Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez tényleg ilyen jó üzlet?...

Ez tényleg ilyen jó üzlet? Hol a hiba benne? Tényleg létezik szinte ingyen pénz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Édesapám párja újévi fogadalma az volt, hogy lefogy és életmódot vált. Egyik barátnője bevette a Biocom nevű cég MLM rendszerébe. Ez a cég különböző fogyasztószereket, táplálékkiegészítőket és hasonlókat árul. Olvastam róla jót is, rosszat is én nem a termék hatékonyságát akarom megkérdőjelezni. Ehhez az életmód váltáshoz január közepén létrehozott édesapám barátnője egy fogyás, egészséges életmód témájú Facebook csoportot, ahol a termékeket reklámozza, tapasztalatokat oszt meg. Újév után nyílván sok ember vevő erre, egyébként meg nem egy ilyen csoportot lehet találni, nincs benne semmi forradalmi (szerintem). A napokban a csoport elérte az 500 főt. Nekem ez nem tűnik olyan soknak, irányítottam már 20 ezer fős Facebook csoportot, ahol ugyan nem akartam eladni senkinek semmit, de így is meglepően kevés interakciót értünk ott el, bármennyire is próbálkoztunk nyereményjátékokkal, kvízekkel és hasonló. Szóval az aktív tagok száma itt sem tűnik soknak. Mindezekkel szemben a hölgy olyan biztos jövőt lát az egészben, hogy a teljes állású munkahelyét lecserélte, már csak fél állásban dolgozik, mellette Biocom-ozik. Elméletileg már 200 ezer forint körül keresett ezzel, ami ennyi idő-energiabefektetés mellett nekem meglepően soknak tűnik. Bevonta apámat is, akinek már állítólag úgy, hogy szinte semmit nem csinált már van 40 ezer forintja a rendszerben. Nem tudom, hogy ezt a pénzt már kézhez is kapták-e, nem irigykedem, egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy ez valóban ilyen könnyen megy, vagy pedig van valami rejtett bukkanó az egészben. Az egész MLM rendszertől eddig engem óva intett egy csomó ember, akinek adok a szavára és tudom, hogy van ebben tapasztalata. Számos könyv is született már a témában. Ezért is tűnik nekem hihetetlennek, hogy most akkor valóban működik-e ez az egész, ráadásul ilyen könnyen. Várom a válaszotokat! Köszönöm!

2021. márc. 6. 22:07
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
0%

Gombamód szaporodnak az MLM témájú kérdések. De itt úgyse talál senki kézenfekvő választ.


A Biocom stabil cég. Hatékony termékpalettával.

Szóval ha megfelőlen csinálják a szüleid, és lehetőleg nem akarják lenyomni a terméket a nagymama torkán. Akkor lehetséges az, hogy jövedelmező tevékenységgé válik.

Persze az, hogy egy csoportba hívnak meg emberkéket az önmagában kevés.

2021. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
63%
MLM-es terméket NEM LEHET tukmálás nélkül eladni, mert drágább mint a többi, ugyanolyan nem MLM-es termék. Azért drágább mert etetni kell belőle egy egész piramist.
2021. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

#32

Azért ez így elég merész kijelentés. Főleg nagybetűkkel írva.

Pár perc alatt ki lehet deríteni, hogy létezik-e olyan MLM-ben árult termék, aminél van drágább is a hagyományos kereskedelemben, hasonló minőségben. (Azok vajon miért drágábbak, ha ott nem kell etetni az egész piramist? )

2021. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
Linkelj ide kérlek egy MLM-es terméket majd egy HASONLÓ MINŐSÉGŰ nem MLM-es terméket ami drágább. Nem tudsz, mert ilyen nincs.
2021. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

Beírtam google-be és az első találatot bemásolom ide.


FLP - 3.928 Ft

[link]


Amway - 2 400,00 HUF

[link]


Biocom - 1 790 Ft

[link]



Nem-MLM találatok.


Itt vannak mindenféle árak, pl:

Biokomplex - 5.634 Ft (árleszállítással)

[link]


[link]

[link]

[link]



A minőségükkel kapcsolatban nem szándékozok vitát nyitni, azt mindenki döntse el maga.

2021. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

#35: Én pedig az árvitába nem kívánok beszállni, de ha századszor merül fel az FLP fogkrémje, akkor századszor is le fogom írni: a tudományos vizsgálatokra alapozott, aktuális WHO-ajánlások alapján fluorid tartalmú fogkrémekkel érdemes fogat mosni. Az FLP fogkrémje nem tartalmaz fluoridot. A többi terméket most nem ellenőriztem le, csak olyan fogkrémet vegyünk, ami ezt a feltételt teljesíti.


