerintem). A napokban a csoport elérte az 500 főt. Nekem ez nem tűnik olyan soknak, irányítottam már 20 ezer fős Facebook csoportot, ahol ugyan nem akartam eladni senkinek semmit, de így is meglepően kevés interakciót értünk ott el, bármennyire is próbálkoztunk nyereményjátékokkal, kvízekkel és hasonló. Szóval az aktív tagok száma itt sem tűnik soknak. Mindezekkel szemben a hölgy olyan biztos jövőt lát az egészben, hogy a teljes állású munkahelyét lecserélte, már csak fél állásban dolgozik, mellette Biocom-ozik. Elméletileg már 200 ezer forint körül keresett ezzel, ami ennyi idő-energiabefektetés mellett nekem meglepően soknak tűnik. Bevonta apámat is, akinek már állítólag úgy, hogy szinte semmit nem csinált már van 40 ezer forintja a rendszerben. Nem tudom, hogy ezt a pénzt már kézhez is kapták-e, nem irigykedem, egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy ez valóban ilyen könnyen megy, vagy pedig van valami rejtett bukkanó az egészben. Az egész MLM rendszertől eddig engem óva intett egy csomó ember, akinek adok a szavára és tudom, hogy van ebben tapasztalata. Számos könyv is született már a témában. Ezért is tűnik nekem hihetetlennek, hogy most akkor valóban működik-e ez az egész, ráadásul ilyen könnyen. Várom a válaszotokat! Köszönöm!

2021. márc. 6. 22:07
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
71%

Szóval - folytatva az előző gondolatmenetet - sok ember logikája ott bicsaklik meg, hogy kizárólag az üzletet veszik szemügyre, kivonva magukat a képletből.


Az emberre egy vállalkozásban mint valamiféle "üzemeltetőre" tekintenek, akinek csak gombokat kell nyomogatnia.


Pedig a valóságban szinte az összes vállalkozási forma mélyen összekapcsolódik azzal, aki csinálja. Ezért van az, hogy X-nek "működik" az MLM, Y-nak nem. Z rengeteg pénzt tud csinálni influenszerkedésből, A-nak szinte követője sincs.


Az üzletek sikerességének döntő része magán az emberen múlik.

2021. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem kamu. Egy másik MLM-cégnél látok két, egyenként kb. 350 fős fb-csoportot, ezek nem jelentenek valódi keresletet. Nem hiszem, hogy egy 500 fős csoport akkora vásárlóerőt reprezentálna, amiből 200 ezer forint szűk két hónap alatt (január közepétől mostanáig) összejön.


Gondolj bele, hogy a barátnő létrehoz egy "Jucika életmódváltó csoportja" fb-csoportot, küld meghívót az összes ismerősének, és egy csomóan helyből elfogadják a meghívást. Jelentős részük az életben nem vásárol, néhányan lájkolgatják a motivációs videókat, de ennyi.


Te is láttad, mit jelent egy húszezer fős fb-csoport. Na, azt kell negyvennel elosztani.

2021. márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
13 -as igen, pont ezen okok miatt gondoltam é is, hogy nem, ilyen nincs. De ezt már páran megcáfolták előtted. A miértjét még mindig nem értem, apámon is sokszor látom, hogy gőgösen próbálja előadni, hogy ezzel a barátnője milyen könnyen keres pénzt, de a folyamatot még mindig nem tudta velem senki sem megértetni, hogy ez hogyan lehetséges. Oké, hogy több szinten dolgoznak, de akkor is számomra nehéz elhinni, hogy ennyi idő alatt, ennyi emberből sikerült felépíteni egy olyan hálózatot, ahol már alatta is dolgoznak és ők stabil dolgozók.
2021. márc. 8. 11:07
 14/60 anonim ***** válasza:
63%

#14: "De ezt már páran megcáfolták előtted." - Melyikre gondolsz? Melyik bejegyzés cáfolja azt, amit írtam? Én nem látok ilyet.


#10-ben Kituggya kommenttárs (aki elkötelezetten MLM-ezik, és egy nagy hálózat van alatta) leírja, hogy 500 emberből 5-10 érdeklődik, 1-2 vásárol. Legyen mondjuk a barátnőnél két vásárló, és adjon mondjuk a cég 10% jutalékot a vásárlások után. Ekkor a 200.000 forint jövedelemhez 2.000.000 forint vásárlás kell, ez két vásárlótól fejenként 1.000.000 forint. Szűk két hónap alatt a legvadabb hipochonderek (képzelt betegek) se költenek ennyit étrend-kiegészítőkre. Egyszerűen nem jön ki a matek. Ordas kamu az egész.


