Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet családot alapozni arra,...

Lehet családot alapozni arra, ha az egyik fél napi 8000, a másik fél pedig napi 6000 forintot keres nettó? Meg lehet élni ennyiből? Össze lehet spórolni a pénzt kocsira, lakásra, stb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:

" luxus hajszolása áll az első helyen."

Luxus hajszolása? Aludni sem nagyon szoktam, max napi 5-6 órát, mikor hajszolnám a luxust? És még így is több időt kéne szánni a háztartás vezetésre, mert állandóan nagy kupi van. De egyszerűen nincs idő. Milyen luxus hajszolásról beszélsz te akkor?

2013. szept. 18. 16:45
 22/66 A kérdező kommentje:

"ennyi pénzből szépen meg lehet élni, és félre is lehet tenni ... ha nem sikerül, akkor az attól lehet, hogy magasak az igényeid, hogy olyanokra költesz amire vagy nem kellene, vagy van olcsóbb opció is ... nem azt mondom, hogy nyomorogj, de családok vannak akik ennek a feléből - gyerekestől! - élnek ... persze a színvonal nem mindegy ... kívánom, hogy ne kelljen kevesebből gazdálkodnod sosem"


A probléma az hogy ezek a dolgok úgy jönnek össze, hogy mellette már semmire nincs időm. Tehát pl. főzni se. Minden nap kaját rendelni meg nagyon költséges. Tudnék spórolni, ha az alvás nem tartozna a termsézetes szükségletek közé. De sajnos oda tartozik. Arról pedig nem tudok lemondani. Jelenleg tömegközlekedünk, de a barátnőmnek feltétlen elvárása idővel egy kocsi. Nekem nem annyira, de az Ő dolga. Annak a fenntartása pedig már szerintem végképp nem fér bele ebbe. A nagy igény tehát az, hogy ne kelljen főzni... Ennyi az egész. Másképp nem fér bele, mert 7 után érek haza és még tanulnom is kell utána. Nem gondolod, hogy este 10-kor állok még neki főzni, és éjfélkor vacsorázunk, elmosogatunk, megfürdünk, hajnali egykor lefekszem, aztán kelünk reggel 6-7 körül, és így megy ez tovább heteken, hónapokon, napokon és éveken át, egész életünkben... Hát hova férne még el emellett a gyereknevelés?! Mind anyagilag, mind időben

2013. szept. 18. 16:50
 23/66 anonim ***** válasza:
87%

Nehezen értem, hogy mi kerül fejenként napi 2000 forintba kaján. Persze lehet, hogy van pénzetek de nincs eszetek, de komolyan... a munkahelyem melletti étteremben egy menü (leves + normális főétel + desszert) 900 forint, vagy a kínaiban 700 forintből már nagy adag cucc + üdítő kijön. Reggelire meg vacsorára lehet enni hideget. Nehogy már napi 500-ból ne jöjjön ki. Max akkor, ha minden reggel megvezsed a 300 forintos izét a látványpékségben, meg ilyenek. Az meg nem alap, hanem luxus.


De nehogy már nincs időd főzni, ez csak duma: veszel 4 csirekcombot 1000-1200 forintért, bevágod a sütőbe 1 órára (nem kell állni mellette), főztasakos rizst forróvizbe lógatsz 20 percre, meg is van a kaja 2 napra 2 főre.


Egy halom dolgo van, amire ennél több időt nem kell szánni, simán dolgozhatsz mellette vagy filmezhetsz vagy akármi.


Szóval aki nem tudja napi átlag 1000 forint alá levinni a kaját (és ez viszonyleg kevés kompromisszummal), az vagy hülye, vagy lusta. Vagy mindkettő.

2013. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:

"Ami nem fér bele önálló háztartás, pláne gyerek után az a pubokban/zenés bulihelyeken való hétvégi iszogatás, illetve divat követés.


Pl. most barátnőmmel egész jól állunk anyagilag, de nyaraláskor is 5000 Ft-ból elvoltunk egy este nyáron táncos étteremben (1-1 étel és csak 1-1 ital), fiatalabb koromban meg volt hogy egyedül elkoktéloztam 20 ezret egy éjszaka. És most hogy itt az ősz már nem is járkálunk el állandóan."


Hát, én maximum 5000 forintot szoktam elinni, azt is általában havi egy alkalommal, nagy ritkán kétszer. Ezen kívül múzeumba, moziba vagy egyéb helyre megyek kb. ugyanennyiből. Divat követés annyi, hogy még így is olyan kicsi a ruhatáram, hogy hetente 2-3-szor is kell mosni. És ha nem is a legolcsóbb, de majdnem a legolcsóbb helyeken vásárolok.

