Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet családot alapozni arra,...

Lehet családot alapozni arra, ha az egyik fél napi 8000, a másik fél pedig napi 6000 forintot keres nettó? Meg lehet élni ennyiből? Össze lehet spórolni a pénzt kocsira, lakásra, stb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
79%

Oké.

Főzés a barátnővel = szórakozás = pihenés = örömforrás.

2013. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:

"Az, hogy állandóan melózol és melózol, és stresszelsz, valóban nem állapot. Azt hiszem, itt a kipihenetlenség a fő probléma, nem a pénz."


Persze, de nem is a pénzért dolgozom. :) Csak azért, hogy meglegyenek a dolgok, amik kellenek. Egyébként a munkám a szenvedélyem, de most hogy ennyi minden egyebet kell tűrnöm, már ezt is utálom.

2013. szept. 18. 17:04
 33/66 A kérdező kommentje:

"Oké.

Főzés a barátnővel = szórakozás = pihenés = örömforrás."


Ezt alkalmazzuk is amikor sikerül együtt töltenünk annyi időt. Köszi a tippet :)

2013. szept. 18. 17:05
 34/66 anonim ***** válasza:
53%
Tudod mit? Én röhögve verném a fenekem a földhöz, ha ennyit keresnék, és még a barátaimnak is jutna, nemhogy a gyerekeimnek meg a szüleimnek. Te biztosan nem fogsz tudni megélni ebből hosszú távon, egyedül sem, nemhogy barátnővel. Keress egy olyan munkát, ami jobban fizet. Más lehetőséget nem látok.
2013. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:

"Tudod mit? Én röhögve verném a fenekem a földhöz, ha ennyit keresnék, és még a barátaimnak is jutna, nemhogy a gyerekeimnek meg a szüleimnek. Te biztosan nem fogsz tudni megélni ebből hosszú távon, egyedül sem, nemhogy barátnővel. Keress egy olyan munkát, ami jobban fizet. Más lehetőséget nem látok."


Hány óra elfoglaltságod van egy héten? Nekem vagy hetven óra, ha nem több... Szerinted 20 évesen baj ha többre vágyom? Majd dolgozz, tanulj te is ennyit, aztán osztogasd a pénzed a barátaidnak, mert hogy neked túl sok.. Kíváncsi vagyok hogy naponta hány órát töltenél főzéssel bevásárlásssal.

2013. szept. 18. 17:21
 36/66 anonim ***** válasza:

Nem vettetek eszre meg hogy csak azert irogat a kedves kerdezo hogy sajnaltassa magat??? Kivancsi lennek mit csinalna ha kettojuk fizetese az atlagba tartozna bele es 2en lennenek havi 150-160bol ugyhogy a rezsit is ok fizetik nem anyuci apuci...

Elvagy kenyeztetve kis baratom!!!

2013. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

(24-es hozzászólásodban nekem válaszoltál.)


Most mondjam az, hogy mi ketten havi 800e-ből (ami hamarosan lecsökken utód érkezése miatt 600e-re gyerek érkezése miatt, ház és autó törlesztése, fenntartása marad) sem rendelünk otthonra ételt, munkahelyen is menüt eszünk. Főleg turkiból öltözünk (oké ezek új ruhák, ingek, nadrágok, öltönyök kb. 3 e Ft körül HÁDA-ból, amiket angol üzletekből jellemzően azért szórnak ki, mert már kifutott a divatszezonjából), jellemzően cipőt, kabátot veszünk csak rendes üzletből.

Egy este ha szórakozni megyünk étterem, színház jellemzően ketten 5e Ft-nál nem költünk többet.


Oké nyaralásra, utazásra, évente néhány párnapos síelésre szépen költünk, de ami nem szükséges (pl. otthoni kaja rendelés, trendi technikai kütyük, legújabb divat szerinti ruhák...) arra nem dobáljuk a pénzt.

2013. szept. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:

"Elvagy kenyeztetve kis baratom!!!"