És szerintem ne döntse el mindenki maga a minőséget. Ahogyan ha vonatra szállunk, azt se mi magunk vezetjük. Van erre egy szakember, a mozdonyvezető, az tudja, hogy kell csinálni. Fogkrémek dolgában a szakemberek már döntöttek.

2021. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

#36

Értem az álláspontodat. Meg is értem, mert régen én is pont így gondolkoztam. Viszont azóta már igen sok tapasztalattal lettem gazdagabb a szakemberek és a tudományos vizsgálatokkal kapcsolatban (mindenféle területen), úgyhogy a WHO-ajánlások és a hivatalos publikációk mellett plusz infókat is felhasználok a döntéseimhez.


Ez egy igen szubjektív téma, nem hiszem, hogy jó lenne nagyon mélyen belemenni, mert nem sok az esélye, hogy bármilyen eredményre juthatnánk belátható időn belül. Gondolom te csak akkor fogadnál el bármilyen bizonyítékot, ha azt a WHO adná ki. Én viszont nyilván nem tudok ilyet adni neked, mert más állásponton vagyok. Patthelyzet :)


Nem csak MLM rendszerben gyártanak fluoridmentes fogkrémet. Szinte minden gyártónak van fluoridmentes fogkréme is. Valamiért ők is gyártanak. Mi már jóval az MLM előtt is ilyet használtunk. Vannak akik a florid ellen vannak, vannak akik ellene. Ez egy jó ki téma lenne, sokat lehetne olvasgatni, vitázni róla...de...el kell dönteni, hogy a gyerekemnek milyen fogkrémet adjak. Ha a WHO egy valamit állít, más tudósnak tűnő emberek meg mást, akkor én hogyan döntsem el, hogy kinek van igaza. Így hát nem kockáztatok és veszek olyan fogkrémet, amiben nincs fluorid (biztos-ami-biztos alapon) és olyan összetevői vannak, hogy a gyerek akár egy egész tubussal is lenyelhet belőle egyszerre. Ameddig azt látom, hogy a gyerekeimnek épek a fogai, addig nem látom értelmét mást használni. És ugyanezt látom azokon is, akik szintén ezt a fogkrémet használják évek óta (az MLM egyik előnye, hogy rengeteg tapasztalat osztódik meg).


Azt nem tudom, hogy a WHO ajánl-e olyan fogkrémet, amivel fluorid nélkül is épek maradhatnak a fogak.

2021. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
Nemcsak a WHO-t fogadnám el. Komoly tudományos publikációkat, amik a pubmed-en, medrxiv-on elérhetők, és jó referenciáik vannak, az adatgyűjtésük kiáll egy metaanalízist. Vagy komoly peer-reviewed folyóiratban jelentek meg.
2021. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

Régen nagyon sok témába beleástam magamat: politika, történelem, csillagászat, kvantumfizika, stb. Egy idő után mindig eljutottam egy pontra, ahol a tudásom és a fellelhető információk már kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy egyértelműen állást tudjak foglalni egy kérdésben.

Pl.: ha elolvasnék egy molekuláris szintig tudományos elemzést a fluorid jótékony hatásáról és elolvasnék egy ugyanolyan alapos tanulmányt a fluorid káros hatásáról, akkor nem tudnám nem tudnám eldönteni, hogy kinek higgyek. Csak arra hagyatkozhatnék, hogy az egyiket a WHO mondta, a másikat pedig egy annál alacsonyabb rangú kutató(csoport). De igazából számomra (az én szintemen) egyformán tudományosnak hat mindkét elemzés. Így marad az, hogy annak a félnek hiszek, amelyiknek magasabb a "rangja".

A fent említett témákban ez még rendben is lenne, mert az életemre nincs közvetlen befolyással, hogy a kvantumfizikában jobbra, vagy balra perdülnek a részecskék, vagy, hogy ki nyert meg egy csatát a történelemben.


Viszont amikor olyan témában kell állást foglalni, ami kihatással van rám és a családomra, akkor már más a helyzet. Muszáj dönteni a legjobb tudásom szerint, nem elég csak a publikációk rangját nézni.


