Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a kriptovaluta...

Hogy néz ki a kriptovaluta portfóliód?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már 5 éve folyamatosan hülyének érzem magam, hogy nem szálltam be előbb. Természetesen most is azt érzem, hogy már késő, de mivel végig azt hittem, és sose volt az, eldöntöttem, hogy veszek 3 millió forint értékben kriptovalutát. Aztán lássuk mi lesz belőle.

Rászántam a témára egy munkanapot, elolvastam jópár cikket, hogy legalább minimálisan képben legyek.

A két nagy szereplő a Bitcoin és az Ethereum, de mindkettőnek megvannak a maguk problémái, pl. irgalmatlan utalási költségek és várakozási idő. Az Ethereum esetében erre készülőben van valami megoldás, a Bitcoin viszont olyan, amilyen. De a lényeg az, hogy egyik sem tökéletes technológia, és folyamatosan jönnek új versenyzők, amelyek vagy egy konkrét alkalmazási területre fókuszálnak, vagy az alapfunkciókat próbálják jobban csinálni. Köztük néhány ígéretes projekt, és rengeteg hulladék. Ezek az altcoinok/shitcoinok.


A 3 milliót úgy akarom felosztani, hogy a fele Bitcoin/ETH, a másik fele meg rizikós altcoin, de ezeket nem ismerem, ezért vagyok kíváncsi, hogy akinek vannak kriptó befektetései, miket tartanak. Altcoinból szívesen vennék 5-10 félét, egyenként olyan 100-200e forint értékben, hátha pont beletrafálok abba, ami 5 év múlva nő óriássá.

Aztán ha az egész elúszik, ez van, de legalább nem érzem azt többé, hogy meg se próbáltam.



2021. ápr. 14. 16:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/140 A kérdező kommentje:

Na, csak sikerült a BSC-re tenni a pénzt, váltanám is PancakeSwapon, erre ezt kapom:

[link]

[link]

Nem akar összejönni...

2021. ápr. 15. 17:29
 32/140 A kérdező kommentje:
Addig nyomogattam, amíg végül sikerült. Na jól van, akkor ez is megvolt, és reméljük, hogy a BOG fogja megváltani a világot. Megyek is, felmérem a gyémántberakásos golfütők kínálatát.
2021. ápr. 15. 17:35
 33/140 anonim ***** válasza:
100%

-A testnet csak tesztelésre való fejlesztőknek, az neked nem kell semmire. A metamask smart chainen legyen.


-Amikor binancen withdraw-olod a bnb-t ki lehet választani a transfer networköt (BEP2, BEP20, BTC, ERC20), ebből neked a BEP20 (BSC) kell. Rá fog kérdezni, hogy biztosan tudod-e mit csinálsz, hazudd azt, hogy igen. :)) A cél cím a metamask addressed legyen.


-A metamask nem egy hagyományos netes szolgáltatás, hanem egy pénztárca, ami történetesen egy böngésző extension. Lokális tárolja a privát kulcsodat, és a jelszó is csak a titkosításhoz kell. Az elején kaptál egy seed phrase-t, ezt írd fel valahova és rakd el biztos helyre, azzal tudod "újraéleszteni" a pénztárcádat, ha esetleg elveszik a gépedről.


-Minden decentralizált szolgáltatást, mint a pancakeswap, vagy a bogged finance ezzel a pénztárcával tudsz használni. A weboldalak javascriptből közvetlenül a böngésző extensionöddel kommunikálnak, így nem kell username/password, csak engedélyezned kell a hozzáférést a pénztárcádhoz.


-Ha egy új tokent veszel, akkor a metamaskhoz is hozzá kell adni a contract id-t (amit pancakeswaphoz is hozzá kellett adni), hogy látszódjon pénztárcádban.


-Ha eladnád a tokened, akkor először pancakeswap-en vissza kell váltani bnb-re, majd binance-en a deposit részen lévő címre el kell utalni metamaskból a send gombbal. Itt is vigyázni kell rá, hogy BEP20 (BSC) netwörk legyen kiválasztva binancen. Ha sikerült, ismét ott lesz a binance egyenlegeden a bnb.

2021. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/140 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és pancakeswapen a slippage-et 3%-ra kell állítani, de ezekszerint mire leírtam rájöttél.
2021. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/140 A kérdező kommentje:
Köszi a leírást! Azok a részletek is világosabbak lettek, amiket amúgy vaktában lövöldözve sikerült megugranom. Meg segíthet másoknak is. A következő kérdésem: hogy stakelem azt a 74 BOG tokent, amihez hozzájutottam?
2021. ápr. 15. 19:12
 36/140 anonim ***** válasza:
22%
Ez most komoly, hogy full kezdőként ezt a BSC projectet lőtted ki magadnak, hogy az életed pénze lesz? Hogy esett erre a döntés ?
2021. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/140 anonim ***** válasza:
100%
74 boggal azt hiszem nagy kockázatot nem vállalsz ;) kell lennie a pénztárcádban ennek megfelelő értékű bnb-nek, és utána itt tudsz stakelni: [link]
2021. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/140 A kérdező kommentje:

Na, még este beraktam a stake-be. Van mit tanulnom, nem sokat értek ebből a liquidity rendszerből, meg elszámolás menetéből. Gondolom valami okosszerződés fogja visszaadni a jelenleg Cake-LP-ben kijelzett részesedésem után járó tőkét és jutalmat BOG-ban (és a mittudomén miért hozzácsapott BNB-t), ha egyszer a jövőben kiszállok a pool-ból. De hogy mi az a Cake-LP, van-e ennek egyáltalán ára, és ha igen akkor hol találom, na, ezeket nem értem.

Ami még érdekelne: látom, az éjszaka összejött 0.16 BOG, ezzel mi történik? Ezt a stake-ből való kiszállásnál kapom meg? Mi van ha ezeket a BOG-okat is be akarom forgatni a stake-be? Ahhoz előbb ki kéne szállnom (-4.5%-os sáp) majd újra vissza kéne szállnom (ismét -4.5% sáp)? Gondolom ilyet csak akkor csinál az ember, ha már igazán sok jutalom BOG-ot gyűjtött, és a 9% bukó ellenére is megérné növelni velük a stake-et, amit a nagyobb stake révén gyorsabban gyűlő jutalom BOG-ok egyszer visszahoznak. Szólj, ha hülyeséget beszélek!

2021. ápr. 16. 10:03
 39/140 A kérdező kommentje:
Hát ez a BSC meg PancakeSwap érdekes hely. Értem már az Automated Market Maker koncepciót, de nem is ez a lényeg, hanem hogy micsoda kaszinó megy itt. A reszli BNB-met beraktam a legnagyobb fasságba amit a Google kiadott (SAFEMOON) és 200-ból 800 dollár lett a hétvége alatt. Azóta visszanéztem, és ez a vacak oké hogy nekem 4x-est ugrott, de egy hónapra visszanézve 40x, a nyitás utáni napok óta több 1000x... Miközben semmi értelme, semmi haszna, nyilván be is zuhan abban a pillanatban ahogy valami korai nagyhal röhögve kiszáll, de jó poén, el kell ismerni. Hol vannak ezek a coinok promózva, találtam ilyet hogy reddit CryptoMoonshots, de az nem tűnik valami jónak.
2021. ápr. 19. 22:12
 40/140 anonim ***** válasza:
a doge is 200x lett október óta és az is egy poén volt
2021. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!