Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet családot alapozni arra,...

Lehet családot alapozni arra, ha az egyik fél napi 8000, a másik fél pedig napi 6000 forintot keres nettó? Meg lehet élni ennyiből? Össze lehet spórolni a pénzt kocsira, lakásra, stb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
Respect utolso:))
2013. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit nem értetek. Leírtam, hogy tanulok munka mellett, nappali Bsc-n. Nyilván nem teljes munkaidőben vagyok egész évben, ezt sehol nem állítottam... Részmunkaidőben vagyok a nappali egyetem mellett, ez bőven több időt emészt fel mint egy teljes munkaidejű állás. Csak olyankor dolgozom teljes munkaidőben, amikor nincsenek órák és tanulnom sem kell.


Hol állítottam hogy végig teljes munkaidőben vagyok? Hol állítottam, hogy minden nap megkeresem ezt az összeget? A szüleim is küldenek némi pénzt, ezt írtam. Amikor már nem fogok tanulni ennyit, akkor leszek teljes munkaidőben, arra kalkuláltam a 280.000 forintot (ez nem az én egyedüli keresetem hanem a barátnőmmel együtt!!). Jelenleg nem ennyit keresek, és a szüleim által küldött pénzzel együtt is kevesebb pénzem van ennél, sehol nem állítottam ennek az ellenkezőjét. A kérdés az volt, hogy össze lehet-e spórolni a dolgokat majd ennyi pénzből.

2013. szept. 18. 18:11
 53/66 anonim ***** válasza:
Fele ennyibol osszelehet szedni lakasra, kocsira es meg CSALADRA is kepzeld el!!!
2013. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
66%
Össze lehet szedni. Most nem kell félretenni, most tanulj. Ráérsz akkor félretenni, ha nem kell tanulni, csak dolgozni. Az is elég lesz. Kérdés túltárgyalva.
2013. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
60%

Csak 1 troll áll a kérdés mögött!


Bevétel 280 000FT

Kiadás kajára 2*2*30=120 000Ft

Alkohol 2*5000=10 000

"Múzeum" 2*5000=10 000 (mindig ugyan oda, akár havi több alkalommal)

Nem tudsz félretenni 1 fillért sem, pedig a szállás ingyen van + szülők is támogatnak!


Heti 70 órád megy el munkára, részmunkaidőben dolgozol, nem marad időd aludni sem. A maradék 140 000-et mikor tudod elkölteni? Hogy találsz időt a pénzköltésre? Legfőképpen mire költöd a maradékot? Hisz mint ahogy leírtad nem költesz szórakozásra szinte semmit...


Mi az a részmunkaidős állás, feladatkör ahol még egy diák is 160 000-et keres? Nem sok ilyen van (drogfutár, kerítő, verőember, apuci fiacskája, nyugdíjas anyukák zserbós selyemfiúja), ha tévednék lehet korrigálni, sőt kimondottan kérem javítsál ki, ha tévednék.

2013. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
87%
55-ös: igaz. Pláne 20 évesen.
2013. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
63%

Ahhoz képest, hogy 20 évesek vagytok egész jól álltok anyagilag. Ennyi idősen még nyugodtan el lehet fogadni a szülők támogatását is, az is nagy segítség nekik ha félig a saját lábatokon álltok.


Albérletet fent tudtok tartani (ennyi idősen még nem célszerű hosszútávú közös jövőre építve közös ingatlant vásárolni), autót nem kellene erőltetni, helyetekben gyakran járnék szülőkhöz kajálni, természetesnek venném ha hétvégén megpakolnának egy rakás kajával, de még pénzt is elfogadnék tőlük.

2013. szept. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
55%

Üdv kérdező!


Szép dolog amit elértél eddig az életben és hogy már itt tartasz.


Annak ellenére hogy nem látom át teljesen a problémáid -hiszen én nem te vagyok-, ajánlanék egy nagyon jó oldalt, aminek ha nem is a teljes kiolvasása, de a hozzád kapcsolódó cikkek elolvasása nagy segítségedre lehet. Ez a Kiszámoló nevű csávó eszetlen jó dolgokat ír az átlagember pénzügyi életének gyakorlati és elméleti oldalairól is. Ezért van rengeteg cikke a megtakarítások hogyanjáról és miértjeiről is.

Belinkelem neked most a legtöbbet egy általam jónak talált sorrendben, ahogy remélhetőleg a legjobban átjön az egész. Kérlek szánd rá az időt és olvasd el, mert ha csak fele annyit segít neked, amennyit nekem tett, akkor már megváltozik tőle az életed egy még jobb irányba.


Elméleti cikkek. Ajánlom ezekkel kezd. Az elolvasása mindnek kb. 5-5 percbe telik.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (Mert autót is mondtál)

[link] (Mert mondtad, hogy az "asszony" egy külön világ. Viszont ha nem működtök együtt, lehetetlen lesz elérni a célokat.)

[link]

[link]


Gyakorlati tanácsok, felsorolás-szerű listázásokkal, amik az elmélet megértése után a mindennapi életben mutatják meg, hogy lehet jobban kijönni ugyanannyi pénzből:


[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem utólag visszanézve sikerül majd neked ezekkel segíteni és a szerinted is kellő dolgokon változtatni.

2013. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:

Bevétel 280.000? Ezt hogy kalkuláltad ki? Mint írtam, csak időnként tudok teljes munkaidőben dolgozni. Amikor nem, akkor hiába keresek napi 6000-10000 forintot, ha összesen nem dolgozok eleget.


A bevétel így szokott lenni kb: én fizum 70e, barátnőm fizuja 50e, plusz még szülők olyan 50e-et utalnak. Az kb. 170 ezer, ennél némileg több szokott lenni amikor még marad félretett pénzem a teljes munkaidős időszakokból. Nagyjából 180 ezer körül szoktunk élni havonta ketten, amikor teljes munkaidőben dolgozom, akkor szokott 250 körül lenni.


Tehát bevétel: 180.000

Bérlet két diáknak: 7.700

Szórakozás, alkohol stb.: 20 ezer max.

Kiadás kajára: lényegesen több, mint amit ti számoltatok, mivel nincs időm főzni, ahogy írtam. Hiába írjátok, hogy dehát az nagyon sok, főzéssel olcsóbb, stb, amikor nincs időm főzni.


És a lakás nincs normálisan bebútorozva, és alig van ruhánk. Tehát, összességében mindig el szokott menni alkalmi kiadásokra még legalább 50e forint, néha több. És pont nullára szoktunk kijönni.


Milyen munka? Napi 6000-7000 forint nettót keres egy pénztáros. Szarabb helyeken is 4500 fölött. Diákként. Én szakképzett munkát végzek, ehhez a napi 8000 nem elrugaszkodott.

2013. szept. 18. 18:43
 60/66 A kérdező kommentje:
ma 18:42 köszönöm szépen, elolvasom! :)
2013. szept. 18. 18:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!