Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez tényleg ilyen jó üzlet?...

Ez tényleg ilyen jó üzlet? Hol a hiba benne? Tényleg létezik szinte ingyen pénz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Édesapám párja újévi fogadalma az volt, hogy lefogy és életmódot vált. Egyik barátnője bevette a Biocom nevű cég MLM rendszerébe. Ez a cég különböző fogyasztószereket, táplálékkiegészítőket és hasonlókat árul. Olvastam róla jót is, rosszat is én nem a termék hatékonyságát akarom megkérdőjelezni. Ehhez az életmód váltáshoz január közepén létrehozott édesapám barátnője egy fogyás, egészséges életmód témájú Facebook csoportot, ahol a termékeket reklámozza, tapasztalatokat oszt meg. Újév után nyílván sok ember vevő erre, egyébként meg nem egy ilyen csoportot lehet találni, nincs benne semmi forradalmi (szerintem). A napokban a csoport elérte az 500 főt. Nekem ez nem tűnik olyan soknak, irányítottam már 20 ezer fős Facebook csoportot, ahol ugyan nem akartam eladni senkinek semmit, de így is meglepően kevés interakciót értünk ott el, bármennyire is próbálkoztunk nyereményjátékokkal, kvízekkel és hasonló. Szóval az aktív tagok száma itt sem tűnik soknak. Mindezekkel szemben a hölgy olyan biztos jövőt lát az egészben, hogy a teljes állású munkahelyét lecserélte, már csak fél állásban dolgozik, mellette Biocom-ozik. Elméletileg már 200 ezer forint körül keresett ezzel, ami ennyi idő-energiabefektetés mellett nekem meglepően soknak tűnik. Bevonta apámat is, akinek már állítólag úgy, hogy szinte semmit nem csinált már van 40 ezer forintja a rendszerben. Nem tudom, hogy ezt a pénzt már kézhez is kapták-e, nem irigykedem, egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy ez valóban ilyen könnyen megy, vagy pedig van valami rejtett bukkanó az egészben. Az egész MLM rendszertől eddig engem óva intett egy csomó ember, akinek adok a szavára és tudom, hogy van ebben tapasztalata. Számos könyv is született már a témában. Ezért is tűnik nekem hihetetlennek, hogy most akkor valóban működik-e ez az egész, ráadásul ilyen könnyen. Várom a válaszotokat! Köszönöm!

2021. márc. 6. 22:07
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

#30, az MLM piramist az a spórolás finanszírozza, amit hagyományosan a nagy és kisker tett zsebre.

Tehát annyi szintig tud kiépülni, amíg erre mód van, 3-4 max.

De a nagykerek kezdenek kihullani, a webkeresmedelem meg tovább szükíti a lehetőségeit.

2021. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

#40


"Nyilván ez nem formulák részleteire értendő, hanem mondjuk olyan típusú dolgokra, amiknek a hétköznapi életben is van valami könnyen kommunikálható alkalmazásuk."


Itt megint bejön a képbe a pragmatikus gondolkodás, miszerint: egy elmélet igazsága vagy helyessége annak gyakorlati működőképességében és eredményességében nyilvánul meg. Tehát, ha azt látom, hogy a fogkrém jól működik hosszú távon is, akkor már könnyű eldönteni, hogy melyik kutatásnak higgyek.


Én megértem és el is fogadom az álláspontodat. Azt már rég megtanultam, hogy mindenkinek igaza van a saját szemszögéből nézve.


Szerintem az az egyik oka annak, hogy másképp látjuk a dolgokat, hogy te sokkal fejlettebbnek látod a jelenlegi tudományokat, mint amilyennek én látom. Én úgy látom, hogy nagyon sok területen még gyerekcipőben járnak a tudományok. Főleg az orvostudomány. Nem akarom degradálni a kutatókat ezen a területen, minden elismerésem az övék, de szerintem még nagyon távol állnak attól, hogy megértsék az emberi szervezet működését. (A közhiedelemben viszont az él, hogy az orvostudomány már elérte a maximumát és ha egyszer kiadnak egy publikációt, akkor az már kőbe van vésve).


Mondok egy egyszerű példát:

2012-ig napi 200 NE (kétszáz!) D-vitamin volt a hivatalos ajánlás. (legalábbis nálunk. Volt ahol más volt). Aki 2012 előtt elolvasta a publikációkat az nem tudott fogást találni rajta, nagyon szépen le volt vezetve tudományosan. De már akkor is voltak olyanok, akik szerint ez nem állja meg a helyét. (Pl nálunk már 2012 előtt is 2000 NE volt a legkisebb kiszerelés D-vitaminból). Az is szépen le volt vezetve tudományosan. Az emberek meg eldönthették, hogy melyik oldalnak "higgyenek". Nyilván sokan nem fogadták el az alternatív álláspontot, mert ők csak a hivatalos helyről származó publikációkat fogadják el. Patthelyzet.