"A miértjét még mindig nem értem, apámon is sokszor látom, hogy gőgösen próbálja előadni, hogy ezzel a barátnője milyen könnyen keres pénzt, de a folyamatot még mindig nem tudta velem senki sem megértetni, hogy ez hogyan lehetséges. Oké, hogy több szinten dolgoznak, de akkor is számomra nehéz elhinni, hogy ennyi idő alatt, ennyi emberből sikerült felépíteni egy olyan hálózatot, ahol már alatta is dolgoznak és ők stabil dolgozók."

- Hallgass az ösztöneidre! Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az általában nem is igaz. Édesapád és a barátnője az üzletet százszor jövedelmezőbbnek festik le, mint amilyen az a valóságban.

2021. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
81%

Az igazság az, hogy kizárólag egy FB csoport mértéből még nem sok következtetést lehet leszűrni. Az is lehet, hogy a csoportból nulla, vagy egy tag jött csak, a többi máshonnan. Vagy egyik tag hozta a másikat.


Ahhoz, hogy az első 2 hónap alatt keressen valaki 200.000 forintot, ahhoz azért oda kell tegye magát. Ez nem jellemző, de nem is lehetetlen. Talán a szponzora is besegített neki, ha érdemesnek találta rá.


Valószínűleg az első hónapban kereshetett kb 50-80.000, a másodikban 120-150.000 forintot.


Ehhez havonta nagyjából 400.000 forint forgalmat kellett generáljon és ügyesen struktúrálja a csapatát. Gondolom a kérdező apukája is ebbe a csapatba regisztrált.

2021. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
49%

" sikerült felépíteni egy olyan hálózatot, ahol már alatta is dolgoznak és ők stabil dolgozók"

Nem stabilak.

Olyan ez, mint a nyulak és rókák szaporodása egy szigeten. Míg van fű szaporodnak a nyulak. És szaporodnak a rókák is. Aztán túlszaporodnak a nyulak és emiatt túlszaporodnak a rókák is. A rengeteg nyúl a sziget összes füvét felzabálja. És éhen halnak a nyulak. Majd miután az összes döglött nyulat megették, kipusztulnak a rókák is.

Na a fű itt a MLM csapat által elérhető potenciális vásárlók száma. Persze, ha hiteles az eladó csapat. De amikor étrendkiegészítőt árul egy orvos, meg Gizike a számviteli főiskolájával, meg Géza bácsi az udvaros, akkor vajon mindegyik jól adja-e elő, hogy mi az a glikémiás index? Rövid úton elveszti ugyanis valaki a hitelességét, ha a termék működését nem érti, és csacsiságokat beszél róla...

Ha a vevő meg ért hozzá...

2021. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
82%

Ma ismét újabb negatív élménnyel gyarapodtam az MLM-ekkel kapcsolatban.

Nem rejtem véka alá, lesúlytóan negatív véleménnyel vagyok a hálózatépítő tevékenységről és azt azt végző emberekkel. Még is kíváncsi lettem az egyik cég egy konkrét termékére. El is kezdtem keresni a neten, hogy hogyan vásárolhatom ezt meg tőlük, úgy hogy esetleg a szektásító tukmáló ügynökeiket kikerüljem. Találtam is webshopot, tök jó lehe rendelni. De most jön a fekete leves. A termék amit kipróbálni szeretnék csak 8000Ft, viszont ők 20.000Ft alatt fel sem vesznek rendelést.

Nyilván csak kipróbálni szeretném a terméket, hogy egyáltalán jó-e valamire, nem fogok belőle bespájzolni, és nem fogok minden más szart venni tőlük, amit alaból nem akartam. De már itt is ennyire szarrágó nyomulós módon próbálnak presszionálni arra, hogy minél több szarjukat vedd meg... Hányinger. Bár nem is értem miért lepődök meg ezen. Tipikus mlm szarevés.

2021. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:

"De már itt is ennyire szarrágó nyomulós módon próbálnak presszionálni arra, hogy minél több szarjukat vedd meg"


Azért ebből nem kell mindjárt MLM-tanulságokat levonni. :)

Sok webáruház csak nagyobb tételben ad el, mert úgy éri meg neki. Valószínűleg azok számára nyitották, akik már ügyfeleik, és ilyen tételben rendelik meg a cuccokat havonta / negyedévente.

2021. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom melyik ez a "Sok webáruház" az elmúlt időszakban nagyon sok mindent rendeltem netről, nem feltétlenül mindig nagyértékben. Soha egyetlen webshop nem utasította el a rendelésemet ezért.
2021. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
49%
De egyébként nyilván erre vannak berendezkedve, hogy a lehúzós ügynökeik, egyből rádbeszéljenek egy 80ezer Ft-os csomagot...
2021. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!