Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet családot alapozni arra,...

Lehet családot alapozni arra, ha az egyik fél napi 8000, a másik fél pedig napi 6000 forintot keres nettó? Meg lehet élni ennyiből? Össze lehet spórolni a pénzt kocsira, lakásra, stb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
61%

Meddig próbálod még az agyadat játszani? Olvasd már végig magadat, a 280 000-et te írtad!


Szánalmas vagy!

2013. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 A kérdező kommentje:

"Meddig próbálod még az agyadat játszani? Olvasd már végig magadat, a 280 000-et te írtad!


Szánalmas vagy!"


Hol írtam azt, hogy mindig annyi a bevételünk? Idézz vissza! Az elején arról volt szó, hogy annyi pénzből meg lehet-e élni, de az elméleti kérdés volt. Még évek múlva lesz aktuális. Jelenleg egyikőnk sem dolgozik teljes munkaidőben. Az az összeg úgy jönne ki, ha mindketten teljes munkaidőben dolgoznánk.

2013. szept. 18. 18:53
 63/66 anonim ***** válasza:
40%

Meddig próbálod még az agyadat játszani? Olvasd már végig magadat, a 280 000-et te írtad!


Szánalmas vagy!

2013. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvastam végig az egészet, de nekem az az érzésem, hogy a kérdező tipikusan olyan ember, akinek sosincs elég pénze, mert bármennyit képes elkölteni.

Tanulj meg egy icipicit spórolni. Szerintem.

2013. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

"Az kb. 280.000 Forint egy hónapra. Hát szerintem az egy embernek is kevés :S Az azt jelenti, hogy ha csak ketten vagyunk, akkor napi 4-5 ezer forintot költhetünk fejenként"---te írtad!


"Arról nem is beszélve, hogy komoly munkaeszközökre is van szükségem, amit sok esetben magamnak kell biztosítani. pl. egy félmilliós laptopot szerintem nem ilyen fizuból szokott venni az ember..."---minek 500 000-es???


"Az havi 120 és 160 ezer nettó. Ne viccelj, abból már meg lehet élni rendesen."-re válaszod :"Az a baj, fejenként is többet költünk kajára egy hónapban, mivel a rengeteg elfoglaltság miatt nincs időnk főzni..." --- a kamuid bedőlése előtt még nem tagadtál :)


"Mivel munkám mindig van, eleve nem éri meg 1-2 órát eltölteni főzéssel. Ugyanis azalatt megkeresek 2000-3000 forintot, amiből rendelek egy 1200 forintos kaját és még nettó nyereségesen jöttem ki... Ha a bevásárlást is számítjuk, akkor meg bőven!" --- most akkor van vagy nincsen??? "Hány óra elfoglaltságod van egy héten? Nekem vagy hetven óra, ha nem több..."

"Szerinted az hogy valaki 20 évesen szeretne napi 1-2 óra szabadidőt, az már az elkényeztetettség jele? Vagy hogy 5 óránál többet aludnék naponta? "

" Ha kétszer rendelek 1200-2000 forint körül melegételt, az már majdnem annyi pénz egy napra, mint amennyiből egy hétig kajálnék ha lenne időm főzni."--- AZ átlagos NAPI KAJA DÍJAD 1300-2000-3000-3500-4000Ft most akkor melyik is? Látod látod a túl sok hazugság neked is bezavart!


Mellesleg még nem válaszoltál milyen képesítést nem igénylő diákmeló fizet 2000-3000-et óránként? Mihez kell neked 500 000-es laptop???

2013. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom, mit nem értesz azon, hogy nem mindig ugyanannyi a költségem. Még viszonylag rövid ideje dolgozok. Az egyik bejegyzésben azt írtam le, hogy mennyit költöttem, amikor nem dolgoztam és VOLT IDŐM FŐZNI. A másikban pedig azt, hogy mennyit költök, amikor nincs időm főzni és rendelek. Amikor kétszer van szükségem melegételre és nem tudok főzni akkor meg értelemszerűen sokkal több, nem értem mit nem értesz ezen?


Az órabéres dologra: legalább értelmezd már amit írtam. 3000/2 az mióta 3000? Honnan olvastad ki hogy 3000 forint az órabérem? Mert sehol nem írtam ilyet. Az esetek többségében 1000 forint körül van, a bruttója meg attól függően hogy milyen modellben dolgozom. Komoly szaktudást és némi tapasztalatot is igénylő munkáról van szó, a szaktudásomban szerencsére legalább 2 éves előnyöm van, így nem meglepő hogy ennyit keresek.


Félmilliós laptop minek? Különleges igények miatt. Viszonylag sokat utazom sok cuccal, ezért elvárás hogy könnyű legyen, a kis méret szintén elvárás, a nagy teljesítmény és a jó minőségű hardver pedig a munkámból eredően alapelvárás. Jelenleg egy feleannyiba kerülő laptopom van, de a munka során már többször felmerült az igény egy jobbra.


"Mellesleg még nem válaszoltál milyen képesítést nem igénylő diákmeló fizet 2000-3000-et óránként? "


Egyrészt nem fizet annyit óránként, és sehol nem írtam ilyet, csak szándékosan félreolvastátok és marhaságokat láttatok bele a dologba. Például szerintem neked az is elkerülte a figyelmed, hogy nem egyedül keresek 280.000-t hanem a barátnőmmel, de azt is csak akkor, ha mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. A tényleges jövedelmünk ennél jóval kisebb, ahogyan azt már korábban ki is emeltem, hiszen mindketten nappali tagozaton tanulunk mellette. Másrészt semmilyen oklevelet nem igényel a munka, amit végzek, jelenleg elég hozzá az autodidakta módon és a folyamatban lévő tanulmányaim során megszerzett tudásom.

2013. szept. 18. 22:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!