Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a kriptovaluta...

Hogy néz ki a kriptovaluta portfóliód?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már 5 éve folyamatosan hülyének érzem magam, hogy nem szálltam be előbb. Természetesen most is azt érzem, hogy már késő, de mivel végig azt hittem, és sose volt az, eldöntöttem, hogy veszek 3 millió forint értékben kriptovalutát. Aztán lássuk mi lesz belőle.

Rászántam a témára egy munkanapot, elolvastam jópár cikket, hogy legalább minimálisan képben legyek.

A két nagy szereplő a Bitcoin és az Ethereum, de mindkettőnek megvannak a maguk problémái, pl. irgalmatlan utalási költségek és várakozási idő. Az Ethereum esetében erre készülőben van valami megoldás, a Bitcoin viszont olyan, amilyen. De a lényeg az, hogy egyik sem tökéletes technológia, és folyamatosan jönnek új versenyzők, amelyek vagy egy konkrét alkalmazási területre fókuszálnak, vagy az alapfunkciókat próbálják jobban csinálni. Köztük néhány ígéretes projekt, és rengeteg hulladék. Ezek az altcoinok/shitcoinok.


A 3 milliót úgy akarom felosztani, hogy a fele Bitcoin/ETH, a másik fele meg rizikós altcoin, de ezeket nem ismerem, ezért vagyok kíváncsi, hogy akinek vannak kriptó befektetései, miket tartanak. Altcoinból szívesen vennék 5-10 félét, egyenként olyan 100-200e forint értékben, hátha pont beletrafálok abba, ami 5 év múlva nő óriássá.

Aztán ha az egész elúszik, ez van, de legalább nem érzem azt többé, hogy meg se próbáltam.



2021. ápr. 14. 16:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/140 A kérdező kommentje:

Írd le ide a jóslataidat, hogy melyik fele fog zuhanni, aztán majd évente visszanézzük, hogy alakultak a dolgok. Én úgy vagyok vele, hogy ha olyan marha egyértelmű lenne, hogy mikor mi zuhan, akkor azt már beárazták volna a nálam okosabb emberek.

Egyébként is úgy vagyok vele, hogy felőlem zuhanhat a fele, ha a másik felében van egy, ami kilő. Olvasgathatok napestig, ezt akkor is lutri. De tudod mit, írd le hogy te mire költenéd a maradék 1800-at, aztán lehet hogy megveszem.

Mindenesetre most már legalább van kriptóm, és ha rám akar mosolyogni a szerencse, akkor megteheti.

2021. ápr. 15. 15:28
 22/140 A kérdező kommentje:
Az előző a 18-asnak ment, köszi 19-es, megnézem!
2021. ápr. 15. 15:29
 23/140 anonim ***** válasza:
100%
jelenleg kb 1,4 millio forint erteku a portfoliom, 3 db altcoin, DeFi van benne. egy keves ethereum a gas fee-re es ennyi.
2021. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/140 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vettem a bitcoint 2,5 millióért akkor nem fogom 21 millióért sem venni. előző voltam.
2021. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/140 A kérdező kommentje:

#19: Fú, nagyon idegen ez az egész, azt se tudom mi merre hány méter. Eljutottam addig, hogy van egy MetaMask tárcám vagy mi a szarom. Már alapból elég furcsa, mert az egész folyamathoz 1 darab jelszót kellett megadnom, nem is értem hogy milyen felhasználónévhez tartozik ez a jelszó? Csak az én böngészőmön működik? Na mindegy, látom a tárcát, megvan a címe, 0xBLABLABLA.

Hozzáadtam a Smart Chain és Testnet networköket eszerint: [link]


A Testnet networkre átutaltam 1 BNB-t, ezt látom is. Most jönne az, hogy a PancakeSwap-on ezt BOG-ra váltom, de:

1. a PancakeSwap-on még annyira sincsen felhasználóm, mint a MetaMaskon, jelszót se kér, csak kínkeservvel kapcsolódik a MetaMask tárcámhoz (ezt se értem, hogyan? A MetaMask plugintól kéri el a címét?)

2. Ezután rákényszerít, hogy váltsak a Testnet-ről a Smart Chainre.

3. De ha a MetaMask tárcát a Smart Chain networkről nézem, akkor azon nincs rajta az 1 BNB, így nem is tudok vele venni semmit. Pedig már épp rájöttem, hogy BOG-ra váltani úgy tudok, hogy a 0xd7b729ef857aa773f47d37088a1181bb3fbf0099 akármit adom meg currency-ként.


Hogy tudok a Smart Chain networkös tárcámra utalni, vagy a Testnet-et használni BOG a PancakeSwap-on? Vagy az 1 BNB-t áttenni a Testnetről a Smart Chainre. Egyáltalán, hogy tudnám a végén visszaküldeni a zsákmányt a binance fiókomra? Nem vágom, hogy mi történik, de kíváncsi vagyok, ha esetleg tudsz segíteni.

2021. ápr. 15. 16:30
 26/140 A kérdező kommentje:
#23: Három altcoin, oké, melyik három? Mit titokzatoskodsz? Neked is az a jó, ha mások azt veszik, amid neked már van.
2021. ápr. 15. 16:32
 27/140 A kérdező kommentje:
Közben felfogtam, hogy a kulcsmondat a "fontos, hogy Binance-ről mindenképp BSC-n keresztül kell kiutalni a BNB-t a Metamask pénztárcádba". Ezt hogy kell csinálni? Ez a Binance Smart Chain Faucet link közben rájöttem, csak szimulációs játékpénz, ahogy az egész Testnet is. Szóval hogy küldök pénzt a Binance Smart Chain mainnet tárcámra?
2021. ápr. 15. 16:49
 28/140 anonim ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni

Hogy ne ugrálj koinról másik koinra ha látod hogy esik az árfolyam

És akkorsem ha jön egy új Coin

Kivéve ha az adott koinból már szép profitod van

2021. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/140 anonim ***** válasza:
Binancerol mikor kuldod akkor bep20 az a bsc....
2021. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/140 anonim ***** válasza:
100%

23as vagyok.

A 3 altcoin : BOTS XOR KSM

2021. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!