Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezen az oldalon, meg úgy...

Ezen az oldalon, meg úgy általában miért értékelik negatívan azt a tanácsot, hogy csak munkahelyváltásokkal lehet érdemi béremelést elérni?

Figyelt kérdés

Pedig, ez az igazság.

Érdemi bérnövekedése akkor van az embernek, ha vált.


200-ból egy cég, ami valamennyire értékeli a lojalitást.A munkaerőpiacon nem ez a jellemző, ők egy kisebbség.


Nekem gazdasági diplomám van, 28 éves leszek és nettó 415 ezret kapok.

Ha egy helyen ülök a fenekemen és nem váltok, vagy, ahogy az öreg szocik mondják "ugrálok", akkor nettó 360-nál tartanék kb.



Sokan abban a tévhitben vannak,hogy a munkáltatók jutalmazzák a lojalitást.Tévednek, nem jutalmazzák.Kapod az inflációkövető emelgetést, meg csepegtetnek rá egy kicsit a teljesítményed után, ha az megfelelő.

De, akkor sem arányos a tapasztalatoddal, tudásoddal.



Ott vannak persze az előrelépési lehetőségek.Igen, de az egy bizonytalan dolog, nem biztos,hogy téged választanak.Bizony a versenyszférában is nagyot nyomnak a latba a kapcsolatok és lehet,hogy nem azt választják, aki szakmailag, emberileg megfelelő, hanem akinek szép a nyelve.


2019. szept. 14. 09:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Bazsi már nettó 415e-et keresel? Felhagysz a lázadással? Lekenyereztek már téged is???
2019. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Azért mert látszik, hogy 0 a lojalitása és 50-60e forintokért ugrál egyik helyről a másikra.


A sarki kocsma nem tudom hogy jött a képbe."


50-60 ezer forint, nettóban, nem jelentéktelen.Lehet, azt az 50-60 ezret félre tudod tenni nyaralásra vagy lakás törlesztőnek.



Miért várható el a lojalitás munkavállalói oldalról, ha munkáltatói oldal ezt nem honorálja rendesen?Egy puszi vagy egy vállveregetés, az nem honorálás.



Az első munkahelyemen én is 3 évet dolgoztam.A gond ott kezdődött,hogy elkezdtem interjúkra járni és megtudtam,hogy az én tudásom, tapasztalatom után mennyit fizetnének.



Kezdőként én is abban a hitben éltem,hogy a lojalitást jutalmazzák.De, arcon csapott a valóság.

2019. szept. 14. 11:21
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem igaz teljesen
2019. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

"Nekem gazdasági diplomám van, 28 éves leszek és nettó 415 ezret kapok.


Ha egy helyen ülök a fenekemen és nem váltok, vagy, ahogy az öreg szocik mondják "ugrálok", akkor nettó 360-nál tartanék kb."


Ez elég szánalmas, ennyit simán emelnek ugyanazon a helyen is.

Én ugrálással 2 év alatt megtripláztam a béremet.

2019. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
360 helyett 415? Az ilyen 15% körüli emelés, nem? Nálunk 10-15% az éves szokásos béremelés teljesítménytől függően, ehhez miért kell ugrálni?
2019. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem ilyen egyszerű.

Nézzük az én példámat: számvitel területen dolgozom egy kellemes légkörű cégnél kb 1 éve. Hamarosan lejár a határozott idejű szerződésem és kapok egy határozatlant. Már meglebegtettem, hogy az új szerződés mellé szeretnék nagyobb bért is. (10% emelést).