Aztán 2012 után hivatalosan is felemelték 2000 (kétezer) NE-re az ajánlást. Ez is ugyanolyan tudományosan le van vezetve, publikálva. Ezt már mindenki elfogadja. (Kivéve akik szerint még ez a mennyiség is nagyon kevés). Ki tudja mit hoz a jövő, talán 20 év múlva megint megemelik annyira, amit most ugyanolyan tudományosan bizonyítanak alternatív körökben.


Az emberi szervezet annyira bonyolult, hogy a jelenlegi szintünkön képtelenség egyértelműen megállapítani az összefüggéseket.


Vagy itt egy aktuális példa: (Nem akarok itt állást foglalni, csak a téma miatt hozom fel)

Ez egy mai cikk:

[link]

"Pål Andre Holme azt mondja, bizonyítékuk van rá, hogy a vakcina kiváltotta ritka immunválasz okozta a súlyos állapotot mind a három páciensnél."

...

"A WHO szerdán tette közzé álláspontját, mely szerint folytatni lehet az oltási kampányt az AZ oltóanyagával."


Most akkor egy laikus kinek higgyen? Ha olyan fejlett lenne az orvostudomány, ahogy azt sokan képzelik, akkor ilyen egyszerűen nem fordulhatna elő. Minden összefüggést beprogramoznának egy számítógépbe és még kísérleteket sem kellene végezni.

Te ezek alapján beadatnád ezt az oltást a gyerekednek?

2021. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves" kérdező!

"Édesapám párja újévi fogadalma az volt....."


Te anyukádat "párnak" hívod? Szar lehet már neked

2021. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:
Az megvan, hogy el is válhattak? :D Édesapám párja már nem az én édesanyám. Vagy most 20 évesen nevelőanyámnak kellene, hogy hívjam, vagy mi?
2021. márc. 20. 18:02
 45/60 anonim ***** válasza:
0%

#44-re

Igen... Közbe már én is rájöttem ,hogy valami ilyesmi lehet. A 43-as hozzá szólásom vedd semmisnek. Bocsika

2021. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

#45-ös Köszi a helyesbítést, mondjuk legközelebb azért gondold végig az ilyen válaszaidat, nem volt olyan nehéz rájönni szerintem.

Mindenki másnak pedig köszönöm szépen a válaszát, nem akartam a komolyabb eszmefuttatásokba beleszólni, mivel tapasztalatom nincs ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Várok azért még válaszokat, kíváncsi vagyok mindenki véleményére. Kérdésemre igazi választ pedig csak az idő adhat majd.

2021. márc. 21. 18:49
 47/60 A kérdező kommentje:
Apám most hívott, hogy el akarja adni azt a telket, amelyet még 5 éve nekem vett, mert kell nekik a pénz. Szerintem nem jött be az üzlet :D
2021. márc. 21. 20:56
 48/60 anonim ***** válasza:
60%

#47: Ha tied a telek, akkor ne engedd neki, hogy eladja. Sajnos MLM-rendszerben előfordul, hogy a tagok annyira becsavarodnak, hogy képesek pénzzé tenni családi ingatlanokat, vagy azokra hitelt felvenni, a későbbi nagy vagyon reményében. Ezeknek kivétel nélkül, mindig nagyon csúnya vége van.


Ha jól látom, Édesapád már el is érte ezt a szintet, az üzlettel kapcsolatban már nem tud tisztán gondolkodni. Tizenöt napja írtad, hogy 40.000 forintja van a rendszerben. Két hét leforgása alatt odáig jutott, hogy telket akar eladni (gondolom, legalább százezres, ha nem milliós tétel - egyébként mekkora összeg, ha nem titok?), feltételezem, az MLM-rendszerrel összefüggésben. Ilyet tiszta elmével az ember nem csinál, mert fel tudja mérni, hogy a normális vállalkozások normális ívébe nem fér bele a 40.000-ről esetleg milliókra való ugrás két hét alatt.


Sajnos lehet egy komoly családi konfliktus. De a másik opció valószínűleg az, hogy hagyod elkótyavetyélni a családi vagyont.

2021. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:

Igen a telek az én nevemen van, mondjuk eddig valóban nem igazán foglalkoztam vele és üresen állt. Bár pénzt nem kért. Közvetlen nem apám csavarodhatott ebbe bele, hanem a barátnője. Csak édesapám meg borzasztóan szerelmes és eddig javarészt a nő tartotta őt el őt is. Emellett van még 4 gyerek akiket etetniük kell (nem apámé egyik sem). Ugye mint mondtam, a hölgy főállását lecserélte egy mellékállásra (nem tudom, hogy egyáltalán abból is lett-e valami) és gondolom üzlet nem megy annyira, pénz meg fogytán. Telek legalább 2-3 milliós összeg, de inkább több szerintem (nem tudom sajnos, mik az ártényezők, de most már utána fogok nézni). Kecskeméthez közeli, külterületen lévő valamivel több, mint 1000 négyzetméteres telek.

Családi konfliktus már garantált sajnos, előbb rámtette a telefont, de teljesen hajthatatlan, hogy ő márpedig eladja, ez már el van döntve. Voltak fenntartásaim ezzel az egésszel kapcsolatban, de nem gondoltam, hogy ideáig jutunk...