Jó vicc.


Szerinted az hogy valaki 20 évesen szeretne napi 1-2 óra szabadidőt, az már az elkényeztetettség jele? Vagy hogy 5 óránál többet aludnék naponta?


És amúgy akkor mi van, ha "sajnáltatni akarom magam"? Van olyan, hogy az ember tanácsot, segítséget, megértést, támogatást kér a másiktól. Nem azt kértem, hogy adjatok pénzt mert jajj milyen rossz nekem, hanem egyszerűen a jelenlegi helyzetet én nem bírom testileg-lelkileg, és szeretnék rajta változtatni.


Elég stresszes az életem, állandóan álmos vagyok de még így is van bennem annyi, hogy ha valaki bizonytalan, vagy segítséget kér, akkor nem mindjárt azt mondom, hogy hagyjátok ezt a szánalmas férget, csak sajnáltatni akarja magát, életképtelen, stb. hanem minimum normális hangnemben válaszolok. Ha neked bssza a csőröd az, hogy én is a világon vagyok, akkor legalább szard le és ne válaszolj bunkó módon a kérdésre.

2013. szept. 18. 17:30
 39/66 anonim ***** válasza:
66%

"Hány óra elfoglaltságod van egy héten? Nekem vagy hetven óra, ha nem több... Szerinted 20 évesen baj ha többre vágyom? Majd dolgozz, tanulj te is ennyit, aztán osztogasd a pénzed a barátaidnak, mert hogy neked túl sok.. Kíváncsi vagyok hogy naponta hány órát töltenél főzéssel bevásárlásssal."


Heti harminc óra elfoglaltságom van kötelezőben, és még valamennyi kötetlen, talán húsz, amit úgy osztok be, ahogy akarok. Ebből megkeresem a magam kis nettó ötvenezrét, amiből vígan élek, fizetem a lakbért meg a rezsit, napi hét-nyolc órát alszom (kivéve, amikor egyet-kettőt), olvasok, tanulok művelődök, kiállításmegnyitókra járok, meg néha színházba is. Természetesen többre vágyom én is, a magam 24 évével, de rajta vagyok.

2013. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

"Most mondjam az, hogy mi ketten havi 800e-ből (ami hamarosan lecsökken utód érkezése miatt 600e-re gyerek érkezése miatt, ház és autó törlesztése, fenntartása marad) sem rendelünk otthonra ételt, munkahelyen is menüt eszünk. Főleg turkiból öltözünk (oké ezek új ruhák, ingek, nadrágok, öltönyök kb. 3 e Ft körül HÁDA-ból, amiket angol üzletekből jellemzően azért szórnak ki, mert már kifutott a divatszezonjából), jellemzően cipőt, kabátot veszünk csak rendes üzletből.

Egy este ha szórakozni megyünk étterem, színház jellemzően ketten 5e Ft-nál nem költünk többet.


Oké nyaralásra, utazásra, évente néhány párnapos síelésre szépen költünk, de ami nem szükséges (pl. otthoni kaja rendelés, trendi technikai kütyük, legújabb divat szerinti ruhák...) arra nem dobáljuk a pénzt."


Én ezt elhiszem, én is kb. pont így költök, mikor van rá időm! Vagy még ennél is kevesebbet. De amikor nincs időm, mert egyszerűen a halaszthatatlan teendőimmel este 10-kor végzek, és akkor jön a házimunka még, akkor tényleg abszolút nincs időm főzni. És ennyi fizikai, lelki energiát pótolni kell bőven. Amikor tehetem, gyümölcsöt és szendvicset eszem, de sokszor ennyi megterhelés mellett rosszul vagyok ha nem eszek naponta 2-szer meleg ételt (20 éves vagyok! Nagy a táplálék igényem). Ha kétszer rendelek 1200-2000 forint körül melegételt, az már majdnem annyi pénz egy napra, mint amennyiből egy hétig kajálnék ha lenne időm főzni.

2013. szept. 18. 17:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!