Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 40. 000-es béremelés a...

Nettó 40. 000-es béremelés a „semmire“ nem durva kérés egy kicsit?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám (hamarosan vszínű ex-kollega) aki azzal sokkolta a főnökséget hogy most kap 150 nettót, és oldják meg hogy 190 nettót kapjon. Nem érdekli a hogyan oldják meg vagy megy. 1 hónapot adott, dec 1-el meg akarja kapni az új bérről szóló szerződést.

Persze semmi egyéb dologban nem változtat se munkaidő se feladatkör se semmi, így a „semmire“ kéri a nettó 40-et.

Vagy elmegy -mondja ő.


Nem durva kicsit egy ilyen kérés?

A sztori vége egyébként az lesz hogy nem lesz ideje felmondani mert még azelőtt rúgják ki.


2019. nov. 12. 08:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Balázska, nem 40 tonnás raklapokat emelek. Ma éppen szabadnapom van. Cserében hétvégén is dolgoztam és az éjszakát is munkával töltöttem.

De úgy tudom, te úri módon, hétfőtől péntekig (nagyjából) 8-tól 4-ig dolgozol, mint már írtad többször is (lásd: nem mész "a retekgyárba 80 műszakba", mikor ott is ugyanennyit keresnél). Érdekes módon ilyenkor, mikor elméletileg éppen dolgozol, bőven van időd a szófosásra. Ha ennyire ráérsz munkaidőben, akkor szerintem túl is vagy fizetve a garantált bérminimumoddal, amit amúgy is csak több hónapos csúszással, 20-30-50 ezres "csak úgy" levonásokkal kapsz meg.

2019. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:

"Cserében hétvégén is dolgoztam és az éjszakát is munkával töltöttem."



Ja persze. Világos.

Közben 4 nyelven tanulsz és a doktoridat teszed le. Eltaláltam?

2019. nov. 12. 18:34
 43/75 anonim ***** válasza:
94%

Nem találtad el. Nem tanulok nyelveket, nincs most rá időm. A doktori képzésnél sem járok, éppen a BSc diplomámat próbálom megszerezni távoktatásban, mert még levelezőre sem tudok menni a munkám miatt. Közben pedig - ahogy te mondanád - a retekgyárban 80 műszakban nyomom az ipart. Folyamatos 12 órás munkarendben dolgozunk, ebből adódóan előfordul, hogy kedden délután 3-kor ráérek a f***ságaidra válaszolni, ám vasárnap este 5-kor, mikor már kezd elcsendesedni a város, én éppen munkába igyekszem.

Örülök neki, hogy ilyen ügyesen eltaláltad. Remélem, a munkádban azért ennél jobb vagy.

2019. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:
Épp morzsolom a könnycseppeket a sorsod miatt szegény jobb sorsra érdemes kizsákmányolt proletár.
2019. nov. 12. 21:47
 45/75 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem teljesen igaza van. Egy albérlet 120 ezer. Rezsi 30. Kaja 40, buszberletet 10. Hogy oldja meg az ember a kiadásait olyan munkabérből, amiből sehogy nem telik ki az alapvető szükséglet sem?"

Hagyjuk már ezt a kádárista fäszságot, hogy erről a munkahelyed dolga gondoskodni. Ha kapok munkaerőt 150-ért is, akkor annyiért veszem fel. Ha csak 300-ért, akkor annyiért. Te sem fogod megvenni ugyanazt a terméket drágábban, ha olcsóbban is van. Hogy miből telik neki a rezsire, autóra, csillámpónira, egyéni szoc probléma, ha ő nem jön el ennyiért dolgozni, majd eljön az, aki a párjával lakik, és feleződnek a kiadásai. Ennyi.

2019. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
100%

Majd írd már le légyszi, hogy mi lett a vége a sztorinak. (Bár van egy sejtésem,hogy a válaszodat majd kételkedve kell fogadni. Mindegy is.)


Próbáld meg nyugodtan, az általad leírt indokkal a fizetésemelés kérését, ha ennyire szíven ütött az előző válaszoló mondata alapjan. Amit kicsit félre értettél.


Illetve, kérlek áruld már el, hogy mégis milyen diplomáid vannak, azon kívül, hogy haszontalanok! És ha már az első után láttad, hogy nem ad többet az elhelyezkedéshet, akkor miért kezdted el a másik kettőt???

2019. nov. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

„Majd írd már le légyszi, hogy mi lett a vége a sztorinak. „


Az még odébb van mert dec 1-el jár le az ultimátuma a kollegának, addig az egyik fél morog magában mint a rühes kutya a főnökség meg hallgat de valójában szarik az egészre.

Megmondom mi lesz.

a) nem kap emelést nem 40.000-et de még 10 ft-ot se és akkor is maradni fog mert csak blöff hogy elmegy

b) nem kap emelést és nem mond fel magától, ellenben a főnökség lapátra teszi


Ez lesz. Sanszosan az a)



„Próbáld meg nyugodtan, az általad leírt indokkal a fizetésemelés kérését,“


Minek ? Hogy kiröhögtessem magam? Miért, te ha főnök lennél és ilyen dumával kérne valaki emelést (nem tudok megélni a szar bérből amit adsz főnök) akkor te mit válaszolnál? Nem azt hogy ott az ajtó akkor keress olyan helyet ahol többet adnak?


mert ha ez elég indok lenne az emelésre (nem tudok megélni) és erre hivatkozva meg is kapná a kollega , akkor MÁSNAP az összes dolgozó ugyanezzel az indokkal kérne. És akkor AZOKNAK mit mondasz? Hát ha az egyiknek jár a többinek is jár!


Na EZÉRT nem fog kapni az az egy se , de egy fillért se.

Javíts ha tévedek!

2019. nov. 13. 10:22
 48/75 anonim ***** válasza:
100%

Te, Bazsi, ez véletlenül nem az alábbi kollégád?

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

2019. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
69%

Pont az ilyen mentalitás miatt tartunk ott kérdező, hogy 99 ezer a minimálbér és az ország felének a 200 nettó is álom.

Beletörődünk a szarba és azt bántjuk, aki nem elégszik meg.

Véletlenül sem a főnököt kell szidni, hanem azt, aki nem elégszik meg az élhetetlen fizetéssel.

Komolyan kérdező, nem érzed, hogy mennyire gáz a kerdesed? 150 ezer mire elég? Ilyen árak mellett?

Jesszus.

Ha meg végül fel kell mondania, akkor keres mást. Ha a közelben nem talál, akkor messzebb, akár a hanyatló nyugaton.

Menni kell a munka után és tenni a jó életért, nem belenyugodni a zsebpénz kategóriájú bérekbe

Minden jót a kollégádnak.

2019. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a munkahelyen a takarítók osszefogtak és közösen kértek x összegű emelést. Azt is kikötötték, hogyha nem kapják meg felmondanak.

Megkaptak.. Ha egyedül megy oda az egyik, nem kapta volna meg.

Szerintem fontos, hogy ilyen ügyekben kimerjünk állni magunk mellett és ha kell, támogatni a többieket.

Nem is értem a kérdező mentalitását. Te nem pénzből élsz? Neked nem kell szamlakat fizetni? Neked nem kell megvenni a kaját a boltban? Te nem mennél nyaralni?

Miért olyan elitelendeo, hogy valaki többre vágyik?

50 évesen igencsak karcsú diplomáskent a 150.

2019. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!