2021. márc. 21. 23:02
 50/60 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a telek a te neveden van, és #44 szerint nagykorú vagy, akkor baromira nem világos, hogy Édesapád ezt az "ő márpedig eladja" tervet hogyan gondolja kivitelezni a hozzájárulásod nélkül.


Ezen felül nagyon szomorú, amit írsz.


A nehéz anyagi helyzetüket nagyon is megértem, el tudom képzelni, hogy a járványhelyzet miatti válság rontott az életükön. Akár az is lehet, hogy a teljes állásról félállásra váltásban nem annyira az MLM, mint a válság játszott szerepet (ha például vendéglátásban, turisztikában, vagy bármi ezekhez kapcsolódóban dolgozott).


Ezzel együtt az MLM rendszerek piszkosul veszélyesek. Nagyon könnyen megtalálják azokat, akik éppen nehéz anyagi helyzetben, vagy más természetű válságban vannak, és felvillantják előttük a gondtalan, boldog élet reményét. Édesapád barátnője esetében ez valószínűleg az anyagi gondoktól való megszabadulás ábrándja. Azonban az MLM-be belekezdők pici töredéke tud csak pénzt keresni vele, a többi csak tolja, tolja bele a pénzt, és egyszerűen nem lesz belőle semmi.


Nálunk a családban egy házaspár dolgozik egy MLM-cégben (FLP) már két éve, ők szerintem milliós mínuszban vannak. Szerencséjükre ők különben a felső középosztályhoz tartoznak, az MLM-en kívüli munkájukkal jól keresnek, meg se nagyon érzik, hogy kimegy az MLM-re havi egy százas (az FLP-ben minden tagnak havi 50e értékben vásárolnia kell, hogy aktív üzleti partner legyen). Álmodoznak, hogy majd egyszer stabilan lesz havi egymillió bevétel, és akkor lesz luxusutazás meg minden. De ettől pont olyan messze vannak, mint amikor belevágtak.


Egy volt szomszédom tavaly kb. két hónapon át nyomta a facebook-csoportba az életmódváltós reklámjait (szerintem hasonlóan, mint ahogyan Édesapád barátnője teszi most), ő a Nu Skin MLM-ben dolgozott. Ott egyébként az volt a felállás, hogy Apuka jól keres, magas beosztásban, Anyuka otthon van a gyerekekkel, azok már kezdenek nőni, és ő szerintem unatkozott. Az ilyeneket is nagyon könnyen megtalálják az MLM-ek ("Visszamennél dolgozni? X éve gyerekekkel vagy otthon, kezdőként filléreket kapnál. Építsd inkább a saját üzletedet, és azzal majd valódi keresőként beszállhatsz Apa mellé. Közben ugyanúgy otthon vagy, van időd a családodra.") De kb. két hónap után eltűntek ezek a reklámok, szerintem ő összerakta, hogy sose lesz belőle pénze, és hagyta a fenébe.


Ha Édesapád barátnője január közepén kezdte, akkor ő is kb. két hónapja van ott. Fogalma sincs még róla, hogyan néz ki a hálózatépítés. Lelövöm a poént: neki embereket kell beszervezni, akik rendszeresen vásárolnak a termékekből, illetve hajlandóak további embereket beszervezni. Ez egyszerűnek hangzik, de piszkosul nehéz. Hogy 500 ember megnézi a motivációs videót, ötven belájkolja, az egy dolog, ezek ingyen vannak. De amikor felkeresi majd ezeket, hogy itt ez a fogyasztókapszula, a száz százalékban természetes naptej, az anyámkínja, ennyi és annyi tízezerbe kerülnek, akkor ezek többségükben nem fognak vásárolni. Pláne nem lesznek rendszeres vásárlók, további embereket beszervezők még úgy se.


A fent említett FLP-ző házaspár már több mint ezer embert próbált beszervezni, egyet sem sikerült: alkalmi vásárlóik vannak, abból befolyik néhány tízezer forint, de mint írtam, fejenként havi 50e-ért nekik is vásárolni kell, hogy az üzletben maradhassanak. Biztos vagyok benne, hogy az se jön vissza a saját eladásaikból.


Egy 2-3 millió forintos telek árát egyszerűen irracionális befektetni egy ilyen mókuskerékbe. Szinte biztosan egy az egyben kidobott pénz.


Tényleg őszintén sajnállak titeket, ez nagyon nehéz helyzet. Nehéz helyzetben egyébként nem ördögtől való a nem használt ingatlanoktól való megszabadulás, hiszen éppen ezek képzik egy család tartalékait, a tartalék pedig éppen a nehéz helyzetekre van. De eladni azért, hogy az árát az ember beforgassa MLM-be, és 99% eséllyel ne lásson belőle viszont egy fillért sem, biztosan rossz döntés. Találjatok a teleknek jobb befektetést, ennél biztosan vannak jobbak.

2021. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!