2013. szept. 18. 16:55
 25/66 anonim ***** válasza:
77%
És ha nem rendeled a kaját, hanem hétvégén megveszitek a félkészet, konzervet, és a többit? egy konzerv akármi, amiből egy embernek megvan egy étkezése, kijön kb 4-500 ft-ból, és akkor globuszt vettél, nem tesco-gazdaságosat. A két fizetés pedig igenis magas, a szüleim ennél kevesebből neveltek föl három gyereket (egy még folyamatban), van saját ház kerttel, két kocsi, fehér kerítés, amit akarsz, és anyám főz minden másnap, sosem rendeljük a kaját, mert az nem fér bele, hétvégén nagybevásárlás, és egy hétre nem kell kajára költeni, csak az az egy-két óra, amit a konyhában eltölt az ember.
2013. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

"hezen értem, hogy mi kerül fejenként napi 2000 forintba kaján. Persze lehet, hogy van pénzetek de nincs eszetek, de komolyan... a munkahelyem melletti étteremben egy menü (leves + normális főétel + desszert) 900 forint, vagy a kínaiban 700 forintből már nagy adag cucc + üdítő kijön. Reggelire meg vacsorára lehet enni hideget. Nehogy már napi 500-ból ne jöjjön ki. Max akkor, ha minden reggel megvezsed a 300 forintos izét a látványpékségben, meg ilyenek. Az meg nem alap, hanem luxus.


De nehogy már nincs időd főzni, ez csak duma: veszel 4 csirekcombot 1000-1200 forintért, bevágod a sütőbe 1 órára (nem kell állni mellette), főztasakos rizst forróvizbe lógatsz 20 percre, meg is van a kaja 2 napra 2 főre.


Egy halom dolgo van, amire ennél több időt nem kell szánni, simán dolgozhatsz mellette vagy filmezhetsz vagy akármi.


Szóval aki nem tudja napi átlag 1000 forint alá levinni a kaját (és ez viszonyleg kevés kompromisszummal), az vagy hülye, vagy lusta. Vagy mindkettő.

"


Amikor nem dolgoztam, és volt időm főzni akkor napi 1300 volt a kajás átlagom. (Mindent számoltam és vezettem táblázatokba). Most, hogy a nappali egyetem mellett dolgozom, napi 3000-3500 forint megy el kajára. Itt nem olyan olcsóak az éttermek. Ja és ez az átlag úgy jön ki, hogy azért amikor van időm meg energiám, akkor főzök, ez heti 2-4 alkalom. kb. heti 2-szer van olyan, hogy egyáltalán nem veszek étteremből kaját. De ennél többet nem tudok kipréselni, mert így is állandó alváshiányom van, és nagyon feszült vagyok. Ez nem életminőség.

2013. szept. 18. 16:59
 27/66 anonim ***** válasza:
27%

van egy egyszerű módszer:


egy-két hónapon keresztül minden fillér kiadást írj fel ... aztán két hónap múlva nézd végig, hogy tényleg szükséges volt-e


bár a folyamatos vendéglátós kaja szívja a pénztárcát

2013. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

"És ha nem rendeled a kaját, hanem hétvégén megveszitek a félkészet, konzervet, és a többit? egy konzerv akármi, amiből egy embernek megvan egy étkezése, kijön kb 4-500 ft-ból, és akkor globuszt vettél, nem tesco-gazdaságosat. A két fizetés pedig igenis magas, a szüleim ennél kevesebből neveltek föl három gyereket (egy még folyamatban), van saját ház kerttel, két kocsi, fehér kerítés, amit akarsz, és anyám főz minden másnap, sosem rendeljük a kaját, mert az nem fér bele, hétvégén nagybevásárlás, és egy hétre nem kell kajára költeni, csak az az egy-két óra, amit a konyhában eltölt az ember."


Mivel munkám mindig van, eleve nem éri meg 1-2 órát eltölteni főzéssel. Ugyanis azalatt megkeresek 2000-3000 forintot, amiből rendelek egy 1200 forintos kaját és még nettó nyereségesen jöttem ki... Ha a bevásárlást is számítjuk, akkor meg bőven!

2013. szept. 18. 17:01
 29/66 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy állandóan melózol és melózol, és stresszelsz, valóban nem állapot. Azt hiszem, itt a kipihenetlenség a fő probléma, nem a pénz.
2013. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:

"van egy egyszerű módszer:


egy-két hónapon keresztül minden fillér kiadást írj fel ... aztán két hónap múlva nézd végig, hogy tényleg szükséges volt-e


bár a folyamatos vendéglátós kaja szívja a pénztárcát"


Köszi a tippet, ez jó módszer, már csináltam, és anno majdnem le tudtam felenzi vele a költségeim. Most viszont hogy nincs időm, már nem nagyon tudtam lefaragni. Eleve ha van egy olyan dolog, ami kb. 1000 forintba kerül, de kiváltható egy óra munkával, hiszen akkor inkább dolgozom, és még jobban jövök ki.

2013. szept. 18. 17:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!