Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez tényleg ilyen jó üzlet?...

Ez tényleg ilyen jó üzlet? Hol a hiba benne? Tényleg létezik szinte ingyen pénz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Édesapám párja újévi fogadalma az volt, hogy lefogy és életmódot vált. Egyik barátnője bevette a Biocom nevű cég MLM rendszerébe. Ez a cég különböző fogyasztószereket, táplálékkiegészítőket és hasonlókat árul. Olvastam róla jót is, rosszat is én nem a termék hatékonyságát akarom megkérdőjelezni. Ehhez az életmód váltáshoz január közepén létrehozott édesapám barátnője egy fogyás, egészséges életmód témájú Facebook csoportot, ahol a termékeket reklámozza, tapasztalatokat oszt meg. Újév után nyílván sok ember vevő erre, egyébként meg nem egy ilyen csoportot lehet találni, nincs benne semmi forradalmi (szerintem). A napokban a csoport elérte az 500 főt. Nekem ez nem tűnik olyan soknak, irányítottam már 20 ezer fős Facebook csoportot, ahol ugyan nem akartam eladni senkinek semmit, de így is meglepően kevés interakciót értünk ott el, bármennyire is próbálkoztunk nyereményjátékokkal, kvízekkel és hasonló. Szóval az aktív tagok száma itt sem tűnik soknak. Mindezekkel szemben a hölgy olyan biztos jövőt lát az egészben, hogy a teljes állású munkahelyét lecserélte, már csak fél állásban dolgozik, mellette Biocom-ozik. Elméletileg már 200 ezer forint körül keresett ezzel, ami ennyi idő-energiabefektetés mellett nekem meglepően soknak tűnik. Bevonta apámat is, akinek már állítólag úgy, hogy szinte semmit nem csinált már van 40 ezer forintja a rendszerben. Nem tudom, hogy ezt a pénzt már kézhez is kapták-e, nem irigykedem, egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy ez valóban ilyen könnyen megy, vagy pedig van valami rejtett bukkanó az egészben. Az egész MLM rendszertől eddig engem óva intett egy csomó ember, akinek adok a szavára és tudom, hogy van ebben tapasztalata. Számos könyv is született már a témában. Ezért is tűnik nekem hihetetlennek, hogy most akkor valóban működik-e ez az egész, ráadásul ilyen könnyen. Várom a válaszotokat! Köszönöm!

2021. márc. 6. 22:07
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

#49

Azért jó lenne több részletet is megtudni erről a telekeladásról. Félreértés ne essék, simán el tudok képzelni olyan felállást, hogy apukád barátnőjét elvitték egy rossz irányba. Azt mondhatták neki, hogy ebből hosszú távon meg tud élni és ha több munkát tesz bele, akkor több jövedelme lesz. Ennek érdekében el akarják adni a telket, hogy az árából meg tudjanak élni, ameddig akkora lesz a jutalék, hogy kihozzon egy átlag fizetést. Ha 2 hónap alatt keresett 200 E forintot, akkor az lehet a fejében, hogy ha fulltime nyomja, akkor még több lehet belőle. Ha ő ilyen kimagaslóan jól halad, akkor erre van reális esélye is.


Más forgatókönyvet nem tudok hirtelen elképzelni. A termékekbe nem tudja ez befektetni, mert ez nem így működik. 2 milából 3 évem keresztül meg tudná vásárolni a termékeit, ez nonsense. A rendezvények ingyenesek, arra sem kell költeni.


Az is simán lehet, hogy teljesen más okok állnak a háttérben. Nem tudjuk.


Nem akarok gonosz lenni, de ha valaki képes az MLM miatt eladni egy telket, akkor annak a teleknek MLM nélkül sem lenne túl rózsás a jövője.



Azt is belátom, hogy teljesen hiába írok én ide bármit is, mert érzéseket információval nem lehet felülírni. Ha valaki egyszer elolvassa ezt a kérdést és a válaszokat, akkor szinte biztos, hogy az marad meg a fejében, hogy az MLM egy annyira gonosz rendszer, hogy az embernek rámegy inge, gatyája, telke. Ezen még az sem változtatna, ha kiderülne, hogy más miatt adják el.

