Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a kriptovaluta...

Hogy néz ki a kriptovaluta portfóliód?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már 5 éve folyamatosan hülyének érzem magam, hogy nem szálltam be előbb. Természetesen most is azt érzem, hogy már késő, de mivel végig azt hittem, és sose volt az, eldöntöttem, hogy veszek 3 millió forint értékben kriptovalutát. Aztán lássuk mi lesz belőle.

Rászántam a témára egy munkanapot, elolvastam jópár cikket, hogy legalább minimálisan képben legyek.

A két nagy szereplő a Bitcoin és az Ethereum, de mindkettőnek megvannak a maguk problémái, pl. irgalmatlan utalási költségek és várakozási idő. Az Ethereum esetében erre készülőben van valami megoldás, a Bitcoin viszont olyan, amilyen. De a lényeg az, hogy egyik sem tökéletes technológia, és folyamatosan jönnek új versenyzők, amelyek vagy egy konkrét alkalmazási területre fókuszálnak, vagy az alapfunkciókat próbálják jobban csinálni. Köztük néhány ígéretes projekt, és rengeteg hulladék. Ezek az altcoinok/shitcoinok.


A 3 milliót úgy akarom felosztani, hogy a fele Bitcoin/ETH, a másik fele meg rizikós altcoin, de ezeket nem ismerem, ezért vagyok kíváncsi, hogy akinek vannak kriptó befektetései, miket tartanak. Altcoinból szívesen vennék 5-10 félét, egyenként olyan 100-200e forint értékben, hátha pont beletrafálok abba, ami 5 év múlva nő óriássá.

Aztán ha az egész elúszik, ez van, de legalább nem érzem azt többé, hogy meg se próbáltam.



2021. ápr. 14. 16:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/140 anonim ***** válasza:
100%

#4


Ez is egy hozzáállás, de nem feltétlenül a legjobb. Most nyár végére, ősz elejére jósolják a bika piac végét. Minek tartanád bent, ha bezuhan az értéke? Persze ha vársz 5 évet nagy valószínűséggel, többet fog érni, de ha eladod mielőtt bezuhanna, és aztán jól bevásárolsz mikor lejebb megy az ára, jóval nagyobb profitot tudsz összehozni.


Igazán nagyot már inkább altokkal tudsz szakítani. Nekem VeChain-em (VET) van még BTC-n kívül, elég jól teljesít. Cardano-t (ADA) is tervezek majd venni, de ma éppen csúcsot döntött. Illetve ha úgy gondolod, shitcoin-okkal is érdemes próbálkozni, de ezekre már inkább szerencsejátékként kell tekinteni. Én kb 1 hónapja vettem Safemoon-t 20 dollárért, most 200 dollár környékén mozog az ára, de volt 307 környékén is.


Szerintem elsőnek kis pénzekkel kezdj. Kívülről könnyű mondani, hogy nem érdekel engem, várok 5 évet, lesz, ami lesz, én is így voltam vele, aztán mikor márciusban voltak a nagyobb korrekciók, néztem, hogy mínuszban a portfólióm, láttam, hogy továbbra is pirosak a gyertyák a charton, mindenki mondott mindenfélét, hogy meddig fog még zuhanni, azért nekem is beremegett a seggem, pedig csak pár tízezer forintot fektettem be. Szóval érdemes kis összegekkel kitapasztalni, hogy működnek a váltók, vagy hogy hogy kezelsz egy nagyobb zuhanást.

2021. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/140 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és konkrétumokat!

#11: ha szerinted pillanatnyilag nem érdemes venni, mert zuhanás jön, akkor hogyhogy nem adod most el minden kriptód, amid van? :) Értelek amúgy, de nem akarok spekulálni, ez a fajta tökölés az, ami miatt nem vettem korábban se. Biztos kipukkad, túl drága, stb stb, aztán amikor épp lemegy, akkor meg azért nem veszem, mert azt hiszem hogy vége.


Kis összegekkel nem látom értelmét, mert tényleg nem a kereskedés mechanizmusa érdekel, nem akarok adni-venni meg gyertyákat nézegetni. Berakom, aztán ha mázlim van és egy szép napon olyan sokat ér majd, hogy nem tudok ellenállni a Ferrarinak, kiveszem. Ha lenullázódik, akkor így jártam.

2021. ápr. 14. 22:02
 13/140 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy most megy le. Azt írtam nyár vége ősz eleje.


