Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet családot alapozni arra,...

Lehet családot alapozni arra, ha az egyik fél napi 8000, a másik fél pedig napi 6000 forintot keres nettó? Meg lehet élni ennyiből? Össze lehet spórolni a pénzt kocsira, lakásra, stb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
95%
szoroztam, osztottam, és arra jutottam, hogy a te értékrendedben, igényszintedben valami nincs rendben
2013. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék abba a helyzetbe kerülni, hogy évek múlva is teljesen kiszolgáltatott legyek. Az oké, hogy hitellel meg lehet oldani hogy egy szolid színvonalon kijöjjünk. De gyakorlatilag egyikőnk sem engedheti meg hogy elveszítse az állását. Nyilván nem most, hanem 5-10 év múlva tervezek gyereket vállalni, de picit kilátástalannak tűnik az anyagi biztonság megteremtése. Mondjuk, kb. napi 14-16 ezer forint nettóra szeretném azért fejleszteni a fizetésem 5 éven belül, erre van is valamennyire reális esély, de azért mérget nem vennék rá sajnos. Napi 12 az amire azt mondom hogy 5 év múlva az alatt nem vállalok el majd semmit.
2013. szept. 18. 16:31
 13/66 A kérdező kommentje:

"szoroztam, osztottam, és arra jutottam, hogy a te értékrendedben, igényszintedben valami nincs rendben"


Ezzel mire akarsz célozni? Nekem csak az az elvárásom, hogy ne kelljen napi 10 órát dolgozni, 1-et utazni és házimunkával tölteni még 4-et, aztán kitalálom hogy mikor alszok... Szerintem ez egy normális igényszint, nem arról van szó, hogy szarvasgombát ennék kaviárral és pezsgővel, csak egyszerűen nem akarok rabszolga lenni. Azt akarom hogy pl. ha lesz gyerekem akkor ismerjen is, és ne csak úgy, mint a fáradt mérges pasi, aki esténként hazaesik.


Értékrendemben? Azzal nem értem, mi a gond, hogy aggódom a család anyagi biztonságának megteremtéséért. Ne felejtsd, a szüleim nem tudnak ebben segíteni, sőt, lehet hogy még nekem kell majd nekik segíteni...

2013. szept. 18. 16:34
 14/66 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy komoly munkaeszközökre is van szükségem, amit sok esetben magamnak kell biztosítani. pl. egy félmilliós laptopot szerintem nem ilyen fizuból szokott venni az ember...
2013. szept. 18. 16:36
 15/66 anonim ***** válasza:
69%

Az havi 120 és 160 ezer nettó. Ne viccelj, abból már meg lehet élni rendesen. A kocsi nem alapszükséglet, lakni nem csak sajátban lehet, sokan bérelnek. 45+ rezsiért már találsz rendeset, nem palotát, de másfél szobásat. 90-ből már megvan rezsivel. 60-ból ketten elkajáltok egy hónapban, még talán olcsóbban is. 20 elmegy két felnőtt bérletre.


170-ből tehát laksz, eszel, közlekedsz, merad 110 a két fizetés összegéből. De ha mindent kicsit bővebb lére eresztünk, akkor is marad havi 70-80.

2013. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

"60-ból ketten elkajáltok egy hónapban"


Az a baj, fejenként is többet költünk kajára egy hónapban, mivel a rengeteg elfoglaltság miatt nincs időnk főzni...

2013. szept. 18. 16:39
 17/66 kolosszus22 válasza:
87%
Agyaljál rajta még akkor, mert könnyen lehet, hogy a jövőben sem fogsz tudni több pénzt keresni. Amúgy meg gyereket lehet vállalni, csak ugye az lemondásokkal jár, olyan embernek nem való akinek önmaga és a luxus hajszolása áll az első helyen.
2013. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
84%
Addig olvastam, hogy 280 rugó egy embernek is kevés. Baj van a kérdező fejében, nem is kicsi...
2013. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen a tanulás bár megtérül, ebből a költségvetésből tényleg nagy falat. Kb. 300 000 ma egy átlag fősuli/egyetem 1 évre (2 szemeszterre).


Ami nem fér bele önálló háztartás, pláne gyerek után az a pubokban/zenés bulihelyeken való hétvégi iszogatás, illetve divat követés.


Pl. most barátnőmmel egész jól állunk anyagilag, de nyaraláskor is 5000 Ft-ból elvoltunk egy este nyáron táncos étteremben (1-1 étel és csak 1-1 ital), fiatalabb koromban meg volt hogy egyedül elkoktéloztam 20 ezret egy éjszaka. És most hogy itt az ősz már nem is járkálunk el állandóan.

2013. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
87%

félreértettél


ennyi pénzből szépen meg lehet élni, és félre is lehet tenni ... ha nem sikerül, akkor az attól lehet, hogy magasak az igényeid, hogy olyanokra költesz amire vagy nem kellene, vagy van olcsóbb opció is ... nem azt mondom, hogy nyomorogj, de családok vannak akik ennek a feléből - gyerekestől! - élnek ... persze a színvonal nem mindegy ... kívánom, hogy ne kelljen kevesebből gazdálkodnod sosem

2013. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!