2021. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:
Apám nem igazán hajlandó velem megosztani, mégis mire kell a pénz, tehát engem is érdekel, hidd el. Éppen ezért nem is látok rá más lehetőséget, csak azt, hogy mégsem pörög a biznisz annyira és kár volt otthagyni a jól fizető, de megerőltető főállást. Pénz meg ugye fogytán, gyerekeket etetni kell, illetve apám is nemrég belevágott egy új életképesebbnek tűnő üzletbe, de az sem megy annyira, mint remélték volna, tehát még egy teleknyi összeg áll abban is. Ezek után roppant érdekes lenne, ha azért kellene a telkem ára, mert akkora potenciál van az MLM -ben. Apám 5 éve azt mondogatja nekem, hogy mennyire király, hogy van nekem ez a telek, ez egy érték, ami nem visz pénzt és nem veheti el tőlem senki, ezért is lepett meg az, hogy hirtelen el akarja velem adatni, merthogy ő vette, ő pénze volt, akkor ő dönti el, hogy mikor adjuk el.
2021. márc. 22. 18:51
 53/60 anonim ***** válasza:
19%
Könyörgöm ne itt kérdezősködhetek már MLM-el kapcsolatban. Fingja nincs róla senkinek, csak írkálják hogy "ha működne, akkor mindenki ezt csinálná", meg "gratulálok, téged is palira vettek". Elon Musk szerinted publikus fórumokon nézett utána annak, hogy hogyan kell vállalkozást meg űrhajót építeni? Ne vicceljetek már... Kérdezz egy hozzáértő embert, ezzel csak azt éred el, hogy eltántorítanak még attól is, ami neked akár jól is elsülhetne.
2021. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

#53: Valamilyen értelemben igazad van. :)


Nemcsak Elon Musk, és nemcsak vállalkozás vagy űrhajó-építés esetében. Mindenhez, szó szerint mindenhez van jobb információforrás, mint a gyakorikerdesek. :)

2021. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
Oké srácok, de eszemben sincs nekem ezzel foglalkoznom :D hiányszakmában dolgozom, a munkámnak rendesen meg tudom kérni az árát. Engem csak az érdekelt, hogy valóban ilyen könnyen, ilyen gyorsan bejöhet ez az egész. Musk sem 2 hónap alatt lett sikeres, sőt tudtommal legalább fél évig szenet kellett bányásznia valahol Kanadában, mivel nem jöttek be az akkori ötletei.
2021. márc. 23. 16:08
 56/60 anonim ***** válasza:
43%

#55

"Engem csak az érdekelt, hogy valóban ilyen könnyen, ilyen gyorsan bejöhet ez az egész."

Én azt mondanám, hogy nem is könnyen és nem is gyorsan :)

Nagyjából olyan, mint bármelyik más vállalkozás: kockázat van benne, az elején a beledet is kell dolgozd és hosszú távon kell gondolkozni. Nem is való mindenkinek.

De, ha valaki alaposan utánajár (nem itt a GYK-n), odateszi magát, akkor működhet.


Különben én is hiányszakmában dolgoztam, meg is fizették rendesen. Nálam nem is pénz miatt jött be a képbe az MLM, hanem a szabadidő miatt. Az elején csak az volt a cél, hogy ugyanannyi pénzt megkeressek kevesebb munkával hosszú távon. Ezt csak egy vállalkozással tudom elérni és mivel jobb lehetőséget nem találtam, így MLM lett belőle.

2021. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
27%
Az 56-osnak igaza van. Gyorsan és könnyen semmiből nem lesz sok pénzed, ilyen nem létezik hogy mindhárom megvalósul (gyorsan, könnyen, sok pénz). Lehet gyorsan sok pénzt keresni, de az kifejezetten nehéz munka lesz, és lehet könnyen sok pénzt keresni, de az egyáltalán nem lesz gyors.
2021. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
75%
#56, #57: Szerintem ez a "nincs könnyen, gyorsan sok pénz" az első tézis, amiben mi hárman mind egyetértünk. :)
2021. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
39%

@50


“fejenként havi 50e-ért nekik is vásárolni kell, hogy az üzletben maradhassanak”


Ez butaság. Jól láthatóan, fogalmad sincs arról az üzletről, amivel kapcsolatban osztod az észt.

2021. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
66%

#59: Veled már sokszor beszélgettünk FLP-s témában. Ez most nem az.


De a pontosság kedvéért: ahhoz kell havi 50e forint értékben vásárolni (egészen pontosan 1 karton pont értékben, ami kicsit több, mint 50e forint), hogy valaki úgynevezett "aktív" üzleti partnernek számítson. Ha ezt nem teszi meg, azzal természetesen nem törlődik az FLP-s regisztrációja, de az adott hónapban nem tud jutalékot felvenni. Ez van az üzletszabályzatban, ezt nem volt kedvem részletezni sokadszor is (pláne hogy most egy másik cégről van szó).


Úgyhogy de, nagyon is van fogalmam az üzletről, megkockáztatom, jobban tudom az FLP üzletszabályzatát, mint te. De még egyszer, nem az a téma most.

2021. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!