A kis összeget meg azért javasoltam, mert én pl azzal buktam (szerencsére a növekedés miatt már visszajött), hogy a sima Coinbase-t használtam a Coinbase Pro helyett. Meg Binance-en volt olyan, hogy 15 euróért vásároltam, de hibát írt ki, a pénzt viszont levonta és 10 nap után utalták vissza. Azért nem mindegy, hogy 15 euró vagy 1500 euró lóg 10 napig a levegőben, úgy hogy azt sem tudod visszakapod-e. Szóval érdemes kipróbálni, hogy működik-e minden. Beutalás, kiutalás, stb.

2021. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/140 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én válaszolok is a fő kérdésedre


Nekem a portfólióm ebből ál

Nagyság rendileg írom


BNB

BTC

RAMP (stakelem)

CAKE


Ezeket tartom max év végéig


És nem évekkel ezelőtt vettem


Még hosszú távra tervezek adat venni


És még olyan kriptoba amit majd a jövőben úgy látom hogy rövid idő alatt nagy hozamot hoz

2021. ápr. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/140 anonim ***** válasza:
90%

És sohasem késő kriptot venni FŐLEG MOST (BIKAPIAC)

A LÉGYEG HA ESIG, NE SZARJ BE

2021. ápr. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/140 anonim ***** válasza:
85%
Esik*
2021. ápr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/140 A kérdező kommentje:

Na, jól van, megcsináltam végre. Binance-en nyitottam fiókot, kipróbáltam az utalást 100 euróval, 10 perc alatt átment, úgyhogy utánaküldtem a tervezett 10.000-et, az is egyből megérkezett.

Vettem 2-2 ezerért BTC-t és ETH-t, és ezen kívül 1-1 ezerért ADA és BNB, illetve mivel közvetlenül nem tudtam, USDT-re váltás után a Trade felületen IOTA, NANO, VET, ezekből is 1-1 ezret, de dollárban. Maradt 1800 euró, ennek a sorsát még eldöntöm, írhattok nyugodtan.

Az ADA-t betettem Locked Stake-be, a 15 és 60 naposra volt a legmagasabb APY, úgyhogy abba a kettőbe tettem. Nem értem, hogy miért nem a leghosszabb lekötés kamatozik a legjobban. Ha esetleg valaki érti és elmagyarázza, azt megköszönném.

2021. ápr. 15. 15:00
 18/140 anonim ***** válasza:
76%
uh ez nem túl jó portfolió, miért nem olvastál utána? a felénél már most egyértelmű hogy zuhanni fog csak
2021. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/140 anonim ***** válasza:
100%

Ha még vennél valami rizikósabbat: [link]


Szerintem itt reális esély van nagyobb növekedésre középtávon :) Jelenleg még elég kicsi a token market capje ($17M USD), elég új a project, de már egy csomó működő termékük van: oracle-ök, amikkel pontos árakat tudnak követni a bsc-n belül, ezekre épülő saját chartok ( [link] és ami jelenleg a legnagyobb szám, pancakeswap limit orderek ( [link] amivel automatikusan lehet bsc tokeneket adni/venni előre megadott árakon. A fejlesztők értik a dolgukat és jófejek, válaszolnak minden értelmes kérdésre. Költenek marketingre, és van még pár érdekes termék a road mapen.


A tokenre szükség van a limit orderek használatához, illetve az oracle-ök működéséhez is kellenek, szóval valódi haszna van, nem csak egy pump-and-dump. Passzív bevételre is szert tehetsz vele ha stake-eled (ideiglenesen felajánlod likviditás biztosítására), és mivel sokan csinálják ezt a teljes market cap kb. 50%-a van a liquidity poolban, szóval nem egyszerű bezuhannia az árnak. Most még a tranzakciós díjakat osztják szét a stakereknek, de idővel ezt kivezetik, és a limit orderek díját osztják majd tovább.


Binancen közvetlenül még nem lehet venni (ha már ott is lehetne, akkor késő lenne beszállni...), ki kell utalnod saját pénztárcádba a BNB-t (pl. Metamaskba), és utána pancakeswap-en tudod átváltani: [link] token/how-to-buy/ (fontos, hogy Binance-ről mindenképp BSC-n keresztül kell kiutalni a BNB-t a Metamask pénztárcádba)

2021. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/140 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori jól összekavarta a linkeket :D


[link]

[link]

[link]

[link] token/how-to-buy/

2021. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!