Amikor a gyerekek még picik voltak, akkor ugyanolyan sűrűn megfáztak, mint a környezetünkben levő többi gyerek. Minden alkalommal elmentünk a háziorvoshoz, aki minden egyes alkalommal szépen meg is gyógyította őket. Valószínűleg a WHO és egyéb publikációk alapján. Viszont mi ennyivel nem elégedtünk meg, láttuk, hogy vannak olyan gyerekek, akik nem hiányoznak az óvodából. Beszélgettünk a szülőkkel és kiderült, hogy nem mindent úgy csinálnak ahogy a háziorvos és a WHO ajánlja. Pl nem isznak tejet, olaj helyett zsírt használnak. Mi is kipróbáltuk és meg is lett az eredménye. Azóta nem hiányoztak a gyerekek az óvodából, iskolából.


Most akkor mi lenne a helyes döntés részünkről? térjünk vissza a háziorvos és a WHO ajánlásához (annak ismerjük az eredményét), vagy folytassuk a másik utat (annak is ismerjük az eredményét) ?


Persze mindezek mellett nagyon jól ismerem a WHO és egyéb publikációkat (és azt is, hogy a legújabb kutatások mennyi idő múlva lépnek használatba nálunk). Viszont én inkább a pragmatikus megközelítést választom.

2021. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

#39: Én sem vagyok molekuláris biológus, tehát én is csak szakmai tekintélynek hiszek, nem pedig azért beszélek úgy, ahogy, mert átlátnám a megfelelő kémiai alapokat.


De abba nagyon sok időmet beleáldoztam, hogy megértsem, hogyan működik a tudományos világban az igazságok kommunikációja. Bár egyáltalán nem értek mondjuk az általános relativitáselmélethez, ha leírsz nekem egy X állítást az általános relativitáselméletről és az ellenkezőjét, mondjuk egy Y-t, akkor néhány perc, maximum néhány óra netes kutakodással el tudom dönteni, melyik a helyes. (Nyilván ez nem formulák részleteire értendő, hanem mondjuk olyan típusú dolgokra, amiknek a hétköznapi életben is van valami könnyen kommunikálható alkalmazásuk. Például hogy a műholdakon lassabban vagy gyorsabban telik az idő, mint a Föld felszínén - na jó, ezt azért utánajárás nélkül is tudom. De ha nem tudnám, percek alatt ki tudnám deríteni.) És ha melléteszed, hogy az X állítást ez és ez a tudóscsoport mondja, az Y állítást pedig ez és ez a tudóscsoport, akkor sem tudsz vele megvezetni. El fogom tudni dönteni, hogy melyik tudóscsoport mond igazat, és melyik nem. Ezt nem tudom elmagyarázni, pláne nem egy gyk komment keretei között, egyszerűen képes vagyok rá. És nem azért, mert olyan különleges lennék, hanem mert több száz órám van már ilyen kérdések eldöntésében, egyszerűen kitapasztaltam, hogyan kell csinálni.


Lehet hivatkozni egyik- és másikféle tudományos szaktekintélyre, és elhiszem, hogy nehéz lehet eldönteni, hogy melyiket kell komolyan venni. Tíz éve én is sokkal bizonytalanabb voltam az ilyen kérdésekben, hogy erre vagy arra a szaktekintélyre kell hallgatni. De azt megtanultam az utóbbi évtizedben, hogy (1) ha szaktekintélyek egy tudományos kérdés mentén két részre oszlanak, és durván szöges ellentétben áll a véleményük (tehát nem részletekben térnek el, hanem effektíve pont ellenkezőt mondanak), akkor a két párt egyike valamit brutálisan félreért, eltéveszt, esetleg szándékosan rosszul következtet; (2) hogyan kell kideríteni, hogy a két párt közül melyik gondolja rosszul.


És akkor vissza a fluoridra. A gyerekek esetében tényleg lehet jó ötlet kiváltani a fluoridost valami mással, amíg nem tanulják meg, hogy a fogkrémet nem szabad lenyelni. Ugye nem arról van szó, hogy a nem fluoridos fogkrémek ne tudnának tisztítani, hanem hogy a fluoridos környezet egészségesebb a fogaknak. Sokkal. Viszont lenyelni tényleg nem jó, és bár kis mértékben veszélytelen, talán óvodás korban még jobb az egyéb. Ezt nem tudom, nyilván attól is függ, hogy mennyire jól koordinált az adott gyerek szájmozgatási, nyelési, köpési, stb. viselkedése. Amint ezek kifejlődnek, onnantól egyszerűen nincs verseny.


Természetesen nem kizárt, hogy holnap, tíz év múlva vagy száz év múlva találnak a természetben, vagy előállítanak mesterségesen egy olyan vegyületet, ami lenyelve is teljesen veszélytelen, fogápolásban pedig tudja azt, amit a fluorid, vagy akár sokkal többet. Akkor majd előáll egy új helyzet.

2021. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!