Ha elmennék másik céghez, akkor 1 év releváns tapasztalat mellett nem igazán kapnék többet, mint itt, max SSC-ben, de abból köszönöm nem kérek. Persze 3-5 év tapasztalattal senior poziban egy új cégnél akár 25%-kal is többet kaphatnék, mert ennél a cégnél évente az éves inflációs emelésnél nem adnak sokkal többet, plusz a csapaton belüli poziváltásért sem. A 20%-ért már érdemes váltani, de évente vagy másfélévente 5% vagy 10% pluszért szerintem nem éri meg. Akkor inkább várjunk már 3 évet és egyből kapunk 20-25 vagy akár 30%-ot is. Nagyon sok helyen nem nézik jó szemmel azt, ha az ember évente vált. A cégek jellemzően minimum 3-5 évre terveznek egy emberrel, de akinek a cvjében azt látják hogy 5 év alatt 4 munkahelye volt, azt sokszor be se hívják vagy behívják csak azért, mert unatkozik a HR-es ;)

2019. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Én eddig nem ezt tapasztaptam.Iskola melletti munka után főállásban felvettek szakmunkás utan vendéglátó iparban. Majd kozep suli mellett kasszaztam hiperbe és itt tudtam tovabb mwnni felső oktatasba is ugy hogy diákmunka után felvettek főállásba. Levelezőn kezdtem a fősulinak, ehhez mérten felajánlottak egy kezdetben teljesítmény független munkakört ahol a kasszahoz képest duplàzódott a bérem, más poziba beosztva.


Évekkel később csop vezetokent premiumot kaptam a fizetes melle de attól megjobban fizetett ha ujra vendéglátós lettem volna mert begyűrűzött a szakember hiány.Ujra vissza vendéglatoba itthon. Pár hónap gyakorlat, mire jön a telefon külföldre is kellenék. Alsó poziba indultam kint mosogatóként mivel szakmai tapaszralatom csak az itthoni állapotokról volt.A kinti rendszereket működést moralt semmit nem ismertem. Az ittthoni tapasztalattal a mosogato fizetes duplakat kerestem már 10 hónap alatt. Ha valaki nagyon akar akkor a jelenlegi helyzetben 3-5 év alatt felső vezetői poziba is kerülhet az emberhiàny miatti "kényszer promóciók " által. Akkor meg mar nem havi 1075 euróról beszelunk hanem 2500-3000-rol +cafi.


Az meg higy ittjon vagy kukfold ne az aktualus munkáltató hibája legyen már. Szabad választásod hogy hol és mennyiért esetleg miért cserébe adod el a tudásod, tapasztalatod. Ezt meg nem a pénz motiválja közép hosszútávon. Aki csak a pénzt nézi azzal ilyen időszakra vagy komolyabban tervezni nem lehet.

2019. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
#17-es: de neked is az előrelépés miatt nőtt a béred. Oyan nincs, hogy egyik cégnél mosogatsz minimálbérért, majd 1 év múlva váltasz és máris nettó 150et keresel, újabb 1,5 év után meg mondjuk 200at egy harmadik cégnél. Ugyanúgy minimálbért adnának
2019. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez abszolút cég és iparág függő.

5 éve dolgozok ugyan annál a cégnél (IT), gyakornokként kezdtem, kb. 50 ezer forintért, heti 80 órában, egyetem mellett (olyan 2013 környékén). Mielőtt végeztem az egyetemen 80 órára már 120 körül kaptam, mert kértem emelést és adtak.

Aztán diplomázás után, teljes állásban ennél nyilván sokkal többet kértem... és többet adtak mint kértem. Egy évvel később megint kértem emelést és megint többet adtak mint kértem. Nem sok ismerősöm van, aki huszonévesen egy helyen lehúzott már 5 évet.


Viszont van olyan ismerősöm is, aki SSC-ben dolgozik és ő tényleg 1-1,5 évente ugrál egyik cégről a másikra pár tízezer forint emelésért és az a véleményem, hogy jól is teszi. 1 év alatt már a könyökén jön ki az amit csinál, előrelépési lehetőség meg lényegében nincs. Viszont ha vált, akkor egy picit többet is kap, meg újra olyan munkája lesz, ami leköti.

2019. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

18-as én is ezt mondom :-)


Lojalitással is elérhető promóval ugyanannál a cégnél a bérnövekedés, csak a cv-d nem lesz egyenlő 0-val 5 év múltán, ugyanolyan pozíciót betöltve próbálkozva.